Hızlı Erişim

En Ucuz Bergen Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bergen Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bergen Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Bergen Hakkında Genel Bilgiler

Norveç’in Hordaland bölgesinde konumlanmış olan Bergen, gezginler tarafından ‘’Sevimli Şehir’’ olarak adlandırılıyor.  Yedi dağın Şehri olarak da bilinen Bergen, aynı zamanda Norveç’in en büyük şehirlerinden bir tanesi olma özelliğine de sahiptir. 8 ayrı bölgeye de ev sahipliği yapan Bergen, aynı zamanda Hordaland’in de idari merkezidir. Bergae Limanı, hem şehir hem de ülke için ayrı bir öneme sahiptir ve her yıl yarım milyondan fazla yolcuya da ev sahipliği yapmaktadır. Yük ve yolcu taşımacılığı da en önemli ekonomik kaynaklardan bir tanesidir ve liman bu anlamda da oldukça öneli bir yere sahiptir.

 

Bergen, mutfağı ile de ünlü şehirlerden bir tanesidir. Deniz ürünleri ve et ürünlerinin yoğun bir şekilde tüketildiği şehirde çok önemli restoranlar ve kafeler bulunuyor. Menülerde dünya lezzetlerini de bulabiliyorsunuz ev dünya mutfağının en önemli tatları da mutfaklarında yer edinmiş durumdadır. Müzik festivali ile birlikte Reggae festivali, şehrin en önemli festivalleri arasında yer alıyor. Dünyaca ünlü sanatçıların yanı sıra dünyanın dört bir yanından ziyaretçiye de ev sahipliği yapan festivaller, ekonomik anlamda da şehre büyük bir katkı sağlıyor.

 

Şehirde gece hayatı da oldukça hareketli bir görüntü sergiliyor ve özellikle öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu adreslerde sabahın erken saatlerine kadar dans etmek mümkündür. Renkli gece hayatı ile ziyaretçilere de keyifli dakikalar sunan şehir, alkol fiyatları ile de dikkat çekiyor. Alkolün ucuz olması eğlencenin dozunu da her geçen gün biraz daha arttırıyor. Havalimanına adım attıktan sonra Bergen şehir merkezine ulaşmak için aşağıda belirtilen alternatifleri tercih edebilirsiniz. 

Bergen Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Flybussen yani havalimanı otobüssü olarak adlandırılan otobüsleri kullanarak şehir merkezine daha kısa sürede ve daha konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte otobüsler 15 dakikada bir hareket ediyor. Bilet için Bergan Kart tercihi yapabiliyorsunuz ve bu kartlar aynı zamanda şehirdeki birçok müze ve kütüphane girişlerinde de sizlere büyük indirim fırsatı sağlıyor.

 

Skyss

Terminal binası çıkış noktasında sizleri bekleyen bir diğer otobüs olan Skyss, havalimanı şehir merkezi ulaşımı için tercih edilen bir diğer alternatif olarak karşınıza çıkıyor. 2016 yılı bilet fiyatları ise tek yön için 67 Norveç Kronu olarak belirlenmiştir. Güncel fiyat listesi için havalimanı iletişim numaralarını kullanarak yardım alabilirsiniz.

 

Tren

Banliyö trenlerine ait tek bir hat var ve havalimanı şehir merkezi ulaşımında da bu hat kullanılıyor. 15 dakikada bir sefer düzenleyen banliyö trenlerini kullanarak ortalama 10 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezine ulaşabilir ve güzergah dahilindeki önemli istasyonları da ziyaret edebilirsiniz.

 

Taksi

300 Noveç Kronu ödeyerek havalimanı şehir merkezi ulaşımını taksiler ile gerçekleştirebilirsiniz. Taksilerin pahalı olması ve 300 metreden az mesafeye ulaşım hizmeti sağlamamaları da detaylardan bir tanesidir. Güvenilir taksi firmalarına terminal binası önünde ulaşabilir ve dilerseniz firma web sitesi üzerinden de taksiler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Yerli ve yabancı araç firmaları, haftanın her günü aktif olarak ofislerinde hizmet veriyor. Araç kiralama işlemlerini ofislerde yapabileceğiniz gibi firmaların web siteleri üzerinden de online olarak daha kısa sürede gerçekleştirebiliyorsunuz.

 

Shuttle

100 numaralı shuttle otobüsleri, havalimanı ve şehir merkezi arasında ücretsiz olarak hizmet veriyor. Servisler, haftanın her günü hizmet veriyor ve ücretsiz olduğu için de ziyaretçiler tarafından çok daha fazla tercih ediliyor. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder