En Ucuz Birmingham Varışlı Uçak Biletleri

 • Air France
  İstanbul - Birmingham
  9.02.2018
  319 TL
 • Air France
  İstanbul - Birmingham
  25.01.2018
  497 TL
 • Air France
  İstanbul - Birmingham
  7.02.2018
  506 TL
 • KLM
  İstanbul - Birmingham
  16.01.2018
  539 TL
 • Air France
  İstanbul - Birmingham
  25.12.2017
  588 TL
 • Air France
  İstanbul - Birmingham
  19.12.2017
  616 TL
 • KLM
  İstanbul - Birmingham
  20.01.2018
  621 TL
 • KLM
  İstanbul - Birmingham
  25.01.2018
  621 TL

En Ucuz Birmingham Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Air France
  Birmingham - İstanbul
  10.01.2018
  432 TL
 • Air France
  Birmingham - Antalya
  16.01.2018
  574 TL
 • Air France
  Birmingham - İzmir
  11.01.2018
  601 TL
 • flybe
  Birmingham - Adana
  10.01.2018
  654 TL
 • flybe
  Birmingham - Gaziantep
  14.12.2017
  676 TL
 • KLM
  Birmingham - Lefkoşa
  26.12.2017
  704 TL
 • flybe
  Birmingham - Diyarbakır
  17.01.2018
  732 TL
 • Air France
  Birmingham - Bodrum
  14.01.2018
  755 TL

Birmingham Hakkında Genel Bilgiler

İngiltere’nin iç batısında konumlanmış olan Birmingham, ikinci büyük şehir olarak listelerde kendine yer buluyor. Şehrin sahip olduğu en önemli kimlik ise 1791 yılında ortaya çıkıyor. Dünya üzerinde ilk kez kendi üretimini yapan ve dışa bağımlı olmayan şehir olan Birmingham, sanayi devriminde de önemli pay sahibi olmayı başarmıştır. Bilim, teknoloji ve ekonomi alanındaki gelişmeleri yakından takip eden ve bu takibin yanı sıra gelişmelere en kısa sürede ve en iyi şekilde ayak uydurmuştur.

 

An itibarıyla uluslar arası ticaret merkezlerinden bir tanesi olarak da karşımıza çıkan Birmingham, kültürel zenginlikleri ile de fark yaratıyor. Bünyesinde barındırdığı üniversiteler ve eğitim kurumları ile birlikte eğitime verdiği önem de oldukça fazladır. Londra’dan sonra bu anlamda en gelişmiş şehirlerden bir tanesi olan Birmingham, muhteşem doğası ile de farklı bir kimliğe sahiptir.

 

Aston Hall ve Ikon, şehrin ziyaret edilmesi gereken iki önemli adresi arasında yer alıyor ve ziyaretçilerin ilgisini de en çok bu yapılar çekiyor. Bullring ise alış veriş yapmayı seven ziyaretçilerin tercih ettiği merkezlerden bir tanesidir. Dünyanın en büyük alış veriş merkezlerinden bir tanesi olmayı başaran Bullring, ihtiyaçlarınıza kusursuz bir şekilde yanıt verecektir.

 

Sosyal hayatın hareketli olduğu şehirde merkez bölgedeki bar ve gece kulüpleri de eğlence hayatını daha hareketli hale getiriyor. Alkolün ucuz olması ve özellikle yaz aylarında bu bölgeyi daha hareketli kılıyor. Her tür müziğe ev sahipliği yapan alternatif mekanlar ile birlikte eğlencenin tadını doyasıya çıkartabiliyorsunuz.

 

Ulaşım konusunda sorun yaşamayacağınız adreslerden bir tanesi olan Birmingham, havalimanı şehir merkezi arası mesafeyi de aşağıda belirtilen alternatifler ile birlikte çok daha kısa hale getiriyor. 

Birmingham Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanından hareket eden 900 numaralı otobüsleri sizleri şehir merkezine ulaştıracak olan araçlardır. 15 dakikalık sefer aralıkları ile birlikte günün büyük bir kısmında ulaşımı mümkün hale getiren araçlar, akşam saatlerinde ve hafta sonu daha az sefer düzenliyor.

97 numaralı otobüs ise daha geniş bir güzergaha sahip ancak şehir merkezine ulaşım bu detay ile birlikte gecikebiliyor. Bu otobüslerin en büyük avantajı ise günün her saati hizmet veriyor olmasıdır.

966 numaralı otobüsler de yarım saatte bir sefer düzenliyor ve farklı lokasyonları kullanarak şehir merkezine ulaşımı mümkün hale getiriyor.

 

Yüksek Raylı Sistem

Air rail olarak da bilinen bu ulaşım alternatifi ile birlikte merkez tren istasyonuna ulaşabilir ve merkez tren istasyonundan hareket eden trenleri kullanarak şehir merkezine varabilirsiniz. Havalimanında yer alan istasyonu ziyaret ederek biletlerinizi de gişelerden temin edebiliyorsunuz.

 

Tramvay

Havalimanı şehir merkezi arası ana tramvay hattı mevcut değil ancak otobüsleri ve Air Rail’ı tercih ederek tramvaylara ulaşabiliyorsunuz. Aktarmalı seyahati tercih edenler için tramvay da alternatif bir seçenek olarak hizmet veriyor.

 

Taksi

20 dakikalık bir seyahat süresi sonrası şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksi fiyatları gündüz saatlerinde oldukça uygun ancak gece tarifesi ile birlikte daha yüksek rakamlar ödemeniz mümkündür. Bagaj için ekstra ücret alınıp alınmadığı bilgisi maalesef mevcut değil ve bu yüzden taksileri tercih etmeden önce şoförlerden detaylı bilgi almanız tavsiye ediliyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Araç kiralama taleplerinizi online olarak iletebileceğiniz gibi havalimanında yer alan firma ofislerini ziyaret ederek de oluşturabiliyorsunuz. İhtiyacınıza uygun  çok sayıda araç karşınıza çıkacaktır ve raç teslimini de dilerseniz şehir merkezindeki ofislere yapabilirsiniz.

 

Servis

Terminaller arası transferi ve şehir merkezi ulaşımını mümkün hale getirmek adına servis hizmeti de sunuluyor. Bilet fiyatları oldukça uygun ve otobüs bile fiyatları ile aynı rakama tekabül ediyor. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder