En Ucuz Avustralya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Avustralya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Canberra

Para Birimi

seyehat zamanı Avustralya doları

Avustralya Şehirleri

Avustralya Hakkında Genel Bilgiler

Hiçbir ülke ile kara sınırı olmayan, bioçeşitlilik bakımından muazzam bir kalabalığa sahip olan Avustralya, doğal güzellikleri ve sayısız milli parkı ile bu dünyada sizlere cenneti yaşatacak olan ülkelerden bir tanesidir. Ulusal dilleri İngilizce, para birimi ise Avustralya Doları’dır.


Ülkenin Başkenti Canberra’dır fakat en büyük ve en kalabalık şehri Sydney’dir. Ülke nüfusunun büyük bir kısmı İngilizce konuşmayı tercih ediyor. Kabul edilen ya da baskın görünen bir din mevcut değil. Daha keskin bir cümle kurmak gerekirse ülkede bu konuda herhangi bir zorlama ya da yaptırım yoktur. İnanç özgürlüğü hakimdir ve nüfusun büyük bir kısmı da hristiyanlığı benimsemiştir.


Ülkede kişi başına düşen milli gelir oranı bir hayli yüksek ve insanların refah içerisinde yaşadığı bir ülke karşımıza çıkıyor. Dünya ekonomisinde de büyük pay ve söz sahibi olan Avustralya, güçlü ekonomisi sayesinde gelişmişlik örneği de gösteriyor.


Sınıf ayrımının asla var olmadığı, tercihini eşitlikten yana yapan insanların bir arada olduğu güzel bir ülkedir Avustralya… Sıcakkanlı ve samimi insanlara rastlayabileceğiniz ülkede, saygı ve empati de büyük önem taşıyor ve insanların birbirlerine bakış açısı da çok daha farklı.


Mutfak kültürü de Akdeniz’in kusursuz lezzetlerini sizinle buluşturacaktır. Özellikle kendi üretimleri olan şaraplar, Avustralya’nın sembollerinden bir tanesi olmayı da başarıyor. Bunun için kurulan büyük tesisler de mevcut ve üretim çok hızlı bir şekilde gerçekleşiyor.


Sokaklar, insanlara kapılarını her daim açıyor ve gece hayatı kültürü de bu ülkede kusursuz bir hal almış durumda. Özellikle Başkent Sydney’de bar ve gece kulübü kültürü daha belirgin bir şekilde karşımıza çıkıyor ve etkileyici bir hal almış durumda.


Avustralya’ya keyifli bir seyahat düzenlemek ve sizler de ülkeyi ziyaret etmek istiyorsanız vize işlemleri konusunda nasıl bir sürecin sizleri beklediğini hep birlikte öğrenelim…


Avustralya Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Turistik Vize

Vize başvuru formunun birçok başvuruda olduğu gibi İngilizce ve eksiksiz olarak doldurulması gerekiyor.


Başvurularınızı konsolosluğa yapıyorsunuz ve randevu almanız gerekiyor. Pazartesi ve Perşembe günü aktif olarak sizlere yardımcı olmaya devam ediyorlar ve 8.30-12.00 saatleri arasında telefonla konsolosluğa ulaşmak da mümkündür.


Başvuru esnasında kullanacağınız pasaportlarınızın seyahat dönüş sonrası en az 6 ay geçerliliğe sahip olması gerekiyor. Birçok vize işleminde olduğu gibi iki boş sayfayı da evraklar arasında sunmanız şart!


Başvuru için biometrik fotoğraf konusunda da fazlasıyla hassas davranıyorlar. 2 adet olmak suretiyle 35x45 mm ölçülerine sahip ve güncel fotoğraf olmalıdır. Arka fon gri ya da krem renkte olmak zorundadır. Fotoğraf çekilirken mimiksiz ve kameraya net bir biçimde bakıyor olmanız da başvuru kabulü için en önemli detaylardan bir tanesi olarak belirtilmiş. Yüz hatları net bir şekilde görünmek zorunda ve başörtünüz olsa bile yüz hatlarınızı kapatacak şekilde örtülmemelidir.

 

Bir diğer ihtiyacınız olan belge ise nüfus kayıt örneğidir.


Finansal durumunuzu gösteren bir belgeye de ihtiyacınız var ve konsolosluk seyahat paranızı dolar olarak banka hesaplarınızda da görmeyi tercih ediyor.


Son 3 aya ait maaş bordronuzun da yine sunulan evraklar arasında imzalı bir şekilde yer alması gerekiyor.


Bununla birlikte üzerinize olan araç, tapu ya da benzeri bir mal varlığı durumu söz konusu ise bunu beyan eden bir belge de evraklar arasında yer almak zorundadır.


Başvuru yapacak olan kimse 18 yaşından küçük ise bu kimsenin anne, baba ve yasal varisinden izin aldığını gösteren belgenin de sunulması şarttır. Bu belgenin noter onaylı olması da yine aranan şartlardan bir tanesidir.


Eksik bilgi ya da ekstra bilgi gibi bir talepte bulunulduğu takdirde ek gönderim dosyasına yine ad ve soyad eklemeniz gerekiyor.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder