Hızlı Erişim

En Ucuz Basel Mulhouse Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Basel Mulhouse Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Basel Mulhouse Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Basel Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Ren Nehri’nin iki yakasında konumlanmış olan Basel, İsviçre’nin üçüncü büyük kenti olarak karşımıza çıkıyor. Müze ve çok sayıda tarihi mekan ile birlikte kültür merkezi olarak da bilinen Basel, gelişmişlik konusunda da diğer şehirlerden bir adım öndedir. Aynı zamanda sanatın da merkezi olan şehir, modern yapılanmaları ve kültür merkezleri ile bu anlamda merkez konumunda bulunuyor.

 

Sosyal hayat oldukça güçlü ve günün ilk ışıkları ile birlikte sokaklar hareketli bir hal alıyor. Bu hareketlilik gece yarılarına kadar devam ediyor. Eğitim seviyesi yüksek ve gelişmişliğin hat safhada olduğu şehir, sıcakkanlı insanı ile de ilgi odağı olmayı başarmış durumdadır. Fondü, şehrin en özel lezzetlerinden bir tanesidir ve restoranların yanı sıra kafelerde de menüde bu lezzeti bulmak mümkündür. Fransa mutfağının etkisinde kalmış olan harika bir mutfak kültürüne sahiptir.

 

Yaz akşamları Basel’de çok daha keyifli geçiyor. Zürih’e göre gece hayatı biraz daha zayıf ancak bu kıyaslamayı yapmadan bir inceleme yapıldığında bar ve kulüp sayısının çok fazla olması da dikkatleri çekiyor. Müzik dinlemek ve daha da önemlisi kaliteli müzik dinleyip daha ucuz bira içmek için tercih edebileceğiniz şehirlerden bir tanesidir. Kulüpler sabaha kadar hizmet veriyor ve alkol yasağı gibi bir durum da söz konusu değildir.

 

Gelişmiş ulaşım ağı ile şehir içi ulaşımı da muazzam bir seviyeye taşıdıklarını belirtmekte fayda var. Havalimanına ayak bastığınız anda merkeze ve önemli noktalara ulaşım için karşınıza çok sayıda ulaşım ağı alternatifi çıkıyor. 

Basel Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanındaki duraklardan hareket eden 50 numaralı otobüse binerek şehir merkezine ulaşabilir ve SBB tren istasyonuna da yine bu otobüs ile birlikte seyahat edebilirsiniz. Güzergahta bulunan metro ve tren istasyonları ile birlikte aktarma için de tercih edeceğiniz önemli bir hattır ve ziyaretçilerin en çok kullandığı hat olduğunu da belirtmek gerekiyor.

 

Tramvay

Direkt tramvay ulaşımı mevcut değil ancak az önce de bahsedildiği gibi 50 numaralı otobüs hattını tercih ederek Kannenfeldplatz istasyonunda inebilir ve 1 numaralı tramvay hattını kullanarak sizler de Voltaplatz bölgesine ulaşabilirsiniz. Otobüs güzergahında yer alan birçok istasyon, şehrin önemli noktalarına ulaşmanız adına alternatifler arasında karşınıza çıkıyor. Yine güzergah içerisinde yer alan SBB tren istasyonunda inerek tramvay hatlarını kullanabilir ve şehrin farklı noktalarına ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

 

Tren

Yine 50 numaralı otobüs hattını kullanarak SBB istasyonuna ulaşabilir ve buradan tren hatlarını kullanabilirsiniz. Direkt olarak tren yolculuğu mevcut değildir. Tren ağı çok gelişmiş değil ancak önemli noktalara ulaşmak adına yeterli olduğu da görülebiliyor. Rhine Nehri’nin karşısı ve 15. Bölge çevresine hizmet veren trenler de yine ziyaretçilerin tercihleri arasında yer alıyor.

 

Taksi

Şehrin herhangi bir bölgesine daha hızlı ve daha konforlu bir şekilde ulaşmak isteyen ziyaretçiler için havalimanında hazırda bekleyen taksiler de uygun rakamlar ile hizmet veriyor. Lisanslı taksiler ile birlikte korsan taksiler de havalimanında konumlanmış durumdadır.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Araç kiralama firmalarına ait ofisleri ziyaret ederek araç kiralama hizmeti alabiliyorsunuz. Gelen yolcu bölümünde bu firmalara ayrılan özel alanlar var ve bu alanlarda ilgili personel de sizleri karşılıyor olacaktır.

 

Shuttle

Havalimanı bünyesinde hizmet veren resmi bir servis ağı bulunmuyor ancak seyahat ettiğiniz hava yolu firması ya da konaklayacağınız otelin bu tür bir ayrıcalığı mevcut ise havalimanından merkez ya da ilgili adrese ulaşımı da bu araçlar ile gerçekleştirebilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder