Hızlı Erişim

En Ucuz Barnaul Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Barnaul Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Barnaul Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Barnaul Hakkında Genel Bilgiler

Altay Krayı’na Başkentlik yapan Barnaul, Rusya Federasyonu’na bağlıdır ve idari bir bölgedir. Zengin bir aile tarafından kurulan bölge, bünyesinde barındırdığı eğitim kurumları, kiliseler ve kültür merkezleri ile birlikte en büyük yerleşim alanı olma unvanına da sahiptir. Fabrikalar konusunda da oldukça zengin bir şehirdir ve ekonomiye bu anlamda önemli bir katkı sağlamaktadır.

 

Obi Nehrinin yakınlarında kurulmuş olan şehir, coğrafyası ile birlikte turistlerin ilgisini de çekmeyi başarıyor. Doğal güzelliklerin yanı sıra farklı kültürlere ev sahipliği yapıyor olması da bu şehri daha özel kılıyor. Altay kültürüne ait eserleri de hali hazırda bünyesinde barındırmaya devam eden Barnaul, kültürel etkinliklerin yanı sıra tarihi dokusu ile de fark yaratıyor. Güney Sibirya’yı keşfetmek için yola çıkan gezginlerin en önemli duraklarından bir tanesi de Barnaul olarak biliniyor ve turizm anlamında gelişme kaydetmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi de bu detaydır.

 

Güçlü bir sosyal hayat olmamasına rağmen gece hayatı oldukça ilgi çekici bir hal almıştır. Bar ve kulüplere ulaşabileceğiniz merkez bölge, sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenceye devam ediyor. Havalimanı ve şehir merkezi arası mesafe ortalama 15 km ve şehir içinde hizmet veren toplu taşıma araçları, havalimanı şehir merkezi ulaşımında da önemi bir paya sahiptir. Şehrin çok büyük olmaması da ulaşımı kolay hale getiren detaylar arasında yer almaktadır. 

Barnaul Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Şehir içinde hizmet veren toplu taşıma araçlarından bir tanesi olan otobüsler, havalimanı ve şehir merkezi ulaşımını da geniş güzergahı sayesinde mümkün hale getiriyor. Yine şehrin tarihi ve önemli noktalarına da seferler düzenleyen otobüsler, hafta içi ve hafta sonu olmak üzere hafta boyunca her gün hizmet veriyor. Otobüs bilet ücreti ve sefer saatleri ile ilgili bilgi edinmek isterseniz havalimanına ait web sitesini ziyaret ederek işletme iletişim numaralarına da kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Taksi

Havalimanı ve şehir merkezi arası mesafenin yakın olması nedeniyle taksi ücretleri de çok yüksek değil. Bagajlı yolcular tarafından ok daha fazla tercih edilen taksiler, ekstra bagaj ücreti talebinde bulunmuyor ve bu da taksileri daha popüler hale getiriyor. Havalimanında çok sayıda taksi firması hizmet veriyor ve günün her saati taksi bulmak da bu sayede mümkün hale geliyor. Lisanslı taksilerin yanı sıra korsan taksiler de havalimanı dışında sizleri bekliyor olacaktır ancak fiyatları lisanslı taksilere göre çok daha fazla!

 

Araç Kiralama

Yerli ve yabancı araç kiralama firmaları ile birlikte alternatif sayısı da artıyor. Havalimanında bu firmalara ait ofisler bulunuyor ve ofisleri ziyaret ederek araç taleplerinizi iletebiliyorsunuz. İsteğe bağlı olarak geniş araçlar da temin ediliyor ancak fiyatları çok daha yüksek. Araç kiralama firmalarının web sitesini ziyaret ederseniz eğer online olarak da taleplerinizi oluşturabilirsiniz. Bu sayede havalimanına adım attığınız anda araçlarınız hazır bir şekilde sizlere sunulacaktır. Grup olarak gelen ziyaretçiler için transit ya da daha büyük araç hizmeti de sunulmaktadır. Dilerseniz telefon yolu ile iletişime geçerek de araç kiralama taleplerinizi iletebiliyorsunuz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder