Hızlı Erişim

En Ucuz Belfast Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Belfast Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Belfast Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Belfast Hakkında Genel Bilgiler

Kuzey İrlanda’nın Başkenti olan Belfast, 1912 bağımsızlık savaşı ile birlikte Başkent ilan edilmiş ve günümüzdeki modern yapısına da bu dönemden sonra kavuşmuştur. Hali hazırda keşfedilmeyi bekleyen ve çok sayıda ziyaretçiye de ev sahipliği yapan şehir, yürüyerek gezilebilecek şehirler arasında yer alıyor. İngiliz ve İrlanda kültürünün hakimiyetinde olan şehir, tarihi dokuları, katedralleri ve sanat müzeleri ile birlikte kültürel kimliğini de bir adım öne taşıyor ve bu bağlamda ziyaretçilerin ilgi odağı olmaya da devam ediyor. Yaşadığı savaşa dair izleri de hali hazırda bünyesinde barındıran Belfast- Kuzey İrlanda için büyük önem taşımaktadır.

 

Ulster Müzesi ve Belfast Kalesi ile birlikte Titanic gemisinin inşa edildiği yer de buradadır. Bu alanı Titanic bot turu adı verilen gezintiler ile keşfedebilir ve bu turlara ücret ödeyerek dahil olabilirsiniz. Yine turistler tarafından çok fazla ilgi gören detaylardan bir tanesi olduğunu da eklemekte fayda var. Kuzu ve domuz eti, Belfast için önemli bir yere sahip ve şehrin lüks restoranlarının yanı sıra hatrı sayılır işletmelerinde de domuz eti ve kuzu etinin yer aldığı lezzetler çok sık karşınıza çıkacaktır.

 

Şehir, ulaşım konusunda gelişmiş bir şehirdir ve translink adını verdikleri otobüs benzeri araçlar, şehir içi ulaşımda büyük bir önem taşımaktadır. Havalimanı şehir merkezi ulaşımında kullanılan araçlar ve alternatifler ise aşağıda belirtilmiştir. 

Belfast Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Airport Express 300 otobüsleri tarafından gerçekleştirilen seferler, haftanın her günü devam ediyor ve sefer saatlerinde de herhangi bir değişiklik olmuyor. Tek yön için 7.5 sterlin ödemeniz gerekirken dönüş yolculuğu için de bilet almak isterseniz toplamda 10.5 Sterlin ödemeniz gerekiyor. Eğer şehir içinde de çok sık otobüs kullanacaksanız, 10 otobüs yolculuğunu kapsayan uzun süreli biletleri de tercih edebilirsiniz.

 

Havalimanı terminal binasının hemen yanından hareket eden otobüsler, hafta boyunca hizmet vermelerinin yanı sıra ucuz ve konforlu olmaları nedeniyle de çok fazla tercih ediliyor. Şehir merkezi ve güzergah dahilinde önemli noktalara da uğrayan otobüsler, ortalama 40 dakika gibi bir sürede şehir merkezine ulaşıyor. 10 otobüs yolculuğuna karşılık gelen uzun süreli biletler için de ödemeniz gereken tutar 48 Sterlin’dir.

 

Taksi

Terminal çıkışında yer alan taksiler, tek bir firma altında hizmet veriyor ve lisanslı taksiler olarak karşımıza çıkıyor. Duraklarında tarifeye dair bilgiler yer almaktadır ve nereye ne kadar ücret ödeyerek yolculuk yapabileceğinizi de bu tabelalar sayesinde öğrenebilirsiniz. Taksiler, günün her saati hizmet veriyor. Şehir merkezine ulaşmak için taksileri tercih edecek olursanız ödeyeceğiniz tutar ortalama olarak 40 sterlin’e karşılık gelecektir.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Araçların büyük bir kısmında navigasyon cihazı ve şehrin haritası yer alıyor. Özellikle bu araçları tercih ederseniz seyahatiniz çok daha kolay olacaktır. Kalabalık gruplar için hazırlanmış olan geniş iç hacimli araçlar da kiralanmaktadır. Yüksek rakamlar ödeyerek bu araçları da kiralayabilirsiniz. Yerli ve yabancı araç kiralama firmalarına ait ofisler, terminal içinde yer almaktadır ve yan yana sıralanmış olan çok sayıda ofisi ziyaret edebilirsiniz. Taleplerinizi online olarak iletmek isterseniz firmalara ait kurumsal web sitelerini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır ve bu şekilde de araç kiralama hizmeti alabiliyorsunuz.  

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder