Hızlı Erişim

En Ucuz Yurt İçi Austrian Airlines Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Yurt Dışı Austrian Airlines Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Austrian Airlines Hakkında Genel Bilgiler

Austrian Airlines, Avusturya ulusal hava yolu firmasıdır. 1918 yılında posta taşımacılığı ile uçuşlarına başlayan ve kısa süre sonra profesyonel anlamda sektörde yerini alan firma, günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır.  Doğu ve Batı’yı bağlayan önemli bir geçiş noktasına sahip olduğu için yoğun bir şekilde tercih edildiğini de belirtmek gerekiyor. Lufthansa ile ortak hareket eden firma, bu yüzden en büyük hava yolu firmalarından bir tanesi olarak da anılıyor. Tyrolean ve Lauda’yı satın aldıktan sonra büyük bir gelişme kaydeden ve sektörde daha önemli bir yere sahip olan Austrian Airlines, 2012 yılında gerçekleştirdiği bu girişim ile birlikte sektörde bir adım daha öne çıkmıştır. 41 araçlık filosu ile dikkatleri üzerine çeken firmanın filo yaş ortalaması ise 7.4 olarak biliniyor.

 

Check-in

Check-in işlemlerinizi uçuştan 36 saat kadar önce aktif hale gelen sistem üzerinden saniyeler içerisinde yapabilirsiniz. Uçuşa 1 saat kalaya kadar sistem açık ve fazlasıyla zamanınız var. Online işlemler her zaman daha avantajlı ve koltuk seçimlerinde de bu avantaj karşınıza çıkıyor. Biniş kartınızın çıktısını aldıktan sonra işlemleriniz tamamlanıyor.

Kontuar ve kioskları kullanarak havalimanından check-in yapma şansınız da var ancak havalimanında uzun kuyruklar oluşabiliyor ve bu da zaman kaybına neden oluyor. Eğer bilgi sahibi iseniz online olarak süreci tamamlamanız her anlamda sizlerin lehine olacaktır.

 

Bagaj Hakkı

Firma, bagajlarınızda kimlik bilgilerinizin ve bunun yanı sıra iletişim bilgilerinizin yer aldığı bir kartın olmasını talep ediyor. 1 adet 32 kg sınırlaması ile bagaj hakkınız bulunuyor. 55x40x23 cm ve 1 adet ücretsiz kabin bagajı hakkınız da bulunuyor. Ağırlık sınırlaması ise 8 kg olarak karşınıza çıkıyor. Busines class sınıfında uçacaksanız eğer 2 adet olmak üzere 8 kg bagaj hakkına sahip olduğunuzu da bilmenizde fayda var. Kadın çantası ve laptop gibi ürünler için ekstra ödeme yapmayacağınızı da belirtmek gerekiyor. Bu sınırların üzerine çıktığınız takdirde 10 ila 20 Euro arası bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ücretlendirme hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz eğer firmanın web sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

 

Koltuk Seçimi

Online koltuk seçimi ile birlikte standart koltukların dışında özel koltukları tercih edebiliyorsunuz ve ödeyeceğiniz rakamı da görüntüleme fırsatınız vardır. Özel koltuk seçimlerini havalimanından yapamıyorsunuz ancak çağrı merkezi ekiplerini arayarak da tercihlerinizi yapmanız mümkündür. Hareket saatinden 48 saat kadar önce koltuk rezervasyon işlemleriniz için harekete geçebiliyorsunuz. Online olarak yapacağınız işlemlerde oturma düzeni ve boş koltuk seçeneklerini de daha detaylı bir şekilde görüntüleyebiliyorsunuz. Acil çıkış kapısına yakın olan koltuklar için özel bir prosedür söz konusudur ve firma web sitesinde de konu ile ilgili detaylar sizlerle paylaşılıyor.

 

İkram

İç ve dış hat seyahatlerinde yiyecek ve içecek servisi mevcuttur. Tercih ettiğiniz menülerin ödemesini uçak içerisinde yapabiliyorsunuz. Özel menü tercihleri için 36 saat öncesinden taleplerinizi iletmeniz gerekiyor ve online olarak da tercihlerinizi yapıp ödemelerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Menü konusunda zengin bir yelpazeye sahip olan Austrian Airlines, damak tadınıza uygun lezzetler ile birlikte yolculuğunuzu daha kusursuz hale getiriyor. Ekstra taleplerinizi de yine çağrı merkezi aracılığı ile iletmeniz söz konusudur.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder