En Ucuz Bahreyn Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bahreyn Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Manama

Para Birimi

seyehat zamanı Bahreyn dinarı

Bahreyn Hakkında Genel Bilgiler

İki deniz arasında yer alan etkileyici bir ada ülkesi olan Bahreyn’in Başkenti Manama, resmi dili Arapça ve para birimi ise Bahreyn Dinarı’dır.


Asya’daki diğer ülkeler ile kıyaslandığı en küçük ülke olduğu gerçeği de ortaya çıkıyor. Ticari kavşak noktalardan bir tanesi olması ekonomik anlamda ülkeye büyük ölçüde katkı sağlıyor.


Eğitim, sağlık ve konaklama hizmetlerinin fazlasıyla geniş olduğu ve daha da önemlisi maliyetsiz olduğu ülkelerden bir tanesidir ve bunun yanı sıra saygılı, hoşgörülü insanları sayesinde turistleri de en iyi şekilde misafir etmeyi başarıyor.


Futbola ve basketbola büyük önem veriliyor ve güçlü yatırımlar yapılıyor ancak dünya çapında bir başarı elde edilmiş değil. Bunun yanı sıra binicilik de Bahreyn halkı için geleneksel bir önem ve değer taşıyor.


İstihdam ve ihracat faaliyetlerinin kalkınma paketleri ile birlikte destekleniyor olması ülke ekonomisini de her geçen yıl biraz daha güçlü hale getiriyor. Bunun yanı sıra alt yapı hizmetlerine sunulan destek de ülkeyi daha yaşanılır bir hale getirmiş durumdadır…


Adliya adı verilen yemekleri, Bahreyn’deki birçok kafe ve restoranın da favori lezzetlerinden bir tanesidir ve aynı zamanda ziyaretçilerin ilgisini de fazlasıyla çekmeyi başarıyor.


Diğer Ortadoğu ülkelerine göre sosyal yaşam ve gece hayatı da burada çok daha aktif ve çok daha harekeli bir hal almış durumdadır. Kulüpler, barlar ve eğlence merkezleri gecenin geç saatlerine kadar ışıklarını açık tutuyor ve yine turistlerin de en çok ilgisini çeken detaylardan bir tanesi bu oluyor.


Bahreyn seyahati öncesi vize süreci hakkındaki bilgiler de aşağıdaki gibidir.


Bahreyn Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Resmi pasaport sahibi iseniz eğer ve 90 gün gibi bir süre ikamet etmek istiyorsanız vize başvurusu yapmanıza gerek yok çünkü bu kimseler vizeden muaf tutuluyor.


Bunun dışındaki kimseler ise vize şartı aranıyor ve vize başvurularınızı da Bahreyn Konsolosluğu aracılığı ile yapabiliyorsunuz.


Burada aranan en önemli şartlardan bir tanesi pasaportlarınızın 10 yıllık süre zarfında alınması ve yıpranmamış olmasıdır. Eğer pasaportlarınızda bu tür bir sıkıntı varsa vize almanız çok zor görünüyor.


Başvuru vize formunu Türkçe olarak olduğu gibi İngilizce de doldurabiliyorsunuz ve her vize işleminde olduğu gibi bu formun eksiksiz bir şekilde doldurulması da şarttır.


Bahreyn Vize Başvurusu Yapacak Olanların Dikkatine!


Türkiye, Bahreyn’e göre göç konusunda riskli ülkeler arasında değerlendiriliyor bu yüzden vize başvurularındaki yaptırımların biraz daha ağır olduğunu görebiliyoruz.


İşsiz kimselerin başvuruları genellikle olumsuz yanıt alıyor çünkü az önce de belirttiğimiz gibi Bahreyn, Türkiye konusunda çok olumlu düşüncelere sahip değil ve işsiz kimselerin başvurularını da göç potansiyeline sahip başvurular olarak değerlendirebiliyor.


Başvuru yapan kimse ile birlikte yanında götüreceği şahısları finanse edemeyecek ekonomik güce sahip olmayan vatandaşlarımız da yine olumsuz sonuç alabilecek dilimde yer alıyor.


Banka hesap cüzdanlarında yeterli para bütçeye sahip olmayan kişiler de yine bu dilimde yer almaktadır.


Ret ihtimalleri bu maddeler üzerinde duruyor ve az önce de belirtildiği gibi Bahreyn’e göç edeceğiniz ay da bu anlamda zarar verecek bir profil çizdiğiniz düşünülerek olumsuz yanıt alabiliyorsunuz.  

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder