En Ucuz Bern Varışlı Uçak Biletleri

 • KLM
  İstanbul - Bern
  11.04.2018
  929 TL
 • KLM
  İstanbul - Bern
  3.05.2018
  956 TL
 • KLM
  İstanbul - Bern
  2.05.2018
  970 TL
 • KLM
  İstanbul - Bern
  24.04.2018
  970 TL
 • KLM
  İstanbul - Bern
  1.05.2018
  1037 TL
 • KLM
  İstanbul - Bern
  23.03.2018
  1038 TL
 • KLM
  İstanbul - Bern
  22.04.2018
  1040 TL
 • KLM
  İstanbul - Bern
  25.04.2018
  1041 TL

En Ucuz Bern Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Skybus Airlines
  Bern - İstanbul
  27.03.2018
  973 TL
 • Skybus Airlines
  Bern - Ankara
  15.05.2018
  1350 TL
 • Skybus Airlines
  Bern - Antalya
  18.03.2018
  1369 TL
 • Skybus Airlines
  Bern - İzmir
  6.04.2018
  1373 TL
 • Skybus Airlines
  Bern - Diyarbakır
  17.05.2018
  1422 TL
 • Skybus Airlines
  Bern - Adana
  20.04.2018
  1446 TL
 • Skybus Airlines
  Bern - Gaziantep
  16.04.2018
  3320 TL
 • Skybus Airlines
  Bern - Lefkoşa
  26.03.2018
  3466 TL

Bern Hakkında Genel Bilgiler

Bern Kantonu’nun Başkenti olan Bern, İsviçre’nin en önemli ve en büyük şehirleri arasında da yerini almaya devam ediyor. Ülkenin en büyük dördüncü şehri unvanını da üzerinde bulunduran ve kalabalık şehirler arasında da kendine yer bulan Bern, turistlerin de ilgi odağı olmayı başaran adreslerden bir tanesidir.

 

İsviçre Alplerinin eteklerinde harika bir atmosfere sahip olan Bern, doğal güzelliklerinin yanı sıra Ortaçağ’ı da günümüze taşımayı başarıyor. Hali hazırda şehirde yer alan tarihi binalar da yine turistler tarafından ilgi odağı olmaya devam ediyor. Kimilerine göre Avrupa2nın en etkileyici şehirlerinden bir tanesi kimilerine göre ise kalabalık nüfusu nedeniyle şehirleşmenin zarar verdiği bir kent olarak lanse edilen Bern, Temmuz aylarında çok daha kalabalıklaşıyor ve ev sahipliği yaptığı turist sayısı da bu dönemde artış gösteriyor.

 

Bern, güçlü bir kimliğe sahip ve sosyal hayata göz atıldığında bu kimliği daha net bir şekilde görmek mümkün hale geliyor. Günün erken saatlerinde Bern sokakları oldukça kalabalık ve bu kalabalığın gece geç saatlere kadar sokakları doldurduğunu söylemek de mümkündür. Kendi bünyesinde çok sayıda festivale ev sahipliği yapan ve uluslar arası jazz festivali ile de turistlerin ilgi odağı olmayı başaran Bern, kültürel anlamda da önemli etkinliklere yer vermeye devam ediyor.

 

Bern de geceler de oldukça hareketli ve bu hareketliliği özellikle merkez bölgede fark ediyorsunuz. Eski şehir ve Matte de yine gece hayatının renkli olduğu semtlerden bazılarıdır. Zürih’e oranla gece hayatının zayıf olduğu söylenebilir ancak çevresindeki birçok şehre göre daha hareketli ve daha oturmuş bir eğlence kültürü hakimdir. Özellikle şarap barlar, şehri yeni ziyaret edenlerin en çok tercih ettiği adreslerden bir tanesidir. 

Bern Havalimanı Ulaşım Bilgileri

 

Otobüs

S-bahn istasyonu ve şehir merkezi ulaşımını sağlayan Airbus otobüsler, yarım saatte bir hareket ediyor ve konforlu olması nedeniyle ziyaretçiler tarafından çok daha fazla tercih edilmektedir. 334 numaralı otobüse binerek güzergah boyunca bu iki önemli noktaya 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

Winter Bus Terminal otobüslerini tercih ettiğiniz takdirde farklı bir güzergah sizleri bekliyor olacaktır. Interlaken-Lauterbrunnen (Wengen/Mürren) ve Grindelwold güzergahında devam eden otobüsler de yine havalimanına yakın bir noktadan hareket ediyor ve bu otobüslerin sefer saatleri de oldukça esnektir.

Havalimanından hareket eden bir diğer otobüs ise 160 numaralı otobüstür ve Konolfingen’e gitmek isteyen ziyaretçilerin tercih ettiği araçtır.

 

Tren

Otobüs, taksi ve havalimanından hareket etmekte olan banliyö trenlerini kullanarak ana tren istasyonuna erişim sağlayabiliyorsunuz. Havalimanından direkt tren ulaşımı olmadığını da belirtmek gerekiyor. S-bahn trenlerini kullanarak şehrin büyük bir bölümünü kısa sürede gezebiliyorsunuz ve yine sizleri şehir merkezine ulaştıracak olan trenler de bu trenlerdir.

 

Tramvay

Havalimanından geçen bir tramvay hattı mevcut ve dilerseniz şehir merkezi ile birlikte şehrin önemli noktalarına ulaşmak adına tramvayı da tercih edebilirsiniz. Şehre hakim olan bir tramvay hattı söz konusu ve ulaşım ağı oldukça geniş. Şehirde toplamda 5 ana tramvay durağı mevcut ve bu hatların bir kısmı da havalimanından geçiyor. Valizi fazla olan ziyaretçiler için en ideal tercihlerden bir tanesi olacaktır. Konfor ve zaman bakımından önemli bir alternatif olduğunu da belirtmek gerekiyor.

 

Bisiklet

Havalimanında bisiklet kiralayan kişi ve kurumlar mevcut ve dilerseniz bisiklet kiralayarak da şehir merkezine daha keyifli bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bisiklet kiralarının ucuz olması ve bu ulaşım aracının daha sevimli bir tercih olması da turistlerin ilgisini bir hayli çekiyor.

 

Taksi

Özel bir firma tarafından sunulan taksi hizmetinden sizler de faydalanabiliyorsunuz. Günün her saati hizmet veren taksiler, havalimanına oldukça yakın ve adım attığınız anda tabelalar da taksilere ulaşmanız adına sizlere yardımcı olacaktır.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Yerli ve yabancı araç kiralama firmaları havalimanında hizmet veriyor. Erken rezervasyon için online dünyayı kullanabiliyorsunuz ancak dilerseniz havalimanına ayak bastıktan sonra da ofisleri ziyaret ederek araç kiralama hizmet alabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder