Hızlı Erişim

Bayburt şehrinde havalimanı bulunmamaktadır. Önümüzdeki yıllarda düzenlenen projeler arasında Gümüşhane ve Bayburt şehirlerine hizmet vermesi için havalimanı yapılması planlanmaktadır. Şehirde havayolu ulaşımı Trabzon Havalimanı ve Erzurum Havalimanı üzerinden sağlanmaktadır. Genel olarak şehre yakın olması sebebiyle Erzurum Havalimanı sıklıkla kullanılmaktadır.

En Ucuz Bayburt Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bayburt Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bayburt Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Bayburt Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Türkiye’nin bir ilidir. Şehirde nüfusun büyük bölümü Türkmen ve Çepnilerden oluşmaktadır. Nüfus yaklaşık olarak 100 bin kadardır. Nüfusun %69’a yakını şehirlerde yaşamaktadır. Erzurum, Trabzon, Gümüşhane, Rize ve Erzincan şehirleri ile komşudur. Bayburt üç bölümden oluşmaktadır. Bayburt Ovası, vadiler ve dağlık alanlar olan bölümlerdir. Şehrin ekonomisi tarihi süreçte çok fazla değişim göstermemiştir. Ticaret ve sanayi sektörü şehirde çok gelişmemiştir. Nüfusun büyük bir kısmı tarım ve hayvancılıkla geçimlerini sağlamaktadır.


Bayburt Kalesi, Osmanlı döneminde Çinimaçin olarak bilinirdi. Adı kalenin dış yüzeyinde bulunan çinilerden gelmektedir. Günümüzde ise Bayburt Kalesi olarak anılmaktadır. Şehirde görülmesi gereken oldukça fazla tarihi yapı bulunmaktadır. Dede Korkut Türbesi, Sünür Kutlu Bey Camii, Aydıntepe Yeraltı Şehri, Sırakayalar Şelaleleri, Yakutiye Camii, Bent Hamamı ve mağaralar en çok ziyaret edilen yerlerdir. Şehir Trabzon-İran ticaret yolu üzerinde bulunan İpek ve Baharat Yolu’nun bir durağıdır. Tarım dışında kalan ekonomi ise üretimden satışa değil, dışarıdan gelen ürünlerin satışı şeklindedir.

Erzurum Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Şehir içinde hizmet veren belediye otobüsleri, havalimanında da aktif olarak hizmet vermektedir ve daha da önemlisi otobüslerin sefer saatleri de uçakların iniş saatlerine ve yolcuların geliş saatlerine göre esnek bir şekilde ayarlanmıştır. Otobüsler, şehir merkezine ve şehrin önemli noktalarına sefer düzenlemektedir ve ulaşımın en ucuz yoludur. Şehir içi otobüs ücreti 1.60 kuruştur ancak havalimanından ulaşım için net bir rakam verilmiş değil.


Taksi

Denetimi yapılan havalimanı taksi işletmesi de yine havalimanından şehir merkezine ulaşmanız için sizlere çok sayıda araç tahsis ediyor. 0442 327 27 55 numaralı telefonu kullanarak taksi çağırabilir ve şehir merkezine ya da şehrin önemli noktalarına kısa sürede ulaşabilirsiniz.


Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

İç hatlarda bulunan gelen yolcu salonunda rent a car firmaları sizleri bekliyor olacaktır. Çok sayıda firma stantları ile birlikte hizmet veriyor ve dilerseniz bilgiyi de ilgili personelden daha detaylı bir şekilde alabilirsiniz. bu firmalardan bir tanesi Sude oto kiralama ve dilerseniz +90 533 268 34 14 numaralı telefonu kullanarak de yetkili isimlere ulaşabilirsiniz. Evis rent a car da yine havalimanında hizmet veren bir diğer firma olarak karşımıza çıkıyor. Bu firmaya da +90 532 283 07 79 numaralı telefonu kullanarak kısa sürede ulaşabilirsiniz. Güncel olarak belirtilen araç kiralama firmaları an itibarıyla bu şekilde ancak limana adım attığınızda ilgili adreste daha fazla araç kiralama firması da sizleri bekliyor olacaktır. İletişim bilgilerine ulaşabildiğimiz firmaları sizinle paylaşmayı tercih ediyoruz…

 

Shuttle

Havalimanında hizmet veren ‘’Havaş’’ servisleri de alternatiflerden bir tanesi ve bu servisleri kullanarak şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder