En Ucuz Belarus Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Belarus Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Minsk

Para Birimi

seyehat zamanı Beyaz Rusya Rublesi

Belarus Şehirleri

Belarus Hakkında Genel Bilgiler

Kuzey Avrupa’da yer alan Beyaz Rusya, bilinen adı ile Belarus, eski bir SSCB ülkesi olarak karşımıza çıkıyor. Başkenti Minsk, resmi dili Rusça ve para birimi de Beyaz Rusya Rublesi’dir. 1991 yılında gerçekleşen Sovyetler Birliği’nin dağılma olayı ile birlikte bağımsızlığını ilan eden ülkelerden bir tanesi olan Beyaz Rusya, kısa sürede yeni dünyaya ve gelişmelere ayak uydurmayı başarmış ve günümüzdeki görüntüsüne sahip olmuştur. Beyaz Rusya, Avrupa’da idam cezasının yer aldığı tek ülke olarak da farklı bir kimliğe sahiptir.

 

Denize kıyısı olmayan ülkenin büyük bir kısmı düzlüklerden ve geniş ovalardan oluşuyor. %40’lık bölümünü ise ormanlar oluşturmaktadır. Makine üretimi ve tarım makineleri konusunda büyük gelişmeler kaydeden ülke, ekonomik anlamda bu üretimden de kendine büyük ölçüde pay çıkartmayı başarıyor. Ekonomik reformların yavaş ilerlemesi nedeniyle bir dönem sıkıntılı günler geçiren ülke, an itibarıyla bu sıkıntıları da geride bırakmayı başarmıştır.

 

Onur air uçak bileti ya da ucuz bilet gibi aramalar yaparak online dünyada firma araştırmalarınızı da daha kolay hale getirebilir ve ülkeye gerçekleştirilen uçuşları da inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Beyaz Rusya, Belarus’un güvenilir bir ülke olduğunu da belirtmek gerekiyor. Güvenlik önlemleri en yüksek seviyede olan ülkelerden bir tanesidir ve herhangi bir şekilde gasp ya da darp gibi sorunlarla karşı karşıya gelmiyorsunuz. Yaptırımların üst düzey seviyede olması da ülkeyi daha güvenilir hale getiren en önemli detaylardan bir tanesidir. Bununla birlikte resmi polislerden daha çok sivil polis vardır ve halk da bunun bilincindedir.

 

Belarus ziyaretini gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize sürecinde neler yapması gerektiği de aşağıdaki gibidir.

 

Belarus Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Umuma mahsus pasaport sahipleri vize işlemlerini yapmak zorunda ancak diplomatik, hususi ve hizmet hamili vatandaşlarımızın 90 günlük sürede vizeden muaftır ve vize işlemlerine tabi tutulmazlar.

 

Vize sahibi olup ülkeye giren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye girişte kendilerine verilen formu eksiksiz bir şekilde doldurmaları gerekiyor ve seyahat süresindeki 5 gün içerisinde yabancılar şubesini ziyaret ederek ikamet izni için gerekli işlemleri yaptırmaları da şarttır. Bu detayı atladığınız takdirde ve bu tespit edildiği takdirde sorsun yaşayabilirsiniz.

 

Bunun yanı sıra ülkeye adım attıktan sonra sağlık sigortası da yaptırmanız gerekiyor ve bunun da zorunlu olduğunu belirtmekte fayda var. Havalimanında sağlık sigortası yaptırabileceğiniz ilgili birimler var ve dilerseniz yine ilgili personelden konu ile ilgili daha detaylı bilgiler de alabilirsiniz.

 

Vize başvurularında, yıpranmış ya da bilgilerin silinmiş olduğu fark edilen pasaportlar ne yazık ki geçerli sayılmıyor ve herhangi bir işlem yapılmıyor.

 

Vize başvuruları Belarus Konsolosluğu’na yapılıyor ve süreç 7 iş gününde tamamlanıyor. Konsolosluk bu süreyi uzatma ya da kısaltma yetkisine de sahiptir ve herhangi olumsuz bir durum sezdiği takdirde vize iptalini de gerçekleştirebilir. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder