Hızlı Erişim

En Ucuz Auckland Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Auckland Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Auckland Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Auckland Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Aucklan, Yeni Zelanda ülkesinde yer alan bir şehirdir. Yelkenliler şehri olarak bilinen şehir Yeni Zelanda adasının kuzey bölgesinde yer alır. Yaklaşık olarak 1.3 milyon nüfüsu ile ülkenin en kalabalık şehridir. Ülkede ekonomik faaliyetlerin en yüksek olduğu şehir Auckland’dır. Dünyada yaşanabilir şehirler sıralamasında üçüncü olarak yer almaktadır. Dünya Şehirleri Yaşam Endeksi’nde ise dokuzuncu sırada yer alır. Auckland ülkenin ticaret ve endüstri sektöründe merkezi konumundadır. Bir milyon nüfusu ile ülkenin en büyük yerleşim bölgesidir. Geniş kumsallar, limanlar, alışveriş merkezleri, gece eğlenceleri ve metropolitan bir şehir görünümü çizmektedir.

Şehrin kuzey ve güney sahillerinde 250 kilometre boyunca uzanan Haruki Körfezi olağanüstü bir güzelliğe sahiptir. Yelkenliler şehri Auckland yat yarışlarında en büyük yarışma ve ödülü olan Amerikan Kupası’nın günümüzdeki ev sahibidir. Kır manzarası ve çeşitliliği ile macera tutkunları ile ilgi çekici bir faaliyet alan yaratmaktadır. Pahalı ve lezzetli deniz yemekleri ile Yeni Zelanda mutfağı, dünyada en taze mutfaklar arasında yer almaktadır. Auckland şehri doğası ve kültürü ile misafirlerine görsel bir şölen sunmaktadır. Ayrıca galeriler, müzeler, konserler ve tiyatro etkinlikleri şehrin en büyük eğlenceleri arasındadır.

Yeni Zelanda’nın Auckland şehrine hizmet veren uluslararası alanda bir havalimanıdır. Şehir merkezine yaklaşık olarak 21 kilometre uzaklıktadır. Şehrin güney bölgesinde yer alır. Ülkenin ulusal ve bayrak taşıyıcısı olan havayolu firması Air New Zealand’ın merkez üssü de bu havalimanında bulunmaktadır. 

Auckland Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Şehir merkezi ile Auckland Havalimanı arasında 24 saat hizmet veren özel ve toplu taşıma araçları sayesinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ortalama olarak tek yönlü gidiş 18NZ$ eğer gidiş dönüş bileti olarak alırsanız 32NZ$ ücreti bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile 380 numaralı Airporter otobüsü aracılığı ile de uygun fiyatlara ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs ile ulaşım hizmeti veren özel firmalar çok fazladır. Ulaşım süresi trafik yoğunluğuna bağlı olarak 40-60 dakika arasında değişmektedir.

Taksi

Havalimanı ve şehir merkezi arasında hizmet veren lisanslı servis firmaları ve ticari taksiler bulunmaktadır. Ortalama olarak 75 ile 90 Yeni Zelanda Doları arasında değişen ücretlere ulaşım sağlayabilirsiniz. Grup halinde seyahat ediyorsanız özel ücretlendirme talep ederek daha uygun fiyatlara da seyahat etmeniz mümkündür. Yeni terminal yakınında bulunan taksiler aracılığı ile 7 gün 24 saat hizmet alabilirsiniz. Trafik durumuna bağlı olarak 30 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezi ve havalimanı arasında gidiş – dönüş yapılmaktadır.

Diğer Ulaşım Seçenekleri

Auckland’da araç kiralamanın yanı sıra alternatif ulaşım seçenekleri de oldukça fazladır. Motor, helikopter, özel servis ve van araç kiralama gibi alternatifler bulunmaktadır. Bu alanlarda hizmet veren birçok firma aracılığıyla ulaşım ve konaklama gibi aklınıza takılan soruları çözebilirsiniz. Anlaşmalı oteller ve hizmet aldığınız havayolu firmalarının da özel ücretsiz servisleri bulunmaktadır. Önceden bilgi alarak servis imkanından faydalanabilirsiniz. 

Auckland Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder