Lütfen Bekleyiniz
Sizin için en uygun uçak biletlerini arıyoruz.

Bingöl Uçak Bileti

0850 333 70 70

|( 08:00 - 23:00 )

0850 333 70 70

( 08:00 - 23:00 )
Nereden?
Nereye?
Gidiş Tarihi
Gidiş Tarihi x
 
Dönüş Tarihi
Dönüş Tarihi x

En ucuz Bingöl Uçak Biletleri Ucakbileti.com'da

Bingöl uçak bileti ararken onlarca site arasında kaybolmak zorunda değilsiniz. Aradığınız Bingöl uçak biletini en kolay şekilde bulmak için Ucakbileti.com’a gelin, tüm Bingöl uçuşlarını listeleyin ve sadece birkaç tıkla en ucuz Bingöl uçak biletini satın alın.

Bingöl, doğunun önemli şehirlerinden biri olup özellikle termal turizm ve doğal güzellikleri nedeniyle ziyaretçilerin ilgi odağıdır. Bingöl’de Yüzen Ada’yı ziyaret etmeden, Bingöl Dağları’nın Kale Tepesi’nden gün batımını seyretmeden geri dönmeyin.

Şimdilik sadece Ankara ve İstanbul kalkışlı Bingöl uçuşlarının yapıldığı Bingöl Havalimanı, Bingöl şehir merkezine 20 km mesafede bulunmaktadır. Bingöl Havalimanı’na ulaşım bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Bingöl'ün İklim ve Bitki Örtüsü

Bingöl'de sert kara iklimi görülmektedir. Kışlar kar yağışlı ve soğuktur. Yazlar sıcak ve kurak geçmektedir. Bingöl’de kışın yoğun şekilde görülen karın kalınlığı 3-4 metreye ulaşmaktadır. Yıllık ortalama sıcaklık 12 derece dolayındadır. Yağış tutarı 873.7 mm, kar yağışlı gün sayısı ise 24.5 gündür. Yağışın bol olması sebebiyle Bingöl’de özellikle ilkbaharda yemyeşil bir bitki örtüsü ile görülmektedir. Şehrin yüzde 27'si ormanlarla, yüzde 51'i meralarla kaplıdır.

Bingöl’e Ne Zaman Gitmeli

Havayolu şirketlerinin son üç yıllık verilerine göre uçakla seyahat etmek için en hesaplı ay mayıs ayı. Mayısı, şubat ve mart ayları takip ediyor. En ucuz uçak biletini bulmak için yapılan araştırmalara göre; yurtiçi uçuşlarda son 21 gün kala fiyatlar yükselmeye başlıyor. Son 15 gün kala ise iki katına kadar çıkabiliyor.

Bingöl’ün Yöresel Lezzetleri

Sorina pel, tutmaç çorbası, mastuva, kuru dolma, kaburga dolması, keldoş, kalbur dolması, gömme.

Bingöl’de Görülmesi Gereken Yerler

Yüzen Ada, Sülbüs Dağı, Kale Tepesi, Kral Kızı Kalesi, Sebeterias Kalesi, Cır Şelalesi, İçmeler.

Bingöl’de Alışveriş Önerileri

Bingöl balı, dut pekmezi.

Bingöl’e Özel Kelimeler

Her şehirde olduğu gibi Bingöl’de da bazı gündelik kelimeler yöre halkı tarafından kendilerine has yorumlanıyor. İşte bazıları...

  • Munga: İnek
  • Keye: Ev
  • Zuma: Damat
  • Gueş: Kulak
  • Run: Yağ

Güzel bir tatil geçirmeniz dileğiyle…
İyi uçuşlar!

Bingöl Havalimanları

Bingöl Havalimanı

2013 senesinde ilk yolcularını ağırlamaya başlayan Bingöl Havalimanı şehir merkezinden 20 km uzaklıkta yer almaktadır. Ankara ve İstanbul'dan karşılıklı seferlere ev sahipliği yapar.

Bingöl Havalimanı'na Nasıl Ulaşılır?

Bingöl Havalimanı'na inen uçakların yolcuları şehir merkezin ulaşmak için Bingöl Belediyesi'nin havaalanı ve şehir merkezi arasında sefer yapmakta olan otobüslerini kullanabilir. Bunun yanında, uçakların iniş ve kalkış saatleri dahilinde havaalanında taksi bulmak da mümkündür.

Bingöl Uçak Biletleri için Arama Yapınız.