Hızlı Erişim

En Ucuz Bari Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bari Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bari Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Şehir Rehberi

Bari Hakkında Genel Bilgiler

Bari idari bölgesine Başkentlik yapan Bari, Adriyatik Denizi kıyısında konumlanmış durumdadır. Ülkenin diğer şehirlerine göre Bari’nin farklı bir konuma ve öneme sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor. En dinamik liman kenti olarak da lanse edilen Bari, aynı zamanda üniversite şehri olarak da bilinmektedir. Ticari öneminin yanı sıra eğitim ve kültür anlamında da farklı bir yer edinmeyi başarmıştır.

 

Akdeniz ikliminin hakim olduğu şehir, her dönem ziyaretçi kabul edebilen şehirlerden bir tanesidir ve turizm anlamında da büyük bir gelişme göstermektedir. Kendine has mimarisi ve tarihi dokusu ile farklı beklentilere de yanıt veren şehir, İtalya için ayrı bir öneme sahiptir. Aziz Nikola Bazilikası, Suabiya Kalesi ve devasa Opera binası ile birlikte ziyaretçilere de keyifli dakikalar yaşatmaktadır.

 

Deniz mahsülleri ile donatılmış olan mutfağı da yine ziyaretçilere harika lezzetler sunuyor. İtalya’nın en önemli lezzetlerini bulabileceğiniz ihtişamlı restoranlara da ev sahipliği yapan Bari, zengin mutfağı ile de dikkat çekici bir hal alıyor. Sosyal yaşam oldukça hareketli ve günün erken saatlerinin yanı sıra gece geç saatlerde de sokakların kalabalık olduğunu görebilirsiniz. Bu detay eğlence hayatına da yansımış durumda ve şehrin muazzam bir eğlence kültürüne sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor.

 

Old City bölgesinde çok sayıda bar ve gece kulübü karşınıza çıkıyor ve bunun yanı sıra şehrin en ünlü şaraplarını tadabileceğiniz mahzenler de ziyarete açık durumdadır. Sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden eğlence, rakamsal olarak da sizleri üzmeyecek boyuttadır. Şehirde ulaşım oldukça kolay ve havalimanı şehir merkezi ulaşımı da aynı kolaylığa sahiptir. 

Bari Havalimanı Ulaşım Bilgileri

 

Otobüs

Havalimanına yürüyüş mesafesinde olan otobüs duraklarını ziyaret ederek otobüslere ulaşabiliyorsunuz. Tek yön gidiş bileti için ödemeniz gereken ücret ise güncel olmamakla birlikte 0.90 Euro olarak karşınıza çıkacaktır. Şehir merkezine ulaşım ve şehrin en önemli noktalarına ulaşım da güzergah dahilinde mümkündür.

 

Taksi

Ortalama 15 ila 25 Euro ödeyerek taksilerle şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. Güvenilir ve konforlu olması bakımından yine ziyaretçilerin en çok tercih ettiği alternatiflerden bir tanesi olarak da taksiler karşınıza çıkıyor. Taksileri kullanarak ortalama 20 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezine ulaşım mümkün olacaktır. Taksimetre uygulamasının kullanıldığı taksileri tercih ederseniz eğer ödeyeceğiniz ücret de çok daha uygun olacaktır. Ekstra bir tarife durumu söz konusu değildir ve şehir içinde uygulanan fiyatlar havalimanı taksileri için de geçerlidir. Korsan taksileri tercih ettiğiniz takdirde karşınıza çok daha yüksek rakamlar çıkacaktır ve bu taksilerin güvenli olmadığını da belirtmek gerekiyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

10’a yakın araç kiralama firması hali hazırda havalimanında hizmet vermeye devam ediyor. Yerli ve yabancı araç kiralama firmalarının ofislerini ziyaret edebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz firmalara ait web sitelerini de kullanarak kiralama hizmetleri hakkında bilgi almanız da mümkündür. Aynı zamanda siteler üzerinden online rezervasyon işlemlerinizi de kısa sürede gerçekleştirebiliyorsunuz. Şoförlü araç kiralama hizmeti veren firmaların olduğunu da eklemek gerekiyor.

 

Shuttle

Resmi bir servis firması mevcut değil ancak oteller ve seyahat firmalarının sunduğu servis hizmetlerinden ücretli olarak faydalanabiliyorsunuz. Bunun için ilgili kurumlara ulaşabilir ve sorularınızı iletebilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder