Hızlı Erişim

En Ucuz Belgrad Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Belgrad Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Belgrad Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Belgrad Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Sırbistan’ın başkenti olan Belgrad aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. 1,5 milyonun üzerindeki nüfusu ile Güneydoğu Avrupa’nın en büyük şehirlerindendir. Tuna ve Sava nehirlerinin kesiştiği bir alanda bulunan Belgrad’da Tuna nehrinin 60 kilometre, Sava nehrinin ise 30 kilometrelik bir bölümü sınırları içerisinde yer almaktadır. Şehir çok yüksek dağlık alanlara sahip değildir. En yüksek bölümü Torlak Tepesi’dir ve yüksekliği yaklaşık olarak 303 metre kadardır. Şehirde her mevsim yağış görülmektedir. İklimi ılıman dönencealtı diye sınıflandırılan kategoriye dahildir. İlkbahar aylarının son dönemleri şehrin en fazla yağış aldığı aylardır.
 

Şehir, uluslararası birçok geleneksel kültüre ve kültürel etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Film, tiyatro, müzik festivalleri, kitap fuarları ve bira festivali en önemlileridir ve halk tarafından yapılan bu etkinlikler büyük ilgi görmektedir. Ülkede genel olarak film endüstrisi Belgrad şehri üzerinden şekillenerek büyükmektedir. Dünyaca ünlü oyuncular Marina Abramovic ve Milovan Destil Markovic gibi sanatçılara da ev sahipliği yapan şehir ülke için bu sektörde büyük önem taşımaktadır.
 

Belgrad şehrinde bulunan Belgrad Nikola Tesla Havalimanı, şehir yakınlarında yer almaktadır. Şehrin güneyinde kalan havalimanı aynı zamanda ülkenin ana havalimanı olma özelliğini de taşımaktadır. İlk yıllarında Belgrad Havalimanı ve Surcin Havalimanı isimleri ile anılmaktayken 2006 yılında Nikola Tesla’nın adı verildi ve Belgrad Nikola Tesla Havalimanı olarak bugün halen hizmet vermekte olan bir havalimanıdır. 

Belgrad Nikola Tesla Havalimanı Ulaşım Bilgileri
 

Otobüs

Belgrad Nikola Tesla Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 18 kilometre uzaklıktadır ve otobüs ile ortalama olarak 30-40 dakika ulaşım sürmektedir. Trafik yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. PTC BelgradeLine 72 hattında bulunan otobüslere binerek ile Havalimanı - Zeleni Venac arası 40 dakika gibi bir sürede seyahat edebilirsiniz. PTC Belgrade Line 607 hattı ile 30 dakika gibi bir sürede Havalimanı – Novi Beograd – Surcin arası seyahat edebilirsiniz. Eğer kiosklar aracılığı ile bilet alırsanız 89 RSD, otobüste binişte alırsanız 150 RSD ücret ödemeniz gerekmektedir.

Minibüs

Slavija Meydanı’ndan A1 numaralı minibüsler ile de Belgrad Havalimanı’na ulaşımınız mümkündür. 300 RSD ücret karşılığında ortalama 30 dakika gibi bir sürede havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Minibüsler hızlı ve sürekli olduğu için en çok tercih edilen alternatif seyahat araçlarından biridir. Meydan ve havalimanı arasında sıklıkla sefer düzenlenmektedir.

Taksi

Belgrad Nikola Tesla Havalimanı’nda yeni hizmete giren Belgrad Airport Taxi ile hızlı ve güvenilir bir seyahat yapabilirsiniz. Trafik yoğunluğuna bağlı olarak ortalama 25 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlayan Belgrad Airport Taxi uygun fiyat ve konforu sayesinde gideceğiniz yere kadar size en iyi hizmeti sunmaktadır. Ücretlendirme 6 farklı kategoride yapılmaktadır. Gideceğiniz bölgeye göre ücret ödemektesiniz. Birinci bölgeden altıncı bölgeye kadar 1400 RSD ile 6000 RSD arasında ücretlendirmeler değişkenlik göstermektedir. Güncel ücretlendirme ve bölge bilgisi için taksi şoförleri ile görüşmeniz gerekmektedir.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Araç kiralama hizmeti ile şehir ve havalimanı arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. 569 araç kapasitesine sahip otoparkı sayesinde de uygun fiyatlara araç park imkanı sağlanmaktadır. Ayrıca transfer hizmeti veren firmalar aracılığı ile de havalimanı ve şehir arasında dilediğiniz noktaya taşıma ve ulaşım imkanı sağlanmaktadır. Araç kiralama ve transfer hizmetlerinde araç marka ve model bilgisine göre ücretlendirme değişkenlik gösterdiği için firma yetkilileri ile görüşerek güncel ücret tariflendirme bilgisi sahibi olabilirsiniz .

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder