3. Havalimanı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

3-havalimani-hakkinda-bilinmesi-gerekenler

3. Havalimanı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yalnızca Türkiye’nin değil, aynı zamanda tüm Avrupa ve Asya’nın en büyük ve en kapsamlı projelerinden birisi olan İstanbul 3. Havalimanı 29 Ekim’de açıldı. 3. Havalimanı’na nasıl gidilir, hangi hava yolu firmaları havaalanına uçacak gibi soruların cevabını da dikkate alarak genel olarak İstanbul Yeni Havalimanı hakkında bilinmesi gerekenleri derledik.

 

 

 En Uygun Uçak Bileti Fiyatları İçin Hemen Tıklayın 

 

3. Havalimanı Nerede?

Tabi herkesin aklında bulunan İstanbul Havalimanı nerede ve havaalanına nasıl gidilir gibi sorular var. Nasıl ulaşılır kısmında bazı konular henüz netleşmemiştir ancak konumu elbette kesin bilgidir. İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan İstanbul Havalimanı, Karadeniz kıyılarındaki Tayakadın ve Akpınar köylerinin arasında yer almaktadır. Proje tüm fazları bittiğinde yaklaşık 76.5 kilometrekarelik bir alanda hizmet verecek olan İstanbul Havalimanı’nı Çatalca, Göktürk Arnavutköy ve Terkos Gölü’ne de çok yakın bir konumda bulunmaktadır. 3. Havalimanı Hakkında Bilinmesi Gerekenler bunlarla sınırlı değildir. Bazı detaylar yakında netleşecektir.

 

 

3. Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

İstanbul 3. Havalimanı veya İstanbul Havalimanı’na ulaşım kısmının bazı detayları henüz netleşmedi fakat şuanda belirli noktalardan uygun fiyata otobüslerle seferler yapılmaya başlamıştır. Hayata geçirilecek projeler kapsamında yolcular için pek çok ulaşım alternatifi olacaktır. İstanbul 3. Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile bağlantılı olacak. Bu sebepten havalimanına ulaşım da oldukça rahat ve kolaydır. Yüksek hızlı tren projesi ile birlikte de havalimanından bu trene binip Taksim’e ulaşmak da mümkündür. Hem Taksim hem de İstanbul’un diğer önemli bölgeleri ike bağlantılı olacağından yolcuların 3. Havalimanı’nı ulaşımları kolaylaşacak. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ise İstanbul 3. Havalimanı’nı hem Asya hem de Avrupa yakalarıyla bağlantılı hale getirecek.

 

 

İstanbul Havalimanı Hakkında Diğer Bilgiler

Mühendislerce geliştirilen, yolcuların daha kaliteli vakit geçirmesi amacıyla düşünülmüş hızlı geçiş sistemleri, dinamik bekleme süreleri bildirimleri, ücretsiz internet, yeni nesil sadakat yönetimi sistemleri, kayıp eşya yazılımı, akıllı otopark sistemleri, apron kartı başvuru portalı gibi uygulamalar da ilk defa burada kullanılmaya başlayacak. İGA Havalimanı İşletmesi tarafından kurulan İGA Bilişim, İstanbul 3. Havalimanı'nın tüm teknolojik altyapısını ve bilişim hizmetlerini sağlayacak, bu hizmetler dünya çapında kendi alanında verilen en büyük hizmet niteliğinde olacak. Şimdi İstanbul Havalimanı hakkında teknik ve bazı sayısal bilgilerden bahsedelim.

Tüm fazları tamamlandığında İstanbul Yeni Havalimanı, yıllık 200 milyon yolcu kapasitesiyle 300’den fazla destinasyona uçuş imkanı sunacak.

Bugüne kadar 200 milyon euro'ya yakın bir teknoloji yatırımı yapılan havalimanında yapay zeka ve akıllı sistemler de kullanılacak.

 

 

İstanbul Yeni Havalimanı bünyesinde 20 milyon GB’lık data alanı mevcut olacak. Bu rakam, ortalama bir şehirde bulunan 80 bin network portuna eşdeğer. Yani burada onbinlerce insan aynı anda internet hizmetine erişebilecek. Uçuşlarınız öncesinde internet imkanı konforlu bir bekleyiş sağlayacak diyebiliriz. Ayrıca bir diğer ilginç bilgiyse havalimanında 9 bin güvenlik kamerası ve 4 bin sensör bulunacak. Bu da ne kadar büyük olduğunu gösteriyor.

Her pistte yaklaşık 19 iniş ve kalkış yapılabilen havalimanında toplam 150 milyona yakın yolcu kapasitesi bulunuyor. Ayrıca 500 apronla ciddi bir uçak kapasitesi de sunacak.

Sizleri de bu yeni açılan ve her anlamda pek yeniliği barındıran 3. Havalimanı’ndan seyahate çıkmaya davet ediyoruz. En uygun İstanbul Havalimanı kalkışlı ve varışlı uçak biletlerini sitemizden sorgulayabilirsiniz.

 

 En Uygun Uçak Bileti Fiyatları İçin Hemen Tıklayın 

Sırakadaki Blog
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder