Hızlı Erişim

En Ucuz Batman Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Batman Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Batman Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Batman Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Batman, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir ilidir. Gercüş, Beşiri, Kozluk, Sason ve Hasankeyf gibi önemli ilçeleri bulunmaktadır. Nüfusu hızlı bir artış gösteren şehirde sanayi, petrol ve inşaat gibi alanlarda yükseliş görülmektedir. Bulunduğu  bölgede güçlü bir konumdadır. Çevre il ve ilçelerden şehre göç eden insanların sayısı oldukça fazladır. Nüfusun %80’i şehirlerde yaşamaktadır. 


Batman tarihi ve geçmişi koruyan yapısı ile eşsiz bir doğa harikasıdır. Batman şehri, Antik şehir Hasankeyf, orta çağdan kalan tarihi köprüsü, eski çarşısı ve tarihi yapılarıyla adeta açık hava müzesidir. Şehirde Uzak Akdeniz İklimi görülmektedir. Kışlar bazı dönemlerde sert ve soğuk geçer. Yağışların düzenli olması ilkbahar aylarında bolca otluk alan oluşmasına neden olmaktadır. Bu sayede bölgede küçük ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği artışı görülmektedir. Yazlar diğer aylara oranla çok sıcak geçmektedir. Yazın bazı dönemlerinde ise şiddetli yaz yağmurları görülmektedir. 


Batman ekonomisi genel olarak tarım ve hayvancılığıa dayalıdır. Son dönemlerde artış gösteren ticaret ve sağlık sektörleri de şehrin ekonomisine katkı sağlamaktadır. Şehirde iş imkanlarının çok fazla olmasına rağmen vasıflı eleman yetersizliğinden ötürü yüksek işsizlik oranları görülmektedir. Üretime dayalı sanayi gelişmediği için Gaziantep ve Diyarbakır’a sanayi konusunda bağlıdır.


Batman Havalimanı 1998 yılında hizmete açılan sivil – askeri kategorideki havalimanıdır. Şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta olan havalimanı 20 bin metrekarelik terminal binası, bin metrekarelik VIP binası, 1200 metrekarelik itfaiye binası, 120x162 metre ölçülerinde apron, 13 bin metrekarelik 350 araç kapasiteli otoparkı ile hizmet vermektedir. 2010 yılından beri Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından yürütülmektedir. 

 

Batman Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Batman Belediyesi Ulaştırma Şefliği’nin düzenlediği otobüs seferleri ile Batman Havalimanı’na ulaşımınız mümkündür. Belediye binası önünden kalkan servisler Diyarbakır Caddesi durağından geçerek havalimanına gitmektedir. Ortalama 20 dakika gibi bir süre içerisinde havalimanına ulaşımınız mümkündür. Trafik yoğunluğuna bağlı olarak bu süre artabilir ya da azalabilir. Güncel ücret bilgisi için firma yetkilileri ile görüşmeniz gerekmektedir. 

Taksi

Ticari taksiler aracılığıyla Batman Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına taksiler aracılığıyla ortalama olarak 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşım sağlanmaktadır. Trafik yoğunluğu ve hava muhalefetine dayalı olarak bu süre değişkenlik gösterebilir. Ortalama olarak 20-30 TL arasında tutarında taksi ücreti ödeyerek rahat ve konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Havaalanı Ticari Taksi Kooperatifi tarafından, tarifeli uçakların sefer saatlerine göre hizmet verilmektedir. 

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Özel aracınız ile seyahat ediyorsanız Batman Havalimanı’nda bulunan 350 araçlık geniş otopark sayesinde şahsi aracınızı güvenli bir şekilde park edebilirsiniz. Yapacağınız gidiş dönüş uçuşlarınızda aracınızı uygun fiyatlarla park edebilir böylece ulaşım sorunu yaşamamış olursunuz. Alternatif ulaşım türlerinden bir diğeri de araç kiralama hizmetidir. Dilediğiniz marka ve model aracı kiralayarak havalimanı – şehir merkezi arasında kendinize ulaşım kolaylığı sağlayabilirsiniz. Fiyatlar araç marka ve model bilgilerine göre değişkenlik gösterdiği için günlük kiralama ve diğer bilgiler gibi konularda firma yetkilileri ile görüşmeniz gerekmektedir. 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder