En Ucuz Belçika Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Belçika Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Brüksel

Para Birimi

seyehat zamanı Euro

Belçika Şehirleri

Belçika Hakkında Genel Bilgiler

Yoğun nüfuslu ve ekonomi, kültür, sosyal hayat dengesini kusursuz bir şekilde kurabilmeyi başarmış olan Belçika’nın Başkenti Brüksel’dir. Küçük bir ülke olmasına rağmen oldukça kalabalık ve ekonomisi de bir hayli güçlüdür.


Resmi dilleri Almanca, Fransızca ve Flemenkçe ve para birimi de Euro’dur.


Küçük bir ülke olmasının sunduğu avantajları da en iyi şekilde kullanan Belçika, ulaşım ağı bakımından da örnek ülkelerden bir tanesidir ve ulaşım kusursuza yakındır. Raylı sistem oldukça gelişmiştir ve şehri daha yakından tanımak isterseniz birçok dükkandan bisiklet kiralayabilir ve seyahatlerinizi bu şekilde de tamamlayabilirsiniz.


Mimari dokusu ve kültürel mirasları bakımından dikkat çekici bir hal almayı başarmış olan Belçika, turistik ülkelerden bir tanesi ve her yıl binlerce ziyaretçiye de ev sahipliği yapıyor. Ülkedeki gelişmişlik seviyesi sağlık sektöründe de karşınıza çıkıyor ve yine kusursuza yakın sağlık hizmetleri de ülkenin dikkat çeken
detayları arasındadır.


Unesco tarafından koruma altına alınan çok sayıda kültürel miras ve tarihi yapı da yine şehirdeki yerini almaya ve ziyaretçilerini kabul etmeye devam ediyor…


Endüstri bölgesi olması ülkeyi bir adım öne taşıyor ve yine zengin ülkeler listesinde de en üst sıralardaki yerini almış durumdadır. Dünyanın ne büyük ticaret ülkeleri arasında 15. Sırada yer alan Belçika, bu anlamda ekonomisini her geçen yıl biraz daha iyileştirmektedir.


Ulaşım ağı da gelişmiş olan Belçika’da bir noktadan bir noktaya gitmek için üst düzey zamanlar harcamıyorsunuz ve çok sayıda alternatife sahipsiniz.


Belçika’yı ziyaret etme düşüncesine sahipseniz eğer vize süreci de şu şekilde karşınıza çıkacaktır.

Belçika Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Schengen üyesi olan Belçika, Yeşil, Gri ve siyah pasaport sahibi kimseler için vize muafiyeti gibi bir ayrıcalık sunuyor ve diğer Schengen üyesi ülkelerin taşıdığı özellikleri de taşıyor.


Resmi pasaport hamillerinim 180 gün süre içerisinde 90 günlük ikameli seyahatlerinde vize almadan giriş yapmaları da söz konusudur.


Vize işlemleri ile ilgili konsolosluk ve elçilik hizmet veriyor ve eğer başvurularınızı yapacaksanız bu kurumları ziyaret etmenizde fayda var.


Schengen vize işlemleri için başvuru yapma zorunluluğunuz vardır ve bunun için de öncesinde randevu almanız gerekiyor. Belçika Konsolosluğu ilgili birimi olan vize başvuru merkezlerinden randevu almak isterseniz eğer bunu online olarak yapabileceğiniz gibi çağrı merkezi aracılığı ile de gerçekleştirebiliyorsunuz. Pazartesi ve Cuma günleri aktif olarak hizmet veren başvuru merkezinden sizler de randevu almak isterseniz saat 08:30-12:00 ve 13:00-14:30 saatlerini tercih etmeniz gerekiyor.


Başvuru formunun İngilizce, Almanca, Flemenkçe ya da Fransızca olarak eksiksiz bir şekilde doldurulması şarttır. Başvuru formunda verilecek olan herhangi eksik bilgi vize işlemlerinizin olumsuz değerlendirilmesine neden olacaktır.


Ek olarak Belçika seyahatiniz bittikten sonra Türkiye’ye yeniden döneceğinizi de beyan etmeniz ve bunu da güçlü kanıtlar ile ortaya koymanız gerekiyor. İlgili personel sizin seyahat için ülkede olacağınıza ve sonrasında kendi ülkenize muhakkak döneceğinize de kanaat getirmek durumundadır.


Biometrik Veri Beyanı


Vize başvurularınızda biometrik veri beyanının ibraz edilmesi de şarttır ve eğer bunu gerçekleştirmediyseniz vize başvurularınız kesinlikle olumsuz olacaktır.


12 yaş altı başvurular için biometrik veri beyanı zorunluluğu yok ancak başvuru için şahsın kendisinin birebir görüşme yapması gerekiyor ve ilgili birimle iletişime geçmesi şarttır.


12-18 yaş aralığı vize başvurularında da ebeveyn ya da vasi’leri ile birlikte başvuru merkezinde olma zorunluluğu karşımıza çıkıyor. Bu yaş aralığına sahip kimselerin biometrik veri ibrazını tek başlarına yapmaları söz konusu değildir ve ebeveynleri ile birlikte gerçekleştirmeleri şarttır.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder