Hızlı Erişim

En Ucuz Bağdat Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bağdat Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Bağdat Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Bağdat Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Irak’ın en büyük şehri ve Başkenti ve en büyük şehri olma unvanını elinde barındıran Bağdat, geçmişte birçok medeniyete ev sahipliği yapmanın avantajlarını hali hazırda kullanmaya devam ediyor. Tarihi dokusu ve kendine has mimarisi ile çok sayıda ziyaretçinsin ilgi odağı olan Bağdat, nüfus olarak da oldukça kalabalık bir şehirdir.

 

‘’Tanrı’nın Verdiği’’ kelime anlamı ile tanımlanan Bağdat, Irak’ın tam ortasında yer alıyor ve merkez konumun da bulunuyor. Yakın zamanda terör eylemleri ile birlikte bir hayli yıpranan ve geçmiş dönemlerde birçok medeniyetin işgaline maruz kalan Bağdat’ta, tarihi eserler hali hazır da kimliğini korumaya devam ediyor ve ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken yapılar olarak karşımıza çıkıyor.

 

Arap ve Kürt mutfağının birleşimi olarak nitelendirilen zengin mutfağı ile de damak tadınıza hitap etmeyi başarıyor. Geniş bir mutfak kültürü ile lüks restoranlarda sizleri harika tatlar bekliyor olacaktır. Şehirde hali hazırda devam eden eylemler nedeniyle gece kulüplerinin büyük bir kısmı kapatılmıştır ve bununla birlikte alkol yasağının olması da aktif bir gece hayatının önüne geçmiştir. İçip eğlenebileceğiniz bir mekan bulmak ne yazık ki mümkün değildir.

 

Şehir içi ulaşım oldukça sıkıntılıdır ve bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi de şehrin sürekli işgal durumunda olmasıdır. Zayıf alt yapı ve ulaşım ağlarının gelişmemiş olması, taksileri daha popüler hale getirmiş ve ulaşımı da taksilere yönelik kılmıştır. Havalimanı şehir merkezi ulaşımı da bir hayli zahmetli ancak karşınıza farklı alternatifler çıkıyor. 

Bağdat Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Ekpres otobüsler ile birlikte havalimanı transfer otobüsleri mevcuttur. Taksilere göre çok daha ucuz olan otobüsler, havalimanına ayak basan birçok ziyaretçinin öncelikli tercihidir. Sefer saatleri bir hayli esnek olan otobüslere sizler de havalimanındaki duraklardan ulaşabilir ve biletlerinizi de terminal bölgesinden kolayca temin edebilirsiniz.

 

Raylı Sistem

Gelişmemiş bir ulaşım ağının en önemli göstergesi de raylı sistem ağının olmamasıdır. Havalimanından şehir merkezine raylı sistem ağı üzerinden ulaşım mevcut değildir.

 

Taksi

Ortalama 37.000 Irak Dinarı ödeyerek taksi hizmeti alabilir ve şehir merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz. Yolculuğunuz ortalama yarım saat kadar sürecektir ve güvenli olmasının yanı sıra hızlı olması da ziyaretçilerin taksileri tercih etmesindeki en önemli etkenlerden bir tanesidir. Havalimanına bağlı çalışan taksilerin yanı sıra yasal olarak hizmet veren taksi firmaları da mevcuttur. Ücret ise km başına hesap yapılarak belirleniyor. Paylaşımlı taksi hizmeti de mevcuttur.

 

Diğer Alternatifler

Birçok havalimanında hizmet veren araç kiralama firmaları, personellerini bu limanda da konumlandırmış durumda. Şoförlü ve şoförsüz araç kiralama hizmetlerinden faydalanmak için firmaların havalimanındaki ofislerini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Seyahat öncesi rezervasyon fırsatı sunan firmaların internet sitelerini ziyaret ederek de öncesinde işlemlerinizi tamamlayabilir ve liman adım attığınız anda araçlarınızı teslim alabilirsiniz.

 

Transfer Araçları/Shuttle/Servis

Havalimanına bağlı olarak hizmet veren resmi servis araçları mevcuttur ve şehir merkezinin yanı sıra önemli bölgelere ulaşımı da servisler sağlamaktadır. Ücretler konusunda net bir bilgi yer almıyor ancak havalimanında sizleri servislere yönlendirecek yetkili personelden konu ile ilgili yardım alabilir ve servis araçlarının kalkış noktasına da kısa sürede erişim sağlayabilirsiniz.

 

Bağdat Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder