Hızlı Erişim

En Ucuz Astana Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Astana Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Astana Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Astana Hakkında Genel Bilgiler

1999 yılında sahip oldukları Barış Şehri unvanını hali hazırda korumaya devam eden Astana, Kazakistan’ın ikinci büyük şehri ve Başkenti’dir. Doğu ve Batı kültürünü en iyi şekilde harmanlayarak modernizmin de Kazakistan’daki Başkenti olan şehir, mimarisi ve kendine has tavrı ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

İshim Nehri tarafından ikiye ayrılan şehir, modern mimarisinin yanı sıra kendini geliştirmeyi başarmış ve kültür seviyesi bir hayli yüksek olan halkı ile birlikte sakin, huzurlu bir yaşam biçimini de gözler önüne seriyor. Sosyal hayat oldukça hareketli ve gündüz saatlerinde olduğu gibi akşam saatlerinde de sokaklar oldukça kalabalıktır.

Kazak kültürünün önemli lezzetlerini sizinle buluşturan kafe ve restoranlar da gün boyu hizmet veriyor ve yerli halkın yanı sıra şehri ziyaret eden çok sayıda turistin de ilgisini çeken bir mutfağa sahiptirler.

Stava Fx, şehrin yetiştirdiği önemli sanatçılardan bir tanesidir ve yine Astana’da yer alan mekanlarda da dj olarak sahne almaktadır. Gece hayatı ve bar kültürünün yanı sıra göz alıcı kulüpler de yine şehrin gece hayatına yön veren önemli mekanlardan bazılarıdır. Alkol ve sigara fiyatının birçok şehre göre daha ucuz olduğu Astana’da eğlenmek ve dans etmek istiyorsanız saat 12’den sonra mekanları ziyaret etmeniz gerekiyor. Bu saatten önce mekanların büyük bir kısmı müzik yapmıyor.

Astana’da şehir içi ulaşım oldukça gelişmiş durumda ve şehrin önemli noktalarına farklı ulaşım araçları ile birlikte kısa sürede ulaşmanız da mümkündür. Havalimanı ve şehir merkezi arası mesafe de yine ulaşım araçları ile kısa sürede kat edilebiliyor. 

 

Astana Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Başkent Astana’ya 14 km gibi bir mesafede bulunan havalimanı, alternatif ulaşım araçlarını da sizinle buluşturuyor. Trafik yoğunluğunun az olması da ulaşımı da merkez yönünde daha sakin hale getiriyor.

Otobüs

Havalimanından hareket eden otobüsleri kullanarak 10 dakika gibi bir sürede şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz. 10 numaralı otobüs gündüz ve akşam seferlerini düzenliyor ve havalimanı şehir merkezi ulaşımı sağlıyor. Gece yarısından sabaha kadar sefer düzenleyen otobüs ise 12 numaralı otobüs olarak karşınıza çıkıyor ve güzergahı da 10 numaralı otobüs ile aynıdır. Havalimanında, otobüslerin yer aldığı durakları işaret eden tabelalar da bilgi vermek amaçlı yer alıyor.

Raylı Sistem

Havalimanı ve şehir merkezi ulaşımı için raylı sistem hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

Taksi

Terminal binası önünde yer alan anlaşmalı taksileri tercih ederek de şehir merkezine ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Az önce de bahsedildiği gibi Astana, trafik konusunda oldukça rahat bir şehir ve yoğunluk olmadığı için otobüslere nazaran taksiler çok daha hızlı ve konforlu bir şekilde sizleri şehir merkezine ulaştırıyor. Sabah 7 ile akşam 10 arası taksilerin aktif bir şekilde hizmet verdiği belirtilmiş durumda. Ücret konusunda ise net bir bilgi yer almıyor.

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanında hizmet veren araç kiralama firmalarını havalimanında ziyaret eteniz mümkün ancak dilerseniz seyahat öncesi de online rezervasyon gibi bir ayrıcalıktan yararlanabilir ve havalimanına ayak bastığınız anda araçlarınızı teslim alabilirsiniz. Nakit ödemenin yanı sıra kredi kartlarınız ile de ödeme yapabiliyorsunuz.

Shuttle

Havalimanına ait özel servis hizmeti bulunmuyor ancak seyahat ettiğiniz firmanın ya da konaklayacağınız otelin bu tür bir hizmeti varsa havalimanına araç talebinde bulunmanız da söz konusu olacaktır. 

Astana Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder