Hızlı Erişim

En Ucuz Aşkabat Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Aşkabat Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Aşkabat Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Aşkabat Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Endüstri merkezi olarak lanse edilen ve büyük bir ekonomik güce sahip olan şehir, aynı zamanda Türkmenistan’ın da başkentidir. Gelişmişlik bakımından diğer şehirlerden bir adım önde ve çok sayıda iş merkezine de ev sahipliği yapıyor. ‘’Aşkın Şehri’’ olarak anılan şehir, bir vaha üzerine kurulmuş ve bu alanda yayılmıştır.
 

Şehirde ilginç bir şekilde çok fazla anıt mevcut ve bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi de elde edilen bağımsızlık sonrası tarihi gelecek nesillere aktarabilmek ve onlarla paylaşabilmek olarak gösteriliyor. Anıtların yanı sıra kültür merkezleri de yine tarihin arka odalarını ziyaret etmeniz için en ideal adreslerden bir tanesidir.
 

Kendine has bir yemek kültürüne sahip olan Aşkabat, Türk mutfağının önemli lezzetlerine de yer veriyor ve oldukça geniş bir mutfağa sahip.  Tarafsızlık Kulesi anıtı şehrin en önemli anıtlarından bir tanesi ve turistlerin de ilgisini çeken en önemli anıt olarak biliniyor.
 

Şehirde birçok kültürel faaliyet de baş gösteriyor. Operalar, tiyatrolar ve bale gösterileri ile birlikte farklı etkinliklere dahil olmanız da mümkündür.
 

Bar ve kulüp kültürü oturmuş durumda. Gece hayatı oldukça renkli ve ilginizi çekebilecek çok sayıda kulüp ve eğlence mekanı da şehirde yerini almaya devam ediyor.
 

Şehirde raylı sistem konusunda var olan sıkıntılar hali hazırda devam ediyor ancak diğer ulaşım ağları sorunsuz bir şekilde hizmet veriyor ve şehir içi ulaşımın çok ucuz olması nedeniyle ziyaretçiler için büyük bir avantaj sağlandığı da aşikar!
 

Havalimanına ayak bastığınızda sizleri çok sayıda alternatif seçenek karşılıyor ve şehir merkezine ulaşmanız da bu anlamda çok zor değil. Henüz gelişmiş bir havalimanına sahip değiller ve birtakım isteklerinize yanıt almanız sıkıntılı olabilir ancak ulaşım konusunda aynı sıkıntıyı çekmeyeceksiniz. 

Aşkabat Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Yapılanma konusunda sıkıntı yaşayan bir havalimanına sahipler ancak az önce de belirtildiği gibi havalimanı ve şehir merkezine ulaşım oldukça kolay. Şehir içi hizmeti sunan otobüs firmaları, havalimanı ve şehir merkezi için de seferler düzenliyor. Dilerseniz otobüs firmaları ile iletişime geçerek hareket saatleri ve bilet fiyatları hakkında daha detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.

Raylı Sistem

Ne yazık ki havalimanından şehir merkezine ulaşım için böyle bir alternatifiniz bulunmuyor. Havalimanından şehir merkezine olmadığı gibi şehir içinde de metro ulaşımı yoktur ve raylı sistemler ile ilgili çalışmalar da hali hazırda devam etmektedir.

Taksi

Şehir içi ulaşımda hizmet veren taksi firmaları, havalimanı ve şehir merkezi ulaşımı için de hizmet veriyor. Taksi fiyatları da oldukça uygun ve daha hızlı bir şehirde merkeze ulaşmak adına tercih edilebilecek alternatiflerden bir tanesidir.

Diğer Alternatifler

Bu hizmeti sunan firmalar da yine çok uygun rakamlar ile karşınıza çıkıyor. Petrol ve gazın ülkede çok ucuz olması, ulaşımı da haliyle daha uygun rakamlara taşıyor ve aynı uygunluk araç kiralama durumu için de geçerli. Kiralayacağınız araçlar oldukça lüks ve şehir içine ulaştığınızda da çok sayıda lüks araca rastlayabilirsiniz. Araç kiralama firmalarının bazıları havalimanında hizmet verirken bazıları da erken rezervasyon şeklinde hizmet vermektedir. 

Aşkabat Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder