Hızlı Erişim

En Ucuz Yurt İçi Azerbaijan Airlines Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yurt Dışı Azerbaijan Airlines Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Azerbaycan Airlines Hakkında Genel Bilgiler

1992 yılında aktif olarak uçuşlara başlayan Azerbaycan Airlines, Azerbaycan bayrağını taşıyan ve daha da önemlisi Azerbaycan’ın en büyük hava yolu firması olma unvanını barındıran bir hava yolu şirketidir. Hava yolu firmasına ait aktarım merkezi, Bakü’ye oldukça uzak bir mesafede yer alan Haydar Aliyev uluslar arası havalimanında yer alıyor. Yakın zamanda sefer sayısını arttıran ve uçuş yaptığı noktaları da arttırmayı başaran firma; Asya, Kuzey Amerika ve Avrupa üzerinde uçuşlarına devam ediyor. Bu uçuşların içerisinde 5 adet yurt içi uçuş noktası da yer almaktadır. Ortak uçuş anlaşmasına da sahip olan firma, 11 hava yolu firması ile böyle bir sözleşme imzalamıştır. An itibarıyla sahip oldukları uçak filosu 30 uçağı geçmiş durumda ve her geçen gün bu sayı artıyor.


Check-in

Check-in işlemleri için Azal’a ait web sitesini kullanabilir ve online olarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer alternatif ise havalimanında bulunan kontuarlar olarak karşınıza çıkıyor. Online işlemler tamamlandıktan sonra biniş kartı olarak ihtiyacınız olan belgenin çıktısına da ihtiyacınız olacaktır. Hareket saatinden yaklaşık 40 dakika kadar önce kontuarların hizmet vermediğini ve kapandığını da belirtmekte fayda var.


Koltuk Tercihi

Azerbaycan Airlines firmasını tercih ederek gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizde koltuk seçimi yapmak için uçuş saatinden 24 saat ve 2 saat öncesine kadar yine online olarak işlem yapabiliyor ve koltuklarınızı belirleyebiliyorsunuz. Bu işlemi online check-in anında gerçekleştirmeniz de eğer saatler uygun görünüyorsa mümkün olabiliyor.


Bagaj ve Ücretlendirme Detayları

Yüksek, en ve boy bazında toplamda 158 cm gibi bir sınırlandırma söz konusudur. Kabin içine taşıyabileceğiniz ve yanınızda bulundurabileceğiniz el bagajı için de 8 kiloluk bir sınırlama getirilmiştir. Business Class sınıfı için ücretsiz kabin sınırlaması ise 2 adet bagaj olarak belirlenmiştir ve ağırlık olarak 15 kg sınırı da söz konusudur. El bagajları için getirilen sınırlama ise 20x45x55 cm olarak belirlenmiştir.

Ekonomi sınıfı için uçak altına dahil edilecek bagajlar maksimum 12 kilo ve 1 adet olarak karşınıza çıkıyor. Business Class için bu durum bagaj sayısı olarak 2 adet şeklinde belirlenmiş ve 32 kg sınırlandırılması getirilmiştir. Ekstra bagaj gibi bir durum söz konusu ise parça başı ödeyeceğiniz tutar 50 Euro olarak karşınıza çıkıyor. Evcil hayvanların taşınması ve seyahate dahil edilmesi konusunda net bir bilgi mevcut değil bu yüzden firma iletişim numaralarını kullanarak yetkili isimlerden bilgi almanız daha doğru olacaktır.


İkramlar

Ekonomi ve Business Class hizmeti sunan Azerbaycan Airlines hava yolları firması, bu iki sınıf için üç farklı menü sunuyor. Sıcak ve soğuk ikramlar uçuş yönü ve seyahat süresine bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Bu konu ile ilgili net bir bilgi verilmiş değil. Özel siparişler ise sadece uluslar arası uçuşlarda karşınıza çıkıyor ve bu uçuşlara özel bir durumdur. Bu siparişler için de en az 1 gün öncesinden iletişime geçmeniz ve bilgi vermeniz gerekiyor. Gazete ve derginin yanı sıra teknoloji destekli eğlence araçları da yine yolculuk boyunca sizlere eşlik ediyor. Business Class için özel olarak hazırlanmış sinema ve müzik arşivi de yol boyu keyifli vakit geçirmenize yardımcı olacak en önemli detaylardan bazılarıdır. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder