En Ucuz Atlanta Varışlı Uçak Biletleri

 • United Airlines
  İstanbul - Atlanta
  3.06.2018
  2119 TL
 • Air Canada
  İstanbul - Atlanta
  13.06.2018
  2177 TL
 • Air Canada
  İstanbul - Atlanta
  30.05.2018
  2181 TL
 • Air Canada
  İstanbul - Atlanta
  2.06.2018
  2181 TL
 • United Airlines
  İstanbul - Atlanta
  10.06.2018
  2185 TL
 • Air Canada
  Ankara - Atlanta
  25.06.2018
  2186 TL
 • Air Canada
  Ankara - Atlanta
  7.06.2018
  2195 TL
 • United Airlines
  Ankara - Atlanta
  19.05.2018
  2202 TL
Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Atlanta Kalkışlı Uçak Biletleri

 • Qatar Airways
  Atlanta - Ankara
  20.06.2018
  3010 TL
 • Qatar Airways
  Atlanta - İstanbul
  2.06.2018
  3308 TL
 • THY
  Atlanta - İzmir
  30.05.2018
  4991 TL
 • THY
  Atlanta - Dalaman
  28.05.2018
  5085 TL
 • THY
  Atlanta - Adana
  12.07.2018
  5172 TL
 • THY
  Atlanta - Trabzon
  27.06.2018
  5215 TL
 • THY
  Atlanta - Antalya
  4.06.2018
  5340 TL
 • THY
  Atlanta - Lefkoşa
  14.06.2018
  5854 TL
Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Atlanta Hakkında Genel Bilgiler

Georgia eyaletine Başkentlik yapan Atlanta, kalabalık nüfusu ile de önemli bir yere sahiptir. Amerika Birleşik Devletlerinin en büyük metropollerinden bir tanesi olan Atlanta, modern mimarisi ve fark yaratan görüntüsü ile de dikkatleri üzerine çekiyor. İç savaş sonrası kendini kısa sürede yenileyen ve güçlü bir ticaret merkezi olarak şekillenen Atlanta; teknoloji, kültür ve eğitim alanlarında da büyük bir gelişme kaydetmeyi başardı ve bu gelişim ile birlikte dünyanın da gözünün üzerinde olduğu bir şehre dönüştü. Georgia Akvaryumu ve Fox Tiyatrosu gibi ilgi çekici yapılara da sahip olan şehir, her yıl sayısız turiste de ev sahipliği yapmayı başarıyor ve önemli gelir kaynaklarından bir tanesi de turizm olarak karşımıza çıkıyor.

 

Buckhead gibi önemli bir eğlence bölgesine de ev sahipliği yapan şehir, özellikle gece hayatı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Yerli ve yabancıların hali hazırda yoğun olarak ziyaret ve tercih ettiği bu bölgede çok sayıda bar ve gece kulübü yer alıyor. Alkol konusunda herhangi bir sınırlamanın olmaması ve özgürlükler şehri olması bakımından sabahın erken saatlerine kadar eğlence devam ediyor.

 

Şehirde gelişmişlik, ulaşım ağları ile de karşımıza çıkıyor ve gelişmiş bir alt yapı ile ziyaretçilerine özgürce seyahat etme fırsatı sunuyor. Sahip olduğu gayri safi yurtiçi hasıla rakamı ile de dikkatleri üzerine çeken şehir, ekonomik anlamda inanılmaz güçlü bir yapıya sahip ve bu durum sosyal hayatı da standartlar bazında olumlu etkiliyor. Ekonomik olarak her geçen gün biraz daha büyüyen Atlanta, Coca Cola’ya ev sahipliği yapıyor olması ile de fark yaratıyor. Şehirde iki adet önemli havalimanı var ve bu limanlara ayak bastıktan sonra şehir merkezine ulaşmanız da çok kolay olacaktır. 

Beaver Ruin Havalimanı Ulaşım Bilgileri

 

Metro

Ana terminal ve Batı terminal bölgesinde yer alan metro istasyonuna yürüyerek kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. Şehirde gelişmiş bir metro ağı mevcut ve havalimanı da bu gelişmişlikten olumlu etkileniyor. Metroyu tercih ederek şehir merkezine 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz. Önemli noktalara ve ticaret merkezlerine de yine metro aracılığı ile ulaşmak mümkündür.

 

Taksi

Sarı taksi olarak bilinen ve resmi olarak hizmet veren taksiler, gün boyu ulaşım için aktif bir şekilde hizmet veriyor. Taksilerin yanı sıra havalimanında özel araç ve limuzin hizmetleri de mevcuttur. Limuzinlerin ücretleri taksilere göre çok daha fazla ancak konfor konusunda sizleri rahat ettirecek bir alternatiftir.

 

Diğer Alternatifler

Shuttle

Havalimanına bağlı olarak hizmet veren iki farklı shuttle hizmeti karşınıza çıkıyor. İlki otellere ve terminaller arası ulaşıma olanak sunarken, diğer shuttle hizmeti ise şehir merkezi ve yine şehrin önemli noktalarına ulaşım fırsatı sunuyor. Servisler yarım saatte bir hareket ediyor ve bu bağlamda servis bulmak da çok daha kolay oluyor.

 

 

Hartsfield Jackson Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Metro

Altın hat ve kırmızı hat adı verilen metro hattı aynı zamanda havalimanına da ulaşıyor. Yürüyerek ulaşabileceğiniz metro istasyonundan metroya binerek şehir merkezine 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

 

Taksi

Havalimanında sizleri karşılayan taksileri kullanarak şehir merkezine ulaşmanız mümkündür. Bazı taksiler taksimetre uygulaması ile hizmet verirken bazılarında bu uygulamaya rastlanmıyor ancak ödeyeceğiniz ortalama ücret 30 ila 50 dolar arası değişiklik gösteriyor.

 

Diğer Alternatifler

Shuttle


Marta adı verilen ve havalimanı bünyesinde hizmet veren servisleri kullanarak da şehir merkezine ulaşım mümkündür. Esnek sefer saatleri nedeniyle birçok ziyaretçinin tercih ettiği alternatiflerden bir tanesi olduğunu da belirtmekte fayda var. Servisler, aynı zamanda otellere ve şehrin önemli noktalarına da ulaşım hizmeti sunuyor ve geniş bir güzergaha sahip oldukları görülüyor. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.

Sizi fırsatlar için bilgilendirelim!

KAYIT OL
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder