Hızlı Erişim

En Ucuz Batum Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Batum Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Batum Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Batum Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti’ne bağlı turistik şehirlerden bir tanesi olan Batum, Sarp Sınır Kapısı’na 22 km gibi bir uzaklıkta yer alıyor. Sahip olduğu doğal güzellikler ve doğal alanlar sayesinde çok sayıda turistin ilgisini çekmeyi başarıyor ve her yıl binlerce ziyaretçiyi de en iyi şekilde misafir ediyor.
 

Osmanlı, Bizans, Roma gibi farklı medeniyetlere bir dönem ev sahipliği yapan şehir, kültürel kalabalığı ve tarihi dokuları da ziyaretleriniz esnasında sizinle paylaşıyor. Yapılan araştırmalar, Avrupa ülkeleri arasında en güvenilir ülkelerden bir tanesinin Batum olduğunu gösteriyor ve şehrin genelinde de huzur hakim…
 

Şehir, renkli bir gece hayatına sahip değil ve canlı müzik kültürünün henüz oturmadığını ya da gelişmediğini belirtmek de mümkündür. Kulüpler ve içecek fiyatları odlukça pahalı ve alternatif sayısı da bir hayli az görünüyor. Sabah 04:00’a kadar devam eden gece hayatı oldukça masraflı bir geceyi de beraberinde getiriyor.
 

Plaj konusunda şehir çok sayıda alternatif sunuyor ve özellikle beach kültürünü yansıtan önemli adresler de şehirde yerini almış durumda. Sector 26 ve Soho, şehrin önde gelen plajlarından bazılarıdır ve en çok ziyaretçi kabul eden plajları olduğunu da belirtmek gerekiyor.
 

Şehirde ulaşım sorunsuz bir hal almış durumda ve havalimanı şehir merkezi ulaşımı da çok sayıda alternatif ile birlikte kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Batum Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Batum Yıllık Sıcaklık Ortalamaları

Batum Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Şehir merkezinin güneyinde yer alan ve 9 km uzaklığa sahip olan havalimanı, 2007 yılına kadar çok da aktif ve kullanışlı değildi ancak 2007 yılı ile başlayan çalışmalar ile birlikte günümüzdeki modern haline kavuşmayı başarmıştır.

Otobüs

Otobüsler terminal önünden hareket ediyor ve esnek sefer saatleri ile birlikte sizlere herhangi bir şekilde zaman kaybı yaşatmayacaktır.  Ziyaretçilerin en çok tercih ettikleri ulaşım araçlarından bir tanesi olan otobüsler, şehir merkezine 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşımı gerçekleştiriyor. Güvenli ve ucuz olması bakımından daha fazla tercih edilen ulaşım aracı için ödeyeceğiniz rakam ise 0.40 GEL olarak karşınıza çıkıyor.

Taksi

Terminal çıkışından konumlanmış olan taksiler de yine şehir merkezine ulaşmak için tercih edilebilecek alternatiflerden bir tanesi olarak sizlere sunuluyor. Fiyat konusunda net bir rakam belirtilmemiş ancak şehirde ulaşım oldukça ucuz ve bu konuda sıkıntı yaşamayacağınızı da belirtmek gerekiyor. Yaklaşık olarak 10 ila 20 dakika gibi bir sürede şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Taksi sayısı çok fazla ve aynı şekilde işletmeyi üstlenen firmaların sayısı da çok fazla olduğu için daha uygun fiyata taksi bulmanız da söz konusu olabilir.

Araç Kiralama

Havalimanında stantları bulunan firmalar ile ilgili net bir bilgi yok ancak erken rezervasyon şeklinde hizmet alabiliyor ve havalimanına indiğinizde firmalar tarafından karşılanıyorsunuz. Servis aracılığı ile aracınızı kiralayacağınız noktalara ulaşım gerçekleştiriliyor ve bu alternatifi de kullanabiliyorsunuz.

Shuttle

Özel ücretli servisler hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Havayolu şirketiniz ya da ilgili personel aracılığı ile konu hakkında detaylı bilgi almanız mümkündür.

 

Batum Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder