Hızlı Erişim

Bitlis Şehrimizde havalimanı bulunmamaktadır. Bitlis’e seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın Muş ya da Van Havalimanını tercih etmesi gerekiyor.

En Ucuz Bitlis Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bitlis Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bitlis Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Bitlis Hakkında Genel Bilgiler

Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Bitlis, komşu olduğu etkileyici Doğu illerinin yanı sıra bünyesinde barındırdığı İslami ve tarihi eserler ile de farklı ve özel bir duruş sergilemektedir. Ahlat Müzesi, Narlıdere, Bitlis Kalesi ve Ulu Camii, şehrin ilgi çekici yapılarından bazılarıdır. Turizm konusunda çok etkin bir şehir gibi görünmese de keşfetmek isteyen ziyaretçilere çok sayıda olanak sunduğunu da belirtmek gerekiyor. Kaleleri ve İslami eserleri hali hazırda muhafaza ediyor olması da tarihi bağlamda bu şehri değerli hale getiren unsurlar arasında yer alıyor.

Şehri ziyaret ettiğinizde büyük bir çoğunluğu sokaklarda olmak üzere kilim ve el dokuması halıların satıldığı dükkanların sayısının çok fazla olduğunu göreceksiniz. Yerli halkın büyük bir kısmı geçimini bu tür ürünler hazırlayarak sağlıyor ve ziyaretçiler tarafından bu ürünlerin büyük ilgi ile karşılandığını belirtmek gerekiyor.

Tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış olan Bitlis, kültüre dokusunu da hali hazırda korumakta olan şehirlerimizden bir tanesidir. Nemrut dağının patlaması sonrası meydana geldiği söylenen Van Gölü’nün büyük bir kısmı da Bitlis sınırları içerisinde yer alıyor ve şehri etkileyici kılan unsurlardan bir tanesi de hiç şüphesiz ki bu detay olarak karşımıza çıkıyor. Şehirde festival ve etkinlik kültürü de büyük bir gelişme kaydetmiştir. Özellikle Hıdrellez, ihtişamlı gösterilere ve eğlenceli dakikalara sahne olan etkinliklerden bir tanesidir. Ahlat Kültür haftası ve Adilcevaz Ceviz Festivali de şehrin geleneksel hale gelmiş etkinlik çalışmaları arasında kendine yer buluyor.

Şehirde gece hayatına dair ekstrem bir detay karşımıza çıkmıyor. Gece kulübü ve bar konusunda bir hayli zayıf olan şehir, erken saatlerde sessizliğe bürünüyor. Daha çok evlerde düzenlenen küçük çaptaki eğlenceler, yerli halkın eğlence anlayışını oluşturuyor. Bitlis’te ulaşım genellikle şehir içi dolmuş ve otobüsleri ile gerçekleşiyor.

Van Havalimanın Bitlis Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs

Otobüsler, Van ve Bitlis arası mesafeyi konforlu bir şekilde sağlayan ulaşım aracıdır. Her saat başı havalimanından hareket eden bu otobüslerin güncel bile fiyatları için havalimanı personeli ya da şoförlerden bilgi alabilirsiniz.

Paylaşımlı Ulaşım

Aynı uçağı tercih eden ve aynı yöne seyahat edecek olan yolcular için sunulan önemli alternatiflerden bir tanesidir. Yolcu sayısının fazla olması bilet fiyatının bölünmesine ve daha ekonomik bir yolculuğun gerçekleşmesine de yardımcı oluyor.

Taksi

 

Havalimanında hizmet veren taksiler mevcut ancak mesafeyi hesapladığınızda ekonomik bir seyahat karşınıza çıkmıyor. Tercih etmek isteyenler için Van-Bitlis arası taksilerin olduğunu da belirtmekte fayda var.

Muş Havalimanından Bingöl Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs

Van havalimanındaki hizmetin aynı şirket tarafından bu havalimanında da sunulduğunu söylemek mümkündür. Otobüsler saat başı hareket ediyor ve yolcu sayısı ne olursa olsun sefer saatlerinde havalimanından hareket etmektedirler.

Paylaşımlı Ulaşım

Can havalimanındaki uygulama yine aynı firma tarafından gerçekleştiriliyor ve aynı yöne gitmek isteyen yolcular, daha ekonomik bir seyahat için bu alternatifi tercih edebiliyor.

Taksi

Bir hayli masraflı bir alternatif ancak Muş ve Bingöl arası mesafeyi daha kısa sürede kat etmek isteyen yolcular için bu alternatifi de hatırlatmakta fayda var.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder