Hızlı Erişim

En Ucuz Antwerp Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Antwerp Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Antwerp Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Antwerp Hakkında Genel Bilgiler

Anvers idari iline Başkentlik yapan Antwerp, dünyanın en büyük yirminci limanı olarak da biliniyor ve Belçika için bu anlamda büyük bir öneme sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor. Ticari ve ekonomik anlamda zengin bir şehir olan Antwerp, turistik bakımdan da ilgi gören ve gelişmişlik gösteren şehirlerden bir tanesidir. Birçokları tarafından Anvers olarak da bilinen şehir kimi zaman bu adla da anılmaktadır.

 

Yakın bölgedeki diğer şehirlere göre daha gelişmiş ve modern bir mimariye sahip olan Antwerp, tarihi zenginlikleri ile de yine ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış olan şehir, hali hazırda bu dokusunu korumaya devam ediyor. Kültürel zenginliğin de başkenti olarak lanse edilen Antwerp, ziyaretçilerin beklentilerine farklı anlamlarda yanıt veren özel bir adrestir.

 

Şehrin yemek kültürü de oldukça zengin ve Almanya, Hollanda, Fransa mutfağının kusursuz bir şekilde harmanlandığını görebiliyoruz. Çok sayıda lezzete ev sahipliği yapan zengin mutfak kültürü ile damak tadınıza uygun bir menü sunmayı da başarıyor. Şehri baştan başa gezmek istediğinizde gelişmiş ulaşım ağı da sizlere büyük ölçüde yardımcı oluyor ve araç bulmakta sıkıntı yaşamıyorsunuz. Bunun yanı sıra şehrin tadını çıkarmak adına yürüyerek bir gezintiye çıkmak da mümkündür ve önemli noktalara da yine yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Dans ve müzik festivalleri, şehirde düzenlenen önemli festivallerden bazılarıdır ve bu dönemlerde şehrin nüfusu da belli oranda artmaktadır.

 

Gece hayatı da oldukça hareketli olan şehir, alkol konusunda herhangi bir sınırlama getirmiyor ve mekanların kapanış saati gibi bir durum da söz konusu değildir. Sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilir ve alkol tüketebilirsiniz. Havalimanı sonrası şehir merkezine nasıl ulaşabileceğinize dair detaylar da aşağıdaki gibidir.

Antwerp Havalimanı Ulaşım Bilgileri

 

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine direkt otobüsler bulunmuyor ancak aktarmalı otobüsler ile tren istasyonuna ve sonrasında şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Terminal çıkışında yer alan 51, 52 ve 53 numaralı otobüsler sizleri ilgili tren istasyonuna ulaştırıyor. Bu istasyonun yakınından hareket eden otobüsler de mevcut ve dilerseniz her iki alternatifi de kullanabiliyorsunuz. 21 ve 32 numaralı otobüsler, şehir merkezi ulaşımını gerçekleştiren otobüsler olarak karşınıza çıkıyor.

Tek gidiş bilet fiyatı ise 3 Euro’dur ve dilerseniz haftalık ya da aylık ulaşım bileti de temin edebiliyorsunuz.

 

Tren

Antwerpen-Berchem tren istasyonu, havalimanına oldukça yakın ve yürüme mesafesinde olduğunu da belirtmek gerekiyor. Buradan hareket eden trenleri kullanarak sizler de şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

 

Tramvay

Otobüsleri kullanarak tramvay istasyonuna ulaşmanız mümkündür. 51 ve 52 numaralı otobüsler sizleri istasyona ulaştıracaktır ve buradan bineceğiniz 9 numaralı tramvay ile birlikte 5 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezine ulaşacaksınız.

 

Taksi

Durakları terminal çıkışında yer alan taksiler, 20 Euro gibi bir ücret karşılığında sizleri şehir merkezine ulaştıracak olan alternatiflerden bir tanesidir. Taksilerin resmi taksiler olduğunu ve legal hizmet sunduklarını da bilmenizde fayda var.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Havalimanı gelen yolcu bölümündeki ofislerinde sizleri bekleyen araç kiralama firmaları, şoförlü ve şoförsüz olmak üzere araç kiralama hizmeti sunuyor. Vakit kazanmak adına dilerseniz online rezervasyon hizmeti de alabilirsiniz. Fiyatlarda bu anlamda herhangi bir değişiklik olmayacağını da belirtmek gerekiyor. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder