En Ucuz Endonezya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Endonezya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Denpasar

Para Birimi

seyehat zamanı Endonezya rupisi

Endonezya Şehirleri

Bali Hakkında Genel Bilgiler

Endonezya’nın en çok turist alan bölgelerinden bir tanesi olan Bali, özellikle balayı çiftlerinin son dönemde çok daha sık ziyaret ettiği adalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Güney kumsallarında sizleri bekleyen harika bir beyaz kum cenneti, Kuzey Bölgesinde ise siyah kum cenneti karşınıza çıkacaktır. Başkenti Denpasar ve hali hazırda Endonezya kuralları ile yönetilen bir ada olduğunu da belirtmek gerekiyor… Para birimi Endonezya Rupisi, resmi dili ise Endonezce’dir.


Su parkları, doğal kaplıcaları, ünlü plajları ve spa merkezleri ile birlikte turistler için dizayn edilmiş harika tesisler de yine bölgede yerini almış durumda. Özellikle plaj konusunda birçok turistik ülkeden daha ilgi çekici bir hal aldığı aşikar ve plaj etrafında konumlanmış olan tesisler de yine konaklamak isteyen turistlere en iyi şekilde yardımcı oluyor.


Eğlence kültürü de denize ve plajlara adapte edilmiş durumda. Güneş’in batması ile birlikte sörfçülerin gün sonu etkinliklerine ortak olabilir ve onları seyredebilirsiniz. Kuta Bölgesi de içmek ve dans etmek isteyen ziyaretçileri en iyi şekilde ağırlayan adreslerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Sabaha kadar açık olan bar ve gece kulüplerinde gönül rahatlığı ile eğlenebilir ve eğlencenin keyfini sürebilirsiniz.


Yılda en az 2 festivalin düzenlendiği tapınaklar da yine turistler tarafından en çok ziyaret edilen yapılar arasında yer alıyor. Festival konusunda inanılmaz aktif bir ülke ve her gün olmasa da haftada bir ya da 2 kez muhakkak bir festivale denk geliyorsunuz. Sokaklar fazlasıyla eğlenceli ve görsel olarak da fazlasıyla renkli bir görüntüye sahiptir.


Bali seyahati için vize konusunda nasıl bir sürecin sizleri beklediği de aşağıdaki gibidir…


Bali Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Bali vizesi sahibi olmak gerçekten çok kolay ve vizelerinizi havalimanında almak gibi bir avantajınız da var.


Sahip olacağınız vize için ödemeniz gereken ücret tam olarak 35 dolar ve bu vize Bali’de 1 ay boyunca ikamet edebilme ve seyahat edebilme fırsatını da sizlere sunuyor.


Visa on Arrival… Havalimanına adım attıktan sonra görevli personelden yardım isteyebilir ya da bu tabelayı takip ederek sizler de vize için harekete geçebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var ve yanınızda mutlaka dolar olması gerekiyor. Farklı bir para kabul edilmiyor ve eğer 35 dolarınız yoksa vize sahibi olamıyorsunuz.


Vize için esnek davranıldığını da eklemek gerekiyor ve talebe bağlı olarak 1 aylık sürenizi de uzatma şansınız mevcut.


Vizelerinizin dolmasından en az 1 hafta önce Kuta’da bulunan göçmen bürosuna giderek ilgili belgeler ile başvurularınızı ve taleplerinizi iletebiliyorsunuz.


Pasaportunuz, pasaportunuzun fotokopisi, uçak biletiniz ve 250.000 IDR olarak belirlenmiş olan yenileme ücreti de ihtiyacınız olan şeylerdir. Göçmen bürosunun yanı sıra dilerseniz yetki verilen aracı kurumları da tercih ederek vizelerinizi uzatabiliyorsunuz.


Ülke içerisinde herhangi bir sorun yaşamadığınız ya da sıkıntılı bir sürece sahip olmadığınız takdirde vizelerinizin uzamasında herhangi bir besi görülmüyor ve kısa sürede işlem tamamlanıyor. Bu süre dışında ekstra bir uzatma talebinin geçerli olup olmayacağı konusunda net bir bilgi yer almıyor ancak en azından ülkede 2 ay boyunca ikamet edebileceğiniz gerçeği de söz konusudur. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder