Hızlı Erişim

En Ucuz Atina Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Atina Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Atina Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Atina Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Yunanistan’ın Başkenti olan Atina, bu özel ismi koruyucuları olduğu düşünülen savaş tanrıçası Athena’dan almıştır. Eski Yunan medeniyetinin de merkezi olarak karşımıza çıkan Atina, antik döneme ışık tutan tarihi dokusu ile de yıl içerisinde binlerce turiste de ev sahipliği yapmaktadır.


Şehri ziyaret ettiğinizde sizleri karşılayacak olan en kalabalık cadde kesinlikle Ermou Caddesi olacaktır. İnsan nüfusunun gün içerisinde arttığı ve birçok alış veriş merkezinin yer aldığı bu cadde, yine ziyaretçilerin yoğun olarak tercih ettiği adreslerden bir tanesidir. Bu caddede Yunan mutfağına yön veren eşsiz lezzetlerin sunulduğu çok özel kafe ve restoranlar da yine sizleri bekliyor olacaktır.


Akdeniz ve Balkan mutfağını kusursuz bir şekilde harmanlayarak kendi kültürel lezzetlerini de misafirleri ile buluşturan Atina, sıcak ve samimi insanı ile de mütevazı bir şehir olmayı başarıyor. Bunun yanı sıra Osmanlı ve Türk mutfağına dair birçok lezzet de yine Yunanistan kültürüne hakim olmuş durumda.


Plaka Monastraki, gece hayatının nabzının attığı en önemli merkezlerden bir tanesidir ve Atina’daki eğlence kültürüne hakim olabileceğiniz en işlek bölge olduğunu da belirtmek gerekiyor. Rakılarınızı yudumlarken sirtaki yapabilecek ve tavernaların coşkulu havasını içinize çekebileceksiniz. Atina’da eğlence kültürü geleneksel ve modern olmak üzere iki alternatif şeklinde karşımıza çıkıyor ve tavernaların yanı sıra bar kültürünün de şehirde hakim olduğunu görebiliyoruz.


Şehir içi ulaşım ağının da geliştiği şehir, metro, tramvay ve otobüs gibi alternatifleri de sizinle buluşturuyor. Havalimanından şehir merkezine gitmek isteyen ziyaretçiler de yine birçok alternatife sahiptir. 

Atina Havaalanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Havaalanı önünden hareket eden otobüsler, şehir merkezine ulaşımın en kolay yollarından bir tanesidir. X93, X95 ve X96 olmak üzere 3 farklı otobüs sizleri şehir merkezine götürmek için hareket ediyor. X93’ün hareket yeri havalimanıdır ve esnek sefer saatleri ile ziyaretçilerin en çok tercih ettiği otobüstür. Atina şehir merkezine bu otobüs ile gidebilirsiniz ve dilerseniz farklı şehirlere ulaşmanız için sizlere yardımcı olacak olan otogara da yine bu otobüs ile ulaşmanız mümkündür.


X95’in de kalkış noktası havalimanıdır ve sizleri Sintagma meydanına ulaştıracak olan otobüstür. İstasyonu da ziyaret eden ve metro ile buluşmanızı sağlayan bu otobüsün şehir merkezine ulaşımı yaklaşık olarak 40 dakika kadar sürüyor.


X96 da yine havalimanından hareket ediyor ve feribot noktasına ulaşımı sağlıyor. Eğer amacınız şehir merkezi yerine Yunanistan’daki eşsiz adaları tek tek ziyaret etmek ise bu otobüsü tercih edebilir ve feribot noktasından da ulaşıma devam edebilirsiniz.


Otobüs bileti için yapmanız gereken şey biletlerinizi binmeden önce almak olacaktır ve otobüslerin hemen yanında konumlanmış olan kabinlerde de biletleriniz kesiliyor. İndirimli bilet fiyatı 3 Euro, tam bilet fiyatı ise 6 Euro olarak belirlenmiştir.


Metro

Havalimanından çıktığınız anda hemen karşıda yer alan istasyon sizleri karşılıyor. Sintagma meydanına direkt olarak metro ile ulaşım sağlayabiliyorsunuz ve limana gitmek isterseniz de aktarmayı kullanabilirsiniz. İndirimli bilet fiyatı 3.5 Euro iken tam bilet fiyatı ise 7 Euro olarak belirlenmiştir. Sahip olduğunuz biletleri gün içerisinde 1.5 saatlik dilimde aktarmalarda ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz ancak bunun kesin bir bilgi olmadığını da belirtmek isteriz çünkü ulaşım ile ilgili farklı bir yenilik getirilme durumu da söz konusu olabiliyor.


Taksi

Havalimanında hizmet veren taksi firmaları da bir diğer alternatif ulaşım aracı olarak karşınıza çıkıyor. Gündüz tarifesi olarak taksiler için 43 Euro gibi bir rakam belirlenmiş durumda ve bunun sabit ücret olduğunu da belirtmek gerekiyor. Taksiyi gece kullanacaksanız eğer ödemeniz gereken tutar 54 Euro olarak karşınıza çıkıyor.


Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanı gelen yolcu bölümünde konumlanmış olan araç kiralama firmaları da tercih edebileceğiniz alternatif seçeneklerden bir tanesi olarak karşınıza çıkıyor. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder