Hızlı Erişim

En Ucuz Bilbao Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bilbao Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bilbao Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Bilbao Hakkında Genel Bilgiler

Gerçekleştirdiği ekonomik faaliyetler ile birlikte nüfus olarak her geçen gün biraz daha büyüyen Bilbao, Bask Bölgesine de Başkentlik yapmaktadır. Nervion Nehri boyunca konumlanmış olan şehir, bu anlamda doğal bir görüntü sergiliyor ve kendine has atmosferi ile de ilgi çekici bir hal alıyor. Ria De Bilbao Körfezi’nin oluşumu ile birlikte şehir yıllar sonra bir liman kenti olma özelliğine de sahip olmuştur. Ekonomik faaliyetlerin gelişmesi biraz da bu detaya bağlıdır.

 

Bask bölgesinin en kalabalık şehri iken, İspanya’nın da en kalabalık dördüncü şehri olarak kayıtlara geçmiştir. Sanayi kollarının çok fazla olması şehrin ekonomisini de güçlü hale getiriyor ancak son dönemde artan turist sayısı da şehrin turizm ile birlikte güçlenmesine neden olmuştur. Şehirde bulunan tarihi eserler ve binalar, çok sayıda turistin de ilgisini çekmektedir.

 

Bibao Gece Maratonu, şehirde gerçekleşen ve artık geleneksel hale gelen etkinliklerden bir tanesidir. Dünyanın dört bir tarafından gelen maraton koşucuları ile birlikte renkli bir etkinliğe dönüşen Gece Maratonu, şehrin ekonomisine de büyük ölçüde katkıda bulunmaktadır. Sanat merkezi olan bölgelerinin yanı sıra gece hayatına da yön veren çok sayıda önemli noktaya sahiptir. Yerli halk, gece geç saatlere kadar eğlenirken, şehirde özgürlük kavramının büyük bir güç kazanması ile birlikte güvenlik konusunda da sıkıntı yaşamamaktadır.

 

Festival döneminde gece hayatı daha farklı bir hal alıyor ve sabahın erken saatlerine kadar devam eden canlı müzik ile birlikte sokaklar daha eğlenceli oluyor. 

Bilbao Havalimanı Ulaşım Bilgileri

 

Otobüs

06:15 ve 00:00 saatleri arasında hizmet veren ve havalimanına gelen yolcuları karşılayan otobüsleri kullanarak sizler de şehir merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz. Tek yön için bu otobüslere ödemeniz gereken ücret 1.40 Euro olarak belirlenmiştir ancak 65 yaş üzeri yolcular için indirim söz konusudur.

Havalimanından hareket eden otobüsler yalnızca şehir merkezi ulaşımını değil, şehrin önemli noktalarına ulaşımı da mümkün hale getiriyor. San Sabastian ve Zarautz bölgelerine seyahat etmek isterseniz eğer 07:45-23:45 saatleri arasında hizmet veren otobüsleri kullanabilirsiniz. Zarautz için 14.25 Euro ödemeniz gerekirken, San Sabastian için ise 16.45 Euro ödemeniz gerekiyor.

 

Taksi

Terminal kapılarında sizleri bekleyen taksileri de tercih ederek ulaşımı daha konforlu ve daha hızlı hale getirebilirsiniz. Taksiler, Amerikan Doları ile ödeme kabul ediyor ancak farklı para birimleri ile ödeme yapma hakkınız da elbette var. Kur farkı nedeniyle normal taksi ücretinden daha fazlasını ödeyeceğinizi de bilmeniz gerekiyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Yerli ve yabancı firmalara ait ofislere havalimanı gelen yolcu bölümünden ulaşabiliyorsunuz. Firmalar, web siteleri üzerinden online araç kiralama hizmeti de sunuyor ve dilerseniz bu alternatifi de tercih edebilirsiniz.

 

Limuzin

Araç kiralama hizmetlerine benzer bir uygulama olan limuzinler, yüksek rakamları nedeniyle çok fazla tercih edilmiyor. Havalimanında bu araçları kiralayan kurumların ofisleri de yer alıyor ve dilerseniz tercihinizi bu yönde de yapabilirsiniz. Şoförlü kiralama hizmeti verildiğini de belirtmek gerekiyor.

 

Servis/Shuttle

Terminal önünden hareket eden servisler, şehirdeki büyük otellere ait olan servislerdir. Erken rezervasyon yaptırdığınız takdirde sizler de bu araçları kullanabiliyorsunuz. İlgili otele ulaşımın yanı sıra şehir merkezi ve yine şehrin önemli noktalarına da ulaşım sağlamak adına hizmet vermektedirler. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder