AtlasGlobal Uçak Bileti

Nereden?
Nereye?
Gidiş Tarihi
 
Dönüş Tarihi

AtlasGlobal Hakkında

Ülkemizde hizmet vermekte olan havayolu firmalarından bir tanesi de Atlas Jet'tir. Firma 14 Mart 2001 tarihinde kurulmuş olup, ilk seferini aynı yılın haziran ayının başında gerçekleştirmiştir. Başlangıçta ağırlıklı olarak yük taşımacılığı yapan firma zaman içerisinde sivil havacılık sektörüne de giriş yaparak bu alanda önemli bir pozisyona ulaşma başarısı göstermiştir.

Atlasjet firmasının günümüzde öncelikli prensibi olarak "maksimum düzeyde uçuş güvenliği" ilkesinden bahsetmek mümkündür. Firma uçuşlarında en büyük dikkati, güvenli bir şekilde seferlerin tamamlanmasına vermektedir. Bu detaya uygun şekilde hareket edebilmek adına firmaya ait bakım ekibi ciddi anlamda büyük bir tecrübeye sahip ve alanında oldukça başarılı bir konumdadır. Bu tarz bir anlayışın benimsenmiş olması müşteriler açısından son derece memnuniyet ile karşılanmıştır. Firmanın en önemli uygulaması ise Jetmil özelliğidir. Bu özellik, bahsi geçen karta sahip olunması durumunda yapılan uçuşlarda Jetmil puanı kazanılmasına ve bu puanlar ile indirimli yada ücretsiz uçak bileti alınmasına olanak sağlamaktadır. Uygulama sayesinde düzenli olarak uçak seyahati yapan kişilerin maddi açıdan daha rahat davranmasının önü açılmıştır.

Atlas Jet rezervasyon işlemleri ile ilgili olarak bilgi sahibi olmak yada direk olarak işlemi gerçekleştirmek için en ideal ve pratik yöntem www.ucakbileti.com sitesini ziyaret etmek olacaktır. Site firmaya ait tüm uçuşlar hakkında bilgi alınabilmesine olanak tanıyan, basit ve kullanışlı bir alt yapı ile oluşturulmuştur. Atlas Jet online bilet talebinde bulunanlar için site içerisinden sadece iki adımda bilete ulaşmak mümkündür. Sitede yer alan arama motoruna gidilmek istenilen güzergah bilgileri girildikten sonra firmaya ait seferlerin tamamı karşınıza çıkacaktır. Ayrıca aynı liste üzerinden Atlas Jet uçak bilet fiyatları hakkında da detaylı olarak bilgi sahibi olabilmek mümkündür. Kendiniz için en uygun fiyatlı seferi rahatlıkla bulabiliyor ve ona göre bir planlama yapabiliyorsunuz.

Uçak ile seyahat edenler açısından en büyük öncelik firmaların dönem dönem gerçekleştirdiği kampanyalardan olabildiğince çok faydalanabilmektir. Atlas Jet kampanyaları, haberdar olunması durumunda müşteriler için son derece cazip imkanlar sunmaktadır. Bu kampanya ve indirimlerden ise hızlı bir şekilde haberdar olmak adına www.ucakbileti.com sitesi en büyük yardımcınız olacaktır. İster siteye girip firmanın kampanyalarını takip edebilir, isterseniz de siteye üye olarak kampanyalar ve indirimler ile ilgili mail üzerinden bilgilendirilmeyi talep edebilirsiniz. Bu iki yöntemde dönemsel ve genellikle kısa süreli gerçekleşen kampanyalardan maksimum düzeyde yararlanmanıza olanak sağlayacaktır. Hem konforlu bir uçuş gerçekleştirirken, hem de maliyet olarak bütçenizi olabilecek en az düzeyde yıpratmış yada zorlamış olacaksınız. Özellikle de devamlı olarak uçak seyahati yapan bir kişi iseniz, bahsettiğimiz indirimlerden faydalanmanın ne kadar büyük bir avantaj olduğunu çok daha kolay anlayabileceksiniz.

AtlasGlobal Bagaj Hakkı

AtlasJet'e uçağın alt kısmında götürülmesi için teslim edilen yolcu bagajları için AtlasJet çalışanları her çantaya yapıştırılmak üzere yolcunun ismini, uçuş numarasını ve bilette ki uçulacak şehirleri belirten etiketleri hazırlar. Bagaj etiketlerinin bir kopyasını yolcuya varışta bagajını alması için teslim edilir. Bir parça bagaj 32 kilogramdan ağır olamaz. Ağırlık sınırını aşan bagajlarda ekstra ücret alınır.

Online check-in işlemi yapılacağı sırada yolcuya bagaj bilgisi sorulmamakta, bagajı olan yolcular bagajlarını teslim etmek üzere istasyonlardaki ‘Bagaj Teslim’ ya da ‘Online Check-in’ noktalarına başvurmalılar. Bagaj teslimi için banko kapanış saatleri, yurtdışı uçuşlar için uçuşunuzun tarifeli saatinden 60 dakika önce, yurtiçi uçuşlar için ise 30 dakika öncedir. Fazla bagaja sahip olan yolcular, yapacakları ‘fazla bagaj ödemesi’ işlemini de göz önünde bulundurarak havalimanına önceden gelmeleri gerekmektedir.

AtlasGlobal Transferler

AtlasJet, havaalanına gidiş-gelişler için ücretsiz servis imkânı sunmaktadır. Adana, İzmir, Bodrum ve Antalya şehirlerinde, havaalanına gidiş-geliş için uçuş saatlerine göre düzenlenen özel klimalı Atlas Jet servislerinden ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Fly&Bus havaalanı gidiş-geliş ücretsiz özel servisleri, Türkiye’de sadece Atlasjet’te. Tüm servislerde, kalkış saatinden 10 dk. Önce hareket noktasında olunması ve servis kullanımlarında ilgili uçuşa ait elektronik biletin veya cep telefonuna gelen kısa mesajın beyan edilmesi mecburidir.

AtlasGlobal Uçakta İkram

Kısa ya da uzun uçuş mesafesinde sunulan ikramlar üç çeşittir, AtlasJet ikramları ücretsizdir.

  • Ton balıklı, patatesli ve peynirli olmak üzere üç çeşit sandviç
  • Su
  • Kahve çay ikramları

AtlasGlobal Uçuş Öncesi ve Sonrası

Uçuşta ücretsiz bagaj taşıma hakkım kaç kilodur?

İç hat uçuşlarında Ekonomi Plus: 20 kilogram, Business Class: 30 kilogramdır. Ayrıca tüm uçuşlarda bebek bagaj hakkı 10 kg'dır.

Bagajımın ağırlığı ücretsiz bagaj taşıma hakkımı aşarsa ne olur?

Serbest bagaj hakkının aşıldığı durumlarda fazla kısım için ilave ücret ödenmektedir. Fakat bagajın uçuşa kabulü için her bir parçanın 32 kiloyu aşmaması gerekir.

Başkasının adına düzenlenmiş bir bileti ben kullanabilir miyim?

Biletlerin kullanımı, rezervasyon değiştirme, iptal vb. hakkı, sadece biletin üzerinde adı soyadı yazılı kişiye aittir ve bu hak hiç bir şekilde devredilemez.

Dönüşü açık olan biletler için değişiklik kuralları nedir?

Tarih değişiklikleri ve açık tarihli biletlerin tarihlendirilmesi durumunda işlemin yapılacağı tarihte esas olan uçuş günü, sınıf tarifesi üzerinden ücretlendirme yapılacaktır. Buna göre ilk ödenen ücret ile uçuşun gerçekleşeceği güne ait ücret arasında fark bulunuyorsa bu fark yolcuya yansıtılır.

Kabin içinde hangi hayvanlar taşınabilir?

Kabin içinde taşınabilen hayvanlar kedi, köpek ve kuş ile sınırlıdır.

Atlasjet uçuşlarında sigara içebilir miyim?

Uçuşlarımızda sigara içilmemektedir.

Uçakta top taşıyabilir miyim?

Top şişik şekilde taşınmamaktadır ancak havası indirilmiş top taşınabilmektedir.

AtlasGlobal İptal İade Şartları

Yolcularımız şu haklardan birini seçerek seçimlik haklarını kullanabileceklerdir:

  1. Yolcumuzun talebine göre bilet ücretinin iadesi veya yolcumuzun yazılı mutabakatı ile seyahat fişi şeklinde en geç 7 gün içinde iade edilmesi ile yolcumuzun seyahat başlangıç noktasına ilk fırsatta ücretsiz dönüşünün sağlanması,
  2. Son varış yerine benzer taşıma şartları altında ve en erken fırsatta güzergâh değişikliği sağlanması,
  3. Yolcunun uygun göreceği daha sonraki bir tarihte, benzer taşıma şartları altında ve boş koltuk durumuna göre güzergâh değişikliğinin yapılması.

Yolcularımızın durumuna uygun olarak, yine TABLO 2' deki hizmetlerden de ücretsiz olarak yararlanabileceklerdir:

Aşağıdaki şartlar dahilinde yolcumuz TABLO 1 ’de belirtilen tazminat hakkına sahip olacaktır.

  • Planlanan hareket zamanından en az iki hafta öncesinde iptalden haberdar edilmemişlerse,
  • Planlanan hareket zamanından iki hafta ila yedi gün öncesinde iptalden haberdar edilmedikleri, kendilerine planlanan hareket saatinden en fazla iki saat önce kalkışlarına ve son varış yerlerine planlanan varış saatinden en fazla dört saat sonra ulaşmalarına olanak veren güzergâh değişikliği teklif edilmediği sürece,
  • Planlanan hareket saatinden yedi günden kısa zaman öncesinde iptalden haberdar edilmedikleri ve planlanan hareket saatinden en fazla bir saat önce ayrılmalarına ve son varış yerlerine planlanan varış saatinden en fazla iki saat sonra ulaşmalarına olanak veren güzergâh değişikliği kendilerine teklif edilmediği sürece, şirketimizce tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen, olağanüstü haller* uçuşun iptaline sebep olmuşsa yolcularımız tablodaki tazminat hakkından yararlanamayacaklardır.

Yolcuya ulaşılabilecek iletişim bilgisinin rezervasyon kaydında havayolumuza verilmemesi veya yanlış verilmesi durumunda şirketimizin sorumlu tutulamayacağını hatırlatmak isteriz.

*Olağanüstü haller; Uçuşu icra eden hava taşıma işletmesinin çalışmasını etkileyen özellikle siyasi istikrarsızlık, ilgili uçuşun gerçekleştirilmesine uygun olmayan meteorolojik şartlar, tabii afetler, güvenlik riskleri, beklenmedik uçuş emniyeti noksanlıkları ve grev gibi durumları ifade eder.

TABLO 1
TAZMİNAT HAKKI TAZMİNAT
TUTARI* Son varış zamanı aşağıdakisüreleri aşmayan bir alternatif uçuş teklif edilmesi halinde tazminat tutarının %50'si verilir.
1. Ic Hat Uçuşlarda 100 EURO
2. Dıs Hat Uçuşlarda
a. 1.500 km (dahil) veya daha kısa tüm uçuşlar için 250 EURO 2 saat
b. 1.500 ile 3.500 km arası uçuşlar için 400 EURO 3 saat
c. 3.500 km'den daha uzun uçuşlar 600 EURO 4 saat

*Euro cinsi paranın, Türk Lirası cinsinden karşılığı hesaplanırken bilet için ödemenin yapıldığı güne ait Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası döviz satış kuru esas alınır.

TABLO 2
HİZMET TÜRÜ HİZMET İÇERİĞİ
a. İkram
2-3 saat arası gecikmelerde
3-5 saat arası gecikmelerde
5 saat ve üzeri gecikmelerde Makul ölçüde sıcak ve soğuk içecekler
Sıcak ve soğuk içecekler ile günün zamanına göre kahvaltı veya yemek
Sıcak ve soğuk içecekler ile günün zamanına göre kahvaltı veya yemek, ilave sıcak ve soğuk içecekler ile ilave hafif ara yemeği
b. Konaklama Bir veya daha fazla gece konaklama gerektiğinde otelde veya uygun bir konaklama tesisinde konaklama
c. Ulaşım Havaalanı ve konaklama yeri arasındaki ulaşım
2. İletişim Süre kısıtlaması olmaksızın iki telefon görüşmesi, faks mesajı veya e-posta hizmeti.

Bunun yanı sıra hareket kabiliyeti kısıtlı kişiler ve refakatçileri ile tek başına seyahat eden çocuklara yukarıda yer alan ihtiyaçları giderilirken ayrıca özel ilgi gösterilecektir.

AtlasGlobal Kampanyaları

atlasjet

AtlasGlobal’den Yeni Yıl Hediyesi Yurtiçi Uçuşları 44 TL

12-03-2015
Yeni yıl hediyeniz AtlasGlobal’den! 44 TL'den başlayan fiyatlar, kampanya detayları ve anında bilet alma fırsatı Ucakbileti.com'da.
AtlasGlobal Uçak Biletleri için Arama Yapınız.