Hızlı Erişim

En Ucuz Bamako Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bamako Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bamako Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Bamako Hakkında Genel Bilgiler

Mali’nin Başkenti ve en gelişmiş şehri olan Bamako, 1883 yılından bu yana Fransızların sömürgesi altında fakat buna rağmen inanılmaz bir gelişme kaydetmiş durumda ve ekonomik olarak da her geçen biraz daha büyüyor. Şehir, ülke için önemli bir yere sahip ve nüfus yoğunluğu da her geçen gün artıyor. Sıcak ve kurak iklimi nedeniyle ziyaretçilere zor anlar yaşatan şehir, Aralık ve Ocak Aylarında çok daha fazla ziyaretçi alıyor ve şehrin en yoğun zamanları demek de doğru olacaktır.

 

Farklı bir kültüre hakim olan şehrin sokaklarında başıboş büyükbaş hayvanlar da ilginç bir görüntü sergiliyor. İnsanların yoğun olduğu bölgelerin yanı sıra ıssız bölgelerin sayısı da oldukça fazladır. Sosyal hayatın ise geliştiğini söylemek mümkün değil. Kuzey Afrika lezzetlerini mutfağına taşıyan Bamako, damak tadınıza uygun lezzetler ile de yemek anlamında sizleri tatmin edecek bir kültüre sahiptir.

 

Avrupa ülkeleri ile bir kıyas yapıldığında gece hayatının bir hayli zayıf olduğunu söylemek de mümkün olacaktır ancak Afrika ülkelerine nazaran gelişmiş bir eğlence kültürüne sahiptir. Canlı müzik kültürü yerleşmiş ve alkol konusunda da sıkıntı yaşamıyorsunuz. Kafeler ve restoranlarda da canlı müzik bulmak mümkündür. Bunun yanı sıra alkol servisi de mevcuttur.

 

Şehirde ulaşım ne yazık ki gelişmiş bir alt yapıya sahip değil ancak şehri yürüyerek olduğu gibi küçük araçlar ile de gezebiliyorsunuz. Havalimanına ayak bastıktan sonra merkez bölgeye nasıl ulaşacağınız ile ilgili bilgiler de aşağıdaki metinde yer almaktadır.

Bamako Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Taksi

7000 CFA sabit ücret ile hizmet veren taksiler, günün her saati aktif olarak hizmet veriyor. Taksimetre uygulaması yok ve ödemeyi de peşin yapmanız gerekiyor. Ödemelerinizi dilerseniz Dolar ya da Euro olarak da yapabilirsiniz ancak kredi kartı geçerli değildir. Yanınızda Mali parası yoksa sıkıntı yaşayabilirsiniz çünkü ulaşımda olduğu gibi şehirde de genellikle Mali parası tercih ediliyor. Taksiler ise bu konuda çok daha hassas davranıyor ve farklı para birimleri ile ödeme kabul etmediklerini de bilmenizde fayda var.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında ofisleri bulunan araç kiralama firmalarından da hizmet alabiliyorsunuz. Ücretler hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz eğer bu firmalara ait kurumsal web sitelerini ziyaret ederek detaylara ulaşabilirsiniz. Çok sayıda firmanın bu bağlamda hizmet verdiğini de belirtmek gerekiyor ve şoförlü araç kiralama hizmeti de mevcuttur. Ek olarak firmalara ait web siteleri üzerinden araç kiralamak adına rezervasyon işlemlerinizi de yapabiliyorsunuz.

 

Shuttle/Havalimanı

Turistleri taşıya özel servis araçları mevcut ancak bu araçları kullanmak için şehre gelmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor, aksi takdirde servis hizmeti alamıyorsunuz. Havalimanına bağlı hizmet veren bu araçlar, günün her saati seferlerine devam ediyor.

 

Özel Servisler/Oteller-Seyahat Firmaları

Otellerin ve seyahat firmalarının bünyesinde hizmet veren özel servisler de mevcuttur. Seyahat ettiğiniz firma ya da konaklayacağınız firma ile iletişime geçerek böyle bir hizmet alıp alamayacağınızı öğrenebilir ve araç talebinde bulunabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için çok fazla alternatifin olmaması da bazı firmaları harekete geçirmiş durumda ve servis hizmeti ile birlikte daha fazla müşteriye ulaşmayı tercih ediyorlar. 

Bamako Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder