Hızlı Erişim

En Ucuz Basra Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Basra Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Basra Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Basra Hakkında Genel Bilgiler

Hz Ömer’in askeri planlamaları üzerine kurulmuş olan şehir, Irak’ın en büyük şehirleri arasında yer almaktadır ve bu sıralamada kendine ikinci sırada yer buluyor. Bir dönem Arap ticaret gemilerine de ev sahipliği yapan ve liman görevi gören şehir, ekonomik anlamda büyük gelişme kaydetmektedir. Basra’da bulunan terminal, an itibarıyla Irak petrolünün birçok noktaya ulaşmasını sağlıyor ve bu anlamda da aracı görevi gördüğünü söylemek mümkün olacaktır. Petrokimya endüstrisi an itibarıyla şehrin ekonomik anlamda gelişiminde büyük rol oynuyor ve her geçen gün şehir bu anlamda biraz daha gelişme kaydediyor.

 

Makil Bölgesinde yer alan ve geçmiş döneme ışık tutan tarihi evler, kendilerine has dokusu ile ziyaretçilerin ilgisini çeken en önemli unsurlardan bir tanesidir. Binbir Gece Masallarına konu olan efsanevi kahraman Sinbad’ın sembolik evi de yine Basra’da yer alıyor ve ziyaretçilerin ilgisini bir hayli çekiyor. Kilise ve Camilere de ev sahipliği yapan Basra, farklı kültürleri de bünyesinde barındırmayı başarıyor. Basra Sports City, Orta Doğu’nun en önemli ve en büyük spor komplekslerinden bir tanesidir ve görülmesi gereken adreslerden bir tanesidir. Basra Land adı verilen ve devasa oyuncakların yer aldığı oyun alanı da çocuklu ziyaretçilerin en çok tercih ettiği adresler arasında yer alıyor.

 

Şehirde ulaşım ile ilgili ciddi sıkıntılar var ve bu sıkıntı ne yazık ki havalimanı şehir merkezi ulaşımını da olumsuz bir biçimde etkiliyor. Şehir içinde hizmet veren toplu taşıma araçlarına havalimanında ulaşmak mümkün değil. Havalimanı şehir merkezi ulaşımını aşağıdaki şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Basra Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Shuttle Otobüs

Haftanın her günü ulaşım hizmeti sunan shuttle otobüsler, sefer saatleri konusunda ne yazık ki belli bir düzene sahip değil ve uçakların iniş saatine bağlı olarak hareket ediyorlar. Bilet fiyatları ile ilgili herhangi bir bilgi yok ve bunun için havalimanı iletişim numaralarını kullanarak yetkili personelden bilgi almanız tavsiye ediliyor. Havalimanında çok fazla alternatif olmadığı için servis otobüsleri bir hayli kalabalık oluyor ve bununla birlikte konforsuz olması da bu alternatifi sıkıntılı hale getiriyor.

 

Taksi

Havalimanından hizmet veren çok sayıda taksi var ancak hangisinin lisanslı hangisinin illegal olduğunu bilmek neredeyse imkansız. Taksimetre uygulaması hiçbir takside mevcut değil ve kullanılmıyor bu yüzden taksiler abartılı rakamlar isteyebiliyor. Özellikle gece yarısı taksi tercihinde bulunduğunuzda dudak uçuklatan rakamlarla karşılaşmanız da gayet normal olacaktır. Bagajlarınız için de ücret talep edebiliyorlar ve bunun için taksiye binmeden önce şoförden detaylı bilgi almak da çok daha sağlıklı olacaktır.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında hizmet veren araç kiralama firmaları, ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği alternatiflerden bir tanesidir. Toplu taşıma araçları ile birlikte taksilerin de çok güvenilir olmaması, bu alternatifi daha tercih edilir hale getiriyor. Araç kiralama firmalarının web sitesinde yer alan talep formu da online olarak işlem yapmanıza yardımcı olacaktır. Günün her saati bu firmalara ulaşmak çok mümkün olmadığı için online rezervasyon her zaman için daha fazla tercih ediliyor ve bu sayede limana hangi saatte ayak basarsanız basın araçlarınız sizlere ulaştırılıyor. Şoförlü araç kiralama hizmeti de yine sunulan hizmetler arasında yer almaktadır.

 

Basra Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder