Hızlı Erişim

En Ucuz Barselona Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Barselona Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Barselona Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Barcelona Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Katalonya Özerk Topluluğu’nun bir şehri olan Barcelona aynı zamanda İspanya’nın en büyük ikinci şehridir. İspanya’nın Akdeniz kıyı şeridindeki en önemli limanı ve ticaret merkezi olarak gösterilir. Kendine has kültürü ve doğasıyla Barcelona, Avrupa’nın en sevilen şehirlerindendir. Şehir İber Yarımadası’nın kuzeydoğu bölümünde yer alır. Akdeniz ikliminin hakim olduğu şehirde mevsimler yumuşak geçmektedir. Hafif eğimli arazisi ve nehirlerin arasında kalan verimli bir ovada yer almaktadır.


Barcelona’nın şehir planlaması düzenli bir şekilde yapılmıştır. Ticaret ve yerleşim yerleri eski kentin merkezi ve çevre kısmında yoğunlaşmıştır. Sanayi bölgeleri ise bu bölümün dışında yer alır. Geniş kaldırımlar, ağaçlık alanlar altında bulunan banklar, el sanatı ürünleri, gezilecek yerleri ile Ramblas şehrin en sevilen gezinti alanıdır. Kuzey kısmına doğru yeni kent uzantı anlamına gelen Ensanche kuruludur.


Şehrin ekonomisinde deniz taşımacılığı önemli bir yere sahiptir. Yüzün üzerinde denizcilik şirketi olan kent, dünya limanlarını birbirine bağlamaktadır. Denizciliğin yanı sıra turizm Barcelona’nın en önemli gelir kaynaklarından bir diğeridir. İspanya için bir kültür merkezi haline gelen şehir, Katalan dili ve zengin kültürüyle özgün bir tarihi geleneğe sahiptir. Tarih boyunca dünya çapında bilinen ve tanınan birçok ünlü sanatçıya da ev sahipliği yapan şehir, günümüzde en çok tercih edilen tatil kentlerinden biridir. Tarih, yaz, kültür-sanat gibi birçok alanda insanlar Barcelona şehrine tatil planlamaktalar.


Barcelona ulaşım açısından gelişmiş bir şehirdir. İl sınırları içerisinde 3 adet havalimanı bulunmaktadır.Bunlar Barcelona Uluslararası Havalimanı, Sabadell Havalimanı ve Girona-Costa Brava Havalimanı’dır. Barcelona şehrine en yakın olan ve uluslararası hizmet sağlayan Barcelona Uluslararası Havalimanı en çok tercih edilendir. Barcelona – Madrid arası seferleri ile dünyanın en kalabalık güzergahı olarak kabul edilmektedir. Dünyada birçok firmanın seferler düzenlediği havalimanı yılda ortalama 35 milyon ziyaretçisi ile Akdeniz kıyısındaki en büyük havalimanıdır. 

Barcelona Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Metro

Barcelona Uluslararası Havalimanı’na metro aracılığı ile rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Barcelona şehir merkezinin çeşitli hatlarıyla bağlantı kurulan metro istasyonu sayesinde hızlı bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz. Havalimanına ulaşmak için L9 metro hattına binmeniz gerekmektedir. Cumartesi – Pazar günleri 24 saat çalışmaktadır. Haftaiçi ise gece saat 02:00 ve 05:00 arasında sefer düzenlenmemektedir. Havalimanına ulaşmak için €4,50 ücreti bulunmaktadır. Fiyat değişkenlik gösterebilir. Bir diğer dikkat etmeniz gereken konu yılın belli dönemlerinde metro sefer saatleri değiştiği için metro girişlerinde bulunan programı kontrol etmeniz gerekmektedir.

Otobüs

Aerobus, Barcelona şehir merkezi ile havalimanı arasında hizmet sağlayan özel bir şirkettir. Dilerseniz €5,90 karşılığında tek gidiş ücreti ödeyerek servis imkanından faydalanabilirsiniz. Barcelona Plaça Catalunya’dan El Corte Ingles alışveriş merkezi önünden kalkan servislere binerek rahat bir ulaşım sağlanmaktadır. Sefer saatleri ve diğer bilgiler değişkenlik gösterebildiği için firma yetkilileri ya da web sitesi aracılığıyla bilgi edinmeniz gerekmektedir.

Taksi

24 saat hizmet veren ticari taksi firmaları ile havalimanına ulaşımınız için bir diğer alternatiftir. Taksi kullanım saatinize göre değişkenlik gösteren ücretlendirmeler gündüz ve gece farklılık gösterebilir. €3,10 taksimetre açılış ücreti ile ortalama €20 karşılığında havalimanına ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine yaklaşık olarak €25 - €30 arasında değişen ücretle dilerseniz kolay ve hızlı bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tren

Barselona Havalimanı ulaşım alternatiflerinden biri de tren iledir. Renfe’nin L2 hattı üzerinde 30 dakikada bir kalkan trenlere binerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Metro ile bağlantılı olan hat Terminal 2 olarak belirtilmektedir. Şehir merkezine ulaşmak istiyorsanız 2. Hat üzerinde inerek dilediğiniz yere metro ile de geçiş sağlama kolaylığı bulunmaktadır. Ücretlendirme ve sefer saatleri hakkında istasyonlarda bulunan hareket saat ve programına göz atmanız gerekmektedir. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder