Hızlı Erişim

Bartın’da henüz havalimanı bulunmamaktadır. Bu nedenle Bartın uçuşlarınız için Zonguldak’ta bulanan Zonguldak Çaycuma Havalimanı’nı kullanabilir ve sonrasında otobüs, servis veya araç kiralama imkanlarından yararlanarak Bartın’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

En Ucuz Bartın Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bartın Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bartın Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Bartın Şehri Hakkında Bilgi

Ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde bulunan ve Türkiye'de denize trafiğine uygun tek dere olan Bartın Çayı'nı sınırları içerisinde bulunan Bartın, 2016 yılında yayımlanan TÜİK verilerine göre 4 ilçe, 8 belediye, 47 mahalle, 265 köye sahiptir. Toplam 2143 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahip olan ve 1991 yılında Zonguldak'tan ayrılarak ülkemizin 74. ili olan Bartın, orman varlığı açısından çok zengindir. Şehrin büyük bir kısmı Küre Dağları Millî Parkı sınırları içerisinde bulunurken, ülkemizde üzerinde taşımacılık yapılan tek akarsu olan Bartın Çayı'da yine Bartın'da yer almaktadır. Kuzeyini Karadeniz çevrelerken, doğusunda Kastamonu, doğu ve güneyinde Karabük, batısında ise Zonguldak illeri bulunan Bartın'ın il merkezi deniz seviyesinden 25 metre yüksekliktedir.Tarih kaynaklarına göre bölgenin ilk adı olan Parthenia tarihsel süreç ile birlikte Bartın'a dönüşmüştür. İlk olarak Gaska hâkimiyeti altında bulunan şehir, daha sonraları Hititler ve Paflagonyalıların kontrolüne geçmiştir. Birçok devletin izlerine rastlayabileceğimiz Bartın, 1460 - 1692 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu'nun Bolu Sancağı sınırlarında yer almaktaydı.


Birçok devletin ve medeniyetin izlerine rastlayabileceğimiz Bartın’da; "Devletlerarası barışın ve dostluğun anısına, İmparator Germanious’un yüceliği için Gaius Julius Aguilla yaptırdı" ifadeleri yer alan kitabelerin bulunduğu ve milattan sonra 41 - 54 yıllar arasında yaptırıldığı düşünüllen Kuşkayası Anıtı, Bizans Dönemi'nde oldukça ünlü olan ve Kale Çekiciler Çarşısı'nın olduğu bölgede yer alan Amasra Kalesi, Cenovalıların şato hâline getirdiği ve Cenova, Poggio ve Malaspina blazonlarının bulunduğu Cenova Şatosu, Sormagir Mahallesi ile Boztepe - Zindan Mahallesi'ni birbirine bağlayan Kemere Köprüsü, Roma Dönemi'ne ait olduğu düşünülen ve yaklaşık 50 odadan oluşan Yeraltı Çarşısı tarihi açıdan görülmeye değer yapı ve mekanlar arasında yer almaktadır.


Büyük bir kısmı Küre Dağları Millî Parkı sınırları içerisinde olan Bartın’da; Karakaçak Köyü'nün Kuyupınar mahallesinde yer alan ve birçok renkli damlataşlarının bulunduğu Gürcoluk Mağarası, Ulus İlçesi'ne 17 kilometre uzaklıkta, Ulus Çayı üzerinde bulunan ve 10 metre genişliğinde bir kaya oyuğunun içinde çıkan suyun 20 metre yükseklikten düşmesiyle oluşan Ulukaya Şelalesi, 1200 yaşındaki doğal ve bakir ağaçların bulunduğu ormanlar ile birçok çağa ait kültür mirasının bulunduğu Küre Dağları Millî Parkı, 7 metre uzunluğunda olan ve denizi gözetleme, aydınlatma amacıyla inşa edilmiş olan Direkli Kaya gezilmeye ve görülmeye değer mesire alanlarından yalnızca birkaçıdır.    

Zonguldak Çaycuma Havalimanı

Otobüs

Zonguldak'ta şehiriçi ulaşım özel halk otobüsleri ile yapılmaktadır. Şehir merkezinden kalkan ve Çaycuma'ya istikametine doğru giden özel halk otobüslerini kullanarak Zonguldak Çaycuma Havalimanı'na ulaşım sağlayabilirsiniz. Zonguldak'ta toplu taşıma araçlarında Elmas Kart kullanılır. Elmas Kart'ı çeşitli büfe ve istasyonlardan temin edebilirsiniz. Bir diğer alternatif ise şehirde bulunan minibüslerdir. Şehir bulunan 17 adet minibüs durağından Çaycuma'ya giden minibüslere binerek Zonguldak Çaycuma Havalimanı'na ulaşım sağlayabilirsiniz. Minibüsler saat 22:00'a kadar hizmet vermektedir. Ayrıca, tercih edeceğiniz havayolu şirketlerinin servislerini de kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Zonguldak Çaycuma Havalimanı’na ulaşmak için diğer bir seçenek ise taksidir. Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Zonguldak Merkez’den Zonguldak Çaycuma Havalimanı’na 90 – 100 TL ücretle ortalama 1 saat 10 dakika içerisinde, Kilimli’den Zonguldak Çaycuma Havalimanı’na 75 - 80 TL ücretle ortalama 1 saat içerisinde, Çaycuma’dan Zonguldak Çaycuma Havalimanı’na 25 - 30 TL ücretle ortalama 15 dakika içerisinde, Devrek’ten  Zonguldak Çaycuma Havalimanı’na 85 – 90 TL ücretle ortalama 35 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)     
 

En uygun Bartın uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com olarak şimdiden iyi uçuşlar dileriz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder