Hızlı Erişim

En Ucuz Beyrut Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Beyrut Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Beyrut Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Beyrut Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Lübnan’ın başkenti olan Beyrut, Lübnan bağımsızlığını kazandıktan sonra hızlı bir şekilde büyümeye ve gelişmeye başlamıştır. Nüfusu 1.5 milyonun üstünde olan şehir, denizin etkisinden korunan bir körfez kıyısında yer almaktadır. Tipik Akdeniz ikliminin hakim olduğu Beyrut, yıllarca Ortadoğu’nun ekonomi, fikir ve kültür merkezi olmuştur. 1970’li yıllarda toplumsal karmaşa ve siyasi nedenler yüzünden patlak veren iç savaş yüzünden günümüzde bu özelliğini yitirmiştir. İç savaş öncesi Hristiyan ve Müslüman nüfusu nerdeyse birbirine eşitti. Günümüzde ise Müslüman kesim daha büyük bir çoğunluğu oluşturmaktadır.
 

Şehrin doğu bölümünde Hristiyan, batı bölümünde ise genellikle Müslüman kesim çoğunluktadır. Sünni kesim geçmiş dönemlerde fazla iken 1960’ların sonrasında göçlerin artmasından dolayı Şiilerin sayısı oldukça artmıştır. Ayrıca bazı bölgelerde Dürzi toplulukları da azınlık olarak yaşamaktadır. 1950 ve 1970 yılları arasında Ortadoğu’da en çok tercih edilen ve sevilen şehir iç savaş yüzünden büyük bir sempati kaybetti ve toparlama süreci zorlu olmasına rağmen günümüzde tekrar önemini kazanmaya başladı. Lübnan serbest ekonomisi ve döviz sistemi Beyrut şehrini Arap zenginlerinin tercih ettiği bir bankacılık merkezi haline getirdi.
 

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı eski adıyla Beyrut Uluslararası Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 9 kilometre uzaklıkta bulunan, ülkenin tek havalimanıdır. Ortadoğu havayolları merkezi olarak bilinen havalimanı aynı zamanda ülkenin kargo taşıyıcısı olarak da bilinir. Ayrıca Beyrut Refik Hariri Havalimanı şehirde bulunan Beyrut Liman’ı ile beraber ülkenin ana girişi ve ana limanı olma özelliğine sahiptir.

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Taksi

Beyrut şehrine yaklaşık 9 kilometre uzaklıkta bulunan Beyrut Refik Hariri Havalimanı’na sadece taksi ile ulaşım sağlanmaktadır. Ülkenin yüzölçümü küçük olduğu için ulaşım çok fazla problem yaratmamaktadır. Henüz oturmuş bir toplu taşıma sistemi bulunmadığından genellikle halk tarafından ticari taksiler tercih edilmektedir. Oldukça uygun fiyatlara havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ücretlendirme ve tarife bilgileri için firma yetkilileri ile ya da taksi şoförleri ile görüşmeniz gerekmektedir.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’nda bulunan araç kiralama firmaları sayesinde uygun fiyatlara dilediğiniz marka ve model aracı kiralayarak ulaşım sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz. Havalimanında bulunan dünya çapında bilindik markalar ile istediğiniz aracı kiralyabilirsiniz. Havalimanının 2350 araçlık geniş otoparkı 2001 yılından bu yana çok uygun fiyatlara hizmet sağlamaktadır. Araç kiralama ücretleri marka ve model bilgisine göre değiştiği için net ücretleri ve bilgileri firma yetkilileri ile görüşerek edinebilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder