En Ucuz Birleşik Arap Emirlikleri Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Birleşik Arap Emirlikleri Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Abu Dabi

Para Birimi

seyehat zamanı Birleşik Arap Emirlikleri dirhemi

Birleşik Arap Emirlikleri Şehirleri

Birleşik Arap Emirlikleri Hakkında Genel Bilgiler

1971 yılında kurulan ve petrol zengini ülkelerin başında gelen birleşik Arap Emirlikleri, küçük ama ekonomik olarak fazlasıyla büyük bir ülkedir. Başkent Abu Dabi, Resmi dil Arapça ve para birimi de birleşik Arap emirlikleri Dirhemi’dir. 7 emirliğin birleşimi olarak kurulan ülke, ekonomik gelirinin büyük bir kısmını petrolden elde ediyor ve bu anlamda fazlasıyla güçlü bir ülkedir.


Dubai, en çok turist alan şehirlerden bir tanesidir ve hatta merkez kimliğine sahiptir. İnsan hakları konusunda ne yazık ki geride kalmış bir ülkedir ve hali hazırda bu haklar ile ilgili büyük sorunlar meydana gelmektedir.


Her geçen yıl biraz daha gelişen ve mimari konusunda da sıranda bir Ortadoğu ülkesine kıyasla çok daha modern bir yapılanmaya sahiptir. İş hanlarının yanı sıra devasa gökdelenleri ile de göz alıcı bir mimari karşımıza çıkıyor.


Dünyanın en çok göç alan ülkelerinden bir tanesidir ve 20 yıldır ülkede yaşayan ve sicili temiz olan kimselere de vatandaşlık verilmektedir. Göçmenlerin nüfus olarak her geçen gün artması ve iş hayatında yer almaları ülkeyi zaman zaman zor durumda bırakıyor bu yüzden şartlar konusunda daha güçlü yaptırımlar hazırlanmaktadır.


Hükümeti eleştirmenin yasak olduğu ve kadınların birçok haktan mahrum edildiği ülkelerden bir tanesidir ve Katar ile birlikte bu konuda başı çekmektedirler. Basın özgürlüğü olmayan ülkede yanlı yayın yapma gibi bir zorunluluk söz konusudur.


İslami kurallara uygun bir mutfağa sahip olan ülkede domuz eti ve alkol gibi ürünlerin tüketilmesi söz konusu bile değildir.


Birleşik Arap emirlikleri seyahatiniz öncesi nasıl bir vize sürecinin sizleri beklediği de aşağıdaki gibidir…

 

Birleşik Arap emirlikleri Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Umuma mahsus pasaport sahibi olan kimselerin vize alma şartı vardır. Vizelerinizi Ankara’da bulunan Birleşik Arap emirlikleri Elçiliğinden ya da ülkeler arası sefer düzenleyen havayollarından temin etmeniz de mümkündür.

 

Hususi ve diplomatik pasaport sahipleri ise 90 günlük ikamet süresi dahilinde vizeden muaftır.


Bunun yanı sıra transit geçişler için de vizeye ihtiyacınız yoktur.


SSK’ya Bağlı Maaşlı Çalışanlar için Vize Bilgileri(Dubai)


Pasaport ile birlikte yıpranmamış ve okunaklı fotokopisini iletmek zorundasınız.


Dubai Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan başvuru formunun eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulması da zorunludur.


İstenilen ölçülerde 2 adet fotoğraf da yine evraklar arasında iletmek zorunda olduğunuz belgelerden bir tanesidir. Fotoğrafların açık arka plan üzerine çekilmiş olması gerekiyor.


Nüfus cüzdanı ve fotokopisi de evraklar arasına eklenmelidir.


Emirates havayolu şirketine ait bilet ve kopyasının yanı sıra rezervasyon numarası da talep ediliyor ve bu arada farklı bir hava yolu şirketinin bileti de kabul edilmemektedir. Bu da hava yolu firmasını daha popüler hale getirmek ve aktif kılmak adına tercih edilen önemli noktalardan bir tanesidir.


Sizin adınıza kayıtlı olan ev ya da cep telefonu fatura örneği. Bu örnek başvuru yapacak kimseye ait olmak zorundadır.


Ziyaret sebebinizin tam olarak ne ile ilgili olduğunu anlatan bir dilekçeye de ihtiyacınız olacaktır. Şirket antetli kağıda yazılı olması zorunludur ve bir de mühürlü olması gerekiyor. 

Birleşik Arap Emirlikleri Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder