2019 Resmi Tatil Ve Bayram Günleri

2019-resmi-tatil-ve-bayram-gunleri

2019 Resmi Tatil Ve Bayram Günleri

Şüphesiz yeni bir yıldan istediklerimiz her zaman iyilik ve güzelliklerin gelmesi olsa da bunun yanında dinlenme zamanlarımızın da bol olmasını ister,  bu zamanları da hesaba katarak planlarımızı ona göre yapmak isteriz. Yeni bir yılın tatil günleri seyahat severlerin planlarını önceden yapmasında oldukça etkindir. 2019 senesini bol bol gezerek geçirmek ve planlarını bayram ve tatil günlerine göre yapmak isteyenlerin yararlanabileceği, 2019 resmi tatil ve bayram günleri listemize bakmadan, planlarınızı oluşturmayın.

 

Kaç Gün Tatil Yapacağız?

2019 senesi, aksi olmadığı takdirde uzun tatil zamanlarının bizi beklediği bir yıl. Diğer yıllarda zaman zaman dini ve milli bayramların hafta sonuna denk gelmesi, günlerin birleştirilerek uzun tatil yapmamızı engellemiş olsa da 2019 senesi tatil açısından bize oldukça bereketli gelen bir sene.

2019 yılında çalışanlar toplamda 121 gün izin yapacak. 121 günün 104’ü hafta sonu tatilleri, kalan 17 gününü ise hafta sonuna denk gelmeyen tatil günleri oluşturuyor.

2019 yılı Ramazan Bayramı’nda arife gününün tatil edilmesi oldukça muhtemel. Bu hesapla Ramazan bayramı tatili totalde 9 gün olabilir. Arife günleri, şimdilik yarım gün olarak literatürde.

2019 Kurban Bayramı tatilinde ise, bayramın son günü 14 Ağustos Çarşamba gününe denk gelmekte. Fakat 15 Ağustos Perşembe ve 16 Ağustos Cuma günlerinin tatil olması gündemde değil. Dolayısıyla Kurban Bayramı tatilimiz 5 gün olacak.

 

 

1 Ocak Yılbaşı Tatili

1 Ocak Yılbaşı Tatili Hangi Gün?

1 Ocak 2019 gün olarak Salı gününe denk geliyor. Dilerseniz bir gün öncesi ve hafta sonunu da izninize katarak sevdiklerinizle unutulmaz, 4 günlük bir yılbaşı tatili geçirmek isteyebilirsiniz.

 

Sömestr – Yarıyıl Tatili Ne Zaman?

Sömestr – Yarıyıl Tatili Kaç Gün?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan bildiride 15 tatil olarak da bildiğimiz Sömestr – Yarıyıl tatili 21 Ocak – 1 Şubat tarihleri arasında.

2. dönem için ders başı 4 Şubat Pazartesi günü, ders sonu ise 14 Haziran Cuma günü olacak.

 Sömestr tatilinde bir seyahat planınız yoksa, Sömestr tatilinde gidilebilecek en uygun  yerler adlı yazımızı okuyarak planınızı oluşturabilirsiniz.

 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Hangi Gün?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da, 2019 senesinde Salı gününe denk gelmekte. Tıpkı yılbaşı tatiliniz gibi öncesinden izin zamanınızı ayarlayarak, gidilebilecek güzel bir destinasyon seçip, sevdiklerinizle bahar aylarının en güzel zamanlarını değerlendirebilirsiniz.

 

 

1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü

1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü Hangi Gün? İşçi Bayramı Ne Zaman?

Diğer adı işçi bayramı olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, 2019 senesinde Çarşamba gününe denk geliyor. 1 günlük bir tatilin söz konusu olduğu bu günde dilerseniz Perşembe ve Cuma günleri ile izin günlerinizi birleştirerek 5 günlük bir tatil yapabilir, dilerseniz de 1 gününüzü dolu dolu geçirmek için Mayısın ilk günlerinde doğanın en güzel tonlarını bulabileceğiniz Adalar turu yaparak huzuru doğada bulabilirsiniz.

İstanbul’un gürültüsünden uzak nefis bir alternatif : Prens Adaları yazımızı okumak için tıklayabilirsiniz.

 

 

19 Mayıs ATATÜRK'Ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs ATATÜRK'Ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Hangi Gün?

Milli bayramlarımızdan biri olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, 2019 senesinde Pazar gününe denk geliyor. Ülkenin dört bir yanında size yakın olan şenliklere katılabilir, neşeli bir bayram geçirebilirsiniz.

 

✈ Uygun Yurt İçi Uçak Bileti Fiyatları İçin Hemen Tıklayın ✈ 

 

Ramazan Bayramı Ne Zaman?

Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün?

Arife : 3 Haziran Pazartesi

1.gün : 4 Haziran Salı

2.gün : 5 Haziran Çarşamba

3.gün : 6 Haziran Perşembe

Ramazan Bayramı’nın en güzel mevsimlerden biri olan yaza denk gelmesi, tatil severlerin uzun soluklu bir tatil yapmasına olanak sağlayacaktır.  Ramazan Bayramı’nda gidebileceğiniz 10 destinasyon isimli yazımızı okumadan tatil planlarınızı yapmayın.

 

Kurban Bayramı Ne Zaman?

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün?

Arife :10 Ağustos Cumartesi

1.gün : 11 Ağustos Pazar

2.gün : 12 Ağustos Pazartesi

3.gün : 13 Ağustos Salı

4.gün : 14 Ağustos Çarşamba

Dini bayramlarımızdan olan Kurban Bayramı da 2019 senesinde uzun soluklu tatil yapmak isteyenler için önemli bir fırsat oluşturuyor.

 

✈ Uygun Yurt Dışı Uçak Bileti Fiyatları İçin Hemen Tıklayın ✈ 

 

30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı Hangi Gün?

30 Ağustos Zafer Bayramı, Cuma gününe denk geliyor. Hafta sonu tatili ile birleştirerek 3 günlük bir tatilin keyfini çıkarabilir, milli bayramımızın kutlamalarına katılabilirsiniz.

 

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Hangi Gün?

Cumhuriyetimizin 96. Yılını kutlayacağımız 2019 yılında, bayramımız Salı gününe denk gelmekte. Pazartesi ve hafta sonunu birleştirebileceğiniz izniniz ile sonbaharın en güzel zamanlarında güzel bir tatilden sonra, cumhuriyet bayramımızın kutlamalarına eşlik edebilirsiniz.

Sonbaharın tonlarının zirve yaptığı ekim ayında, sizin için hazırladığımız Sonbaharda yurtiçinde gidilebilecek en iyi yerler yazımızı okuyarak, vaktinizi değerlendirmek konusunda bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz.

2019 resmi tatil ve bayram günleri yazımızın sonuna gelirken, yeni gelen senenin bir öncekilerden daha iyi olmasını temenni eder, mutlu seneler dileriz!

Sırakadaki Blog

Bu Kategorideki Diğer Bloglar

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder