Hızlı Erişim

En Ucuz Berlin Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Berlin Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Berlin Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Berlin Hakkında Genel Bilgiler

Almanya’nın en gelişmiş şehirleri listesinde en üst sıralarda yerini alan Berlin, aynı zamanda Başkent unvanını da üzerinde bulunduruyor.


Şehrin içinden geçen nehirler, tarihi binalar, müzeler, restore edilmiş yapılar ve çok daha fazlası bu şehri mimari olarak da kusursuz bir görüntüye sahip hale getiriyor. Gelişmişlik bakımından da örnek gösterilen Berlin, ekonomik ve kültürel anlamda da oldukça güçlü bir duruşa sahiptir. Avrupa’nın sanat ve kültür merkezi yakıştırmasına fazlasıyla layık olan Berlin, her yıl binlerce ziyaretçiyi de en iyi şekilde misafir etmeye devam ediyor.


Çok ekstrem bir mutfak kültürüne sahip olmadıkları aşikar! Bira, hamburger ve sosisli sandviç gibi klasiklere Alman mutfağında ulaşmak mümkün ve bu gıdalar ile birlikte içeceklerin de anavatanı olarak gösteriliyor. Kafe ve restoranlarda özel lezzetlere ulaşmanız mümkün ve personel bu konuda sizlere daha doğru bir şekilde yardımcı olacaktır.


Eğlence kültürü çok farklı bir seviyeye ulaşmış durumda ve özellikle kulüplerine kendilerine ait prensipleri ve kuralları da söz konusudur. Sabaha kadar açık olan ışıklar, özgürce dans etmenizi ve alkol almanızı daha kolay hale getiriyor. Akşam saatlerinde başlayan eğlence, sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor ve alkol de oldukça ucuzdur.


Film ve müzik festivalleri ile de bir adım öne çıkan şehir, bu festivallerin olduğu dönemlerde ziyaretçi sayısını ikiye katlıyor ve nüfus da inanılmaz bir şekilde artıyor. Jazz ve fotoğrafçılık festivali de yine geleneksel hale gelmiş önemli etkinliklerden bazılarıdır.


Şehir içi ulaşım ağı yeni gelen insanları biraz korkutabilir çünkü oldukça karmaşık bir yapıya sahip ancak kısa sürede çözebilir ve kolayca ayak uydurabilirsiniz.


Havalimanı ve şehir merkezi ulaşımı da oldukça kolay ve her iki havalimanı için ulaşım bilgileri de aşağıdaki gibidir. 

Schönefeld Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Hemen havalimanından hareket eden; X7, 171 ve N7 numaralı otobüsleri kullanarak direkt şehir merkezine olmasa da Rudow metro istasyonuna kısa sürede ulaşabilir ve buradan şehir merkezi ile birlikte şehrin önemli noktalarına da kısa sürede erişim sağlayabilirsiniz. Otobüsler genellikle raylı sistemlere ulaşmak adına tercih ediliyor.

Metrobüs

Rudow metro istasyonu havalimanına oldukça yakın ve az önce de bahsettiğimiz gibi ilgili numaralara sahip otobüsleri kullanarak bu istasyona ulaşabiliyorsunuz ve şehir merkezi ile birlikte şehrin birçok noktasına da metro seferleri düzenleniyor.

Banliyö Treni

Havalimanına yürüme mesafesinde olan banliyö trenleri de yine şehir merkezine ulaşmak adına tercih edebileceğiniz alternatiflerden bir tanesidir. S45 ve S9 numaralı banliyö trenlerine binerek sizler de kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Havalimanında bulunan taksi durakları sizlere çok sayıda araç sunuyor ve şehir merkezine kısa sürede olmakla birlikte daha konforlu bir ulaşım sunan taksiler için ödeyeceğiniz ücret ise ortalama 40 ila 50 Avro olarak değişiklik gösteriyor.

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Online rezervasyon hizmeti sunan araç kiralama firmalarına ait stantları havalimanında bulabilirsiniz ve yetkili personel ile iletişime geçerek araç kiralama hizmeti almanız da mümkündür.

Shuttle

Havalimanına ait özel bir servis hizmeti henüz bulunmamaktadır.

 

 

Tegel Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

TXL, 109 ve X9 numaralarına sahip otobüsler havalimanından hareket ediyor ve sizleri şehir merkezine götürecek olan otobüsler olarak karşınıza çıkıyorlar. TXL ile biraz daha hızlı ve daha konforlu olduğu için daha fazla tercih ediliyor ve 15 ila 25 dakika gibi kısa bir sürede sizleri şehir merkezine ulaştırıyor. Zoologischer Garten’a gitmek isterseniz eğer 109 numaralı otobüse binmeniz gerekiyor ve buradan metro istasyonuna ulaşım da çok daha kolaydır. Yaklaşık 30 dakika gibi bir ulaşım süresi de sizleri bekliyor.

Metro

Havalimanından direkt olmasa bile otobüs seferleri ile aktarmalı olarak raylı sistem ulaşımı mümkündür. Yukarıda bahsi geçen otobüslerin tamamı, varış noktalarında metro istasyonuna ulaşıyor ve aktarmayı da bu araçlar sayesinde kısa sürede yapabiliyorsunuz. Metro, şehir merkezi olmakla birlikte şehrin önemli noktalarına da seferler düzenliyor.

Banliyö Treni

Yine yukarıda bahsi geçen otobüslerin güzergahında banliyö treni istasyonu da mevcuttur. Güzergah üzerinde yer alan trenler için personele bunu iletmeniz de yeterli olacak ve sizi ilgili durakta indirecektir.

Taksi

Havalimanında resmi olarak hizmet veren anlaşmalı taksiler mevcut ve şehir merkezine daha kısa sürede ulaşım sağlamak adına dilerseniz taksileri de tercih edebiliyorsunuz. Ücret konusunda net bir bilgi yer almadığı için şoförden bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır.

Shuttle

Havalimanına ait özel servis hizmeti henüz bulunmamaktadır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder