23 Nisan Uçak Bileti Fırsatları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Resmi Tatil mi?

Her sene büyük coşku ile kutlanan 23 Nisan bu sene Pazartesi gününe denk geliyor. 23 Nisan tatil mi sorusu hem çalışanların hem de örencilerin merak ettiği konu arasında yer alıyor. 23 Nisan 1920'de TBMM açıldı ve Türkiye bağımsızlığını ilan etti. 23 Nisan 1924'te ise Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bu tarihin Çocuk Bayramı olarak kutlanmasını sağladı. Her sene büyük coşku ve törenlerle kutlanan 23 Nisan tatil mi? 23 Nisan 2018 Pazartesi günü tüm okullar ve kamu kuruluşarında resmi tatil olarak ilan edilmiştir. Bu da sizlere 3 günlük bir tatil imkanı sunuyor.

 

23 Nisan Uçak Bileti Kampanyaları

23 Nisan tüm yurdun genelinde büyük coşku ve törenler ile kutlanıyor. Özellikle bu sene Pazartesi gününe denk gelmesi 3 günlük bir tatil fırsatı yaratıyor. Bu tatil fırsatını kaçırmayın ve  doya doya tatilin keyfini sürebilin diye Ucakbileti.com sizlere 23 Nisan'a özel kampanya imkanı sunuyor. Hemen aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak kampanya detaylarını öğrenebilir ve avantajlı uçmanın keyfini çıkarabilirsiniz. 

23 Nisan Kampanyasından Faydalanmak İçin Hemen Tıklayın ✈

 

23 Nisan Bizim İçin Ne İfade Ediyor?

 

Her birimizin istisnasız bir 23 Nisan anısı vardır. Renkli renkli elbiseler, yüksek tondan hareketli müzikler ve eğlenceli bir gün… Kimimizde bir gece önceden heyecandan uyuyamama peyda olurdu, kimimiz ise aman yarına hiçbir eksiğim kalmasın diye telaş ederdik. Velhasıl, güzel günlerdi. Düşünsenize tek tasamız ya tüylü elbiseler, ya da makosen ayakkabılarımızdı.

23 Nisan’ı kutlayamayan da olurdu elbette. Hayat ile çok küçük yaşlarda tanışmış, sorumluluk erken yaşlarda omuzlarına binmiş kardeşlerimiz… Tutar ellerinden, onların da arkadaşı, yoldaşı olurduk.

Sonra herkes gibi biz de büyüdük. Bu tatlı telaşların yerini yetişmemiz gereken dersler, geçindirmemiz gereken ailemiz veya mücadele etmemiz gereken insanlar aldı. O güzel güne hazırlanan içimizdeki o tatlı telaşlı çocuk da köşeden bizi seyreder oldu. Ve hatta zaman içerisinde yitip gitti.

 

 

23 Nisan her şeyden önce bir fikirdir esasında. Bizler büyüdükçe, büyümenin getirdiği zihin yapısıyla çocuk bayramı kısmından ziyade ulusal egemenlik boyutunu düşünmemizi isteyen bir bilinç. Salt üzerinde yaşadığımız coğrafyaya has değil, tüm dünya çocuklarına ithafen; “Artık büyüdün, eğlence vakti geçti, içindeki çocuğu elbette ki öldürme fakat bağımsızlığın ile neler yapabileceğinin farkına var.” diyen bir bilinç.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için çocuklar oldukça mühim idi. Her zaman geleceğin çocuklarda olduğuna inandı. Bizler de geçmişin çocukları, şimdinin büyükleri olarak milletçe birlikteliğimizi 23 Nisan’ın vesilesiyle taçlandıralım. Tabiki biraz eğlenceden kimseye zarar gelmez, varsa çocuklarınız veya eşinizin dostunuzun çocukları; alın onları türlü şenliklere gidin, içinizdeki çocuğa bir selam gönderin.

Aziz milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!

Sırakadaki Blog
Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder