En Ucuz Avusturya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Avusturya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Viyana

Para Birimi

seyehat zamanı Euro

Avusturya Şehirleri

Avusturya Hakkında Genel Bilgiler

Avusturya bir diğer adıyla Avusturya Cumhuriyeti Orta Avrupa’da denize kıyısı bulunmayan toplamda dokuz eyaletten oluşan bir Avrupa ülkesidir. Lihtenştayn, İsviçre, İtalya, Slovenya, Macaristan, Slovakya, Almanya ve Çek Cumhuriyeti ülkeleri ile komşudur. Konstans Gölü’nden Neusiedl Gölü’ne kadar uzanan topraklara sahiptir. Ülkenin en uç noktolarının birbirine olan uzaklığı yaklaşık olarak 570 kilometredir. Tuna Nehri ülkenin içerisinden içinden geçer ve 350 kilometre uzunluğundadır. Alpler ülkeyi batıdan doğuya kaplamıştır ve üç sıra halinde bulunur. 


Ülke göl bakımından zengin olmasına karşın bu göller oldukça küçüktür. En büyük göl Neusiedl Göl’üdür. Yaklaşık 320 kilometrekare alanda bulunan gölün bir kısmı da Macaristan’a aittir. Avusturya, karasal ve okyanus etkileri gösteren geçiş iklimi etkisi altındadır. Alp bölgesi ise genelin aksine kendine ait bir iklim özelliği gösterir. Ülkede toplam alanın yaklaşık olarak yarısı ormanlıktır. Alpler’in ön kısımları genel olarak meşe ve kayın ağaçları ile kaplıdır. Avusturya’da hayvanlar dünyası çok çeşitlilik gösterir. Dağ keçileri ve sıçanları, karaca, alageyik, yaban domuzu, tarla faresi ve tarla sincabı gibi küçük ve büyükbaş birçok hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca yaklaşık iki düzine kadar sayıları bulunan kahverengi ayılar da koruma altınan alınan bölgede yaşamaktadırlar. 


Avusturya’nın ekonomisini sanayi, turizm ve tarım belirlemektedir. Tarıma elverişli topraklar az olduğu için ülkenin kendi içerisindeki ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Hızla gelişen modern tarım sayesinde hayvancılık da önemli ölçüde gelişmiştir. Ekonomisini oluşturan ana kaynak ise sanayi dalında yapılan çalışmalardır. Pik demir ve ham çelik, alüminyum üretimi ilk sıralarda yer almaktadır. Kağıt, kimyasal madde, plastik ve diğer sanayi ürünleri de üretilmektedir. Ülke dünyanın en önde gelen magnezit üreticisi konumundadır. Ülkede bulunan petrol rafinerisi petrol ve ürünleri tüketiminin yaklaşık olarak dörtte üçünü karşılamaktadır.


Avusturya dağları, ormanları ve vadileri ile yaz kış farketmeksizin en ideal tatil yerlerinden biridir. Göller, dağlar ve vadiler birçok spor dalının yapılmasını sağlamaktadır ve bu alanda ünlüdür. Viyana şehri müzik, güzel sanatlar ve tarihi eserleri ile ziyaretçilerini büyüleyen bir merkez ve ülkenin aynı zamanda başkentidir. Opera, sanat galerileri, bale gösterileri gibi birçok sahne sanatının gösterime sunulduğu salonlar Viyana şehrinde toplanmıştır. Kış ayları ise binlerce ziyaretçiye kayak yapmaya uygun bir merkez halini alır ve Avusturya’nın turizm alanında ekonomisine katkıda bulunmaktadır. 


Avusturya vize başvurularını Avusturya dış temsilcilikleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Schengen bölgesine dahil olan Avusturya’ya Türkiye üzerinden seyahat edecekseniz Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Türkiye vatandaşları Schengen vizesi ile ülkeye girişlerinde en fazla 90 gün kalma hakkında sahiptir. Schengen vizesi ile sınırlı bir süre ziyaret edilmesine müsade edilmektedir. Detaylar ve güncel vize bilgileri için Avusturya dış temsilcilikleri ile görüşmeniz gerekmektedir. 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder