Hızlı Erişim

En Ucuz Bangalore Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bangalore Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bangalore Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Bangalore Hakkında Genel Bilgiler

Hindistan’ın Karnataka Eyaletine Başkentlik yapan Bangalore, teknoloji ve ticaretin güçlü olduğu ve her geçen yıl biraz daha gelişme kaydettiği bir şehirdir. Asya’nın Silikon Vadisi olarak da lanse edilen şehir bu anlamda farklı bir yere sahip ve Hindistan için de büyük önem taşımaktadır. Hindistan’ın en kalabalık şehirleri arasında üçüncü sırada yer alan Bangalore, her geçen gün artan nüfusu ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Teknolojide inanılmaz bir seviyeye ulaşan şehir, sahip olduğu yatırım fırsatları ile de gelişimini güçlü bir şekilde sürdürmektedir.

 

En çok büyüyen ikinci şehir olarak da listelerdeki yerini alan Bangalore, ünlü iş adamı ve yatırımcıların da sık sık ziyaret ettiği ve tercih ettiği şehirlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Saraylara, modern mimariye ve tapınaklara da ev sahipliği yapan şehir, turistik anlamda da büyük bir gelişme kaydetmiş durumda ve her yıl sayısız insana da ev sahipliği yapıyor. Doğası ve mimarisi ile farklı bir duruş sergileyen Bangalore, özellikle yaz aylarında çok daha fazla ziyaretçi çekiyor.

 

Ülkede var olan kast sistemi nedeniyle gelişmiş şehirler de bu sistemden olumsuz etkileniyor. Eğlence mekanlarının saat 11:30’da kapandığını bilmenizde fayda var. Zengin bir muhitte iseniz eğleneceğiniz ev ziyaret edeceğiniz mekanlar da yine kast sistemine bağlı olarak çok daha gösterişli yerler olacaktır ancak fakir bir muhitte iseniz eğlence anlayışı da daha zayıf bir kimlik ile karşınıza çıkacaktır.

 

Şehir, trafik bakımından inanılmaz yoğun ancak ulaşım aracı bulma konusunda sıkıntı yaşamıyorsunuz ve alternatifler, havalimanı şehir merkezi ulaşımında da sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır. 

Bangalore Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havalimanının hemen önünden hareket eden otobüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Flybus olarak bilinen bu ulaşım araçları, şehir içinde de hizmet veriyor ve esnek sefer saatleri ile de büyük kolaylık sağlıyor. Firmaya ait iletişim bilgilerini kullanarak bilet alımı ve bilet fiyatları ile ilgili detayları da daha net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 

Taksi

Taksiler ekonomik bir tercih olmayacaktır ancak gece geç saatlerde de hizmet verdikleri için ziyaretçiler için kurtarıcı niteliği taşıyor. Fiyatlar yüksek ve gece tarifesi bu bağlamda neredeyse iki katına çıkıyor. Havalimanında hizmet veren 3 farklı taksi firması var ve dilediğiniz firmayı tercih edebilirsiniz. Nakit ödeme yapabileceğiniz gibi bazı taksi firmalarının kredi kartı ile ödeme kabul ettiğini de belirtmek gerekiyor.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında araç kiralama firmalarına ait ofisler bulunuyor. Aynı ofisler şehir merkezinde de mevcut ve araçlarınızı dilerseniz şehir merkezindeki ofislere de teslim edebilirsiniz. Çok sayıda yerli ve yabancı araç kiralama firmasına havalimanında ya da şehir merkezinde ulaşabileceğiniz gibi dilerseniz online olarak da ulaşabiliyor ve rezervasyon yaptırabiliyorsunuz.

 

Shuttle

‘’Vayu Vajra’’ adı verilen servisler, havalimanına bağlı olarak hizmet veriyor. Fiyatları oldukça uygun ve çok sayıda farklı noktaya ulaşım sağlıyor. Sahip olduğu geniş güzergah sayesinde ziyaretçilerden tam puan almayı başarıyor. Günün birçok saati seferlerine devam eden servis araçları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz eğer havalimanına ait kurumsal web sitesini ziyaret ederek incelemelerinizi yapabilirsiniz. 11 farklı noktaya ulaşım sağlayan araçlar, ortalama 30 dakika gibi kısa bir sürede sizleri şehir merkezine ulaştırıyor. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder