Hızlı Erişim

En Ucuz Belgorod Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Belgorod Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Belgorod Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Belgorod Hakkında Genel Bilgiler

Ülkenin en batı noktasında yer alan Belgorod, Ukrayna sınırında konumlanmış olan bir şehirdir. Kireçtaşı rezervi bakımından oldukça zengin bir şehirdir ve bu da şehrin ‘’Beyaz Şehir’’ olarak lanse edilmesindeki en önemli etkenlerden bir tanesidir. Geçmiş yıllarda çok fazla saldırıya uğramış ve tehdit unsuru içeren bir bölge olarak nitelendirilmiştir. Bu saldırılar ile birlikte yıkıma uğrayan şehir, bir süre sonra tehditlerin önüne geçebilmek adına yeniden inşa edilmiştir.

 

Saldırıların izleri ve tarihe ışık tutan önemli eserler de hali hazırda şehrin bünyesinde yer almaktadır. Nazi dönemine ait çok sayıda kahramanın heykeli ve işlemeleri de şehrin en ilgi çekici yapıları arasında gösterilmektedir. Saldırılardan olumsuz etkilenen ve toparlanmakta güçlük çeken şehir, son dönemde çok daha iyi bir hal almış ve modern görüntüsüne kavuşmuştur.

 

Rusya’nın en büyük devlet üniversitelerinden bir tanesine de sahip olan Belgorod, öğrenci nüfusu bakımından değerlendirildiğinde oldukça kalabalık bir görüntü sergilemektedir. Yabancı öğrenci nüfusu da bir hayli fazla ve öğrencilerin olduğu dönemde şehirde sosyal hayat ve gece hayatı da çok daha hareketlidir. Demir ve kireç taşı rezervi ve bunların işlenmesi, şehrin ekonomi anlamında da önemli bir güç olmasını sağlamıştır. Bunun yanı sıra ticaret de şehirdeki önemli ekonomik araçlardan bir tanesidir.

 

Kültürel etkinliklere önem veren Belgorod, müzeler ve kütüphaneleri ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Şehirde ziyaret edilecek çok sayıda adres var ve bu da turizmin güçlü bir kaynak olmasını sağlamıştır. Havalimanından sonra şehir merkezine ulaşım alternatifleri aşağıdaki gibidir. 

Belgorod Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Terminal binasının hemen yanında yer alan otobüs duraklarında çok sayıda otobüs sizleri bekliyor olacaktır. Otobüsler, şehir içinde de çok fazla kullanılıyor ve hatta sayılarının özel araçlardan daha fazla olduğu söyleniyor. 7 numaralı otobüsü kullanarak şehir merkezine kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz.  Ortalama 10 dakika süren yolculuk aynı zamanda konforlu bir seyahati de beraberinde getiriyor.

 

Troleybüs

Terminal çıkışında sizleri bekleyen troleybüsler, otobüsten sonra en çok tercih edilen ulaşım araçlarından bir tanesidir. 1 numaralı hattı tercih ederek şehir merkezine kısa sürede erişim sağlayabilirsiniz. Tek yön için bu araçlara ödeyeceğiniz bilet tutarı ise 14 Ruble’ye tekabül ediyor. Fiyat bilgisi güncel değildir bu yüzden binmeden önce bilgi almanız tavsiye edilir. Elektrikli otobüsler olarak bilinen troleybüsler, en az otobüsler kadar popüler ve esnek sefer saatleri sayesinde de daha fazla ziyaretçiye hitap etmeyi başarıyor.

 

Taksi

Bagajlar için ekstra ücret almayan taksiler, gece yarısı olduğunda gece tarifesi uygulamasına geçiyor. Pazarlık yapma şansınız var ve bu sayede daha ucuza seyahat edebilirsiniz. Hafta içi olduğu gibi hafta sonu da taksi bulmak mümkündür. Konforlu ve ucuz bir seyahati tercih ediyorsanız taksileri kullanabilirsiniz.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Araç kiralayarak hem havalimanı şehir merkezi ulaşımını çok daha kısa ve çok daha konforlu hale getirebilir hem de şehir içi gezintilerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Yerli ve yabancı araç kiralama firmalarının yer aldığı ofisleri ziyaret ederek araçlar hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Ek olarak firmaların web sitelerinde de araçlar ve kiralama hizmetleri ile ilgili tüm detaylar yer almaktadır ve dilerseniz online olarak da araç kiralama taleplerinizi oluşturabiliyorsunuz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder