En Ucuz Antarktika Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Antarktika Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi null

Para Birimi

seyehat zamanı null

Antarktika Hakkında Genel Bilgi

Güney Yarımküre’de bulunan Antarktika, pek çok kişi bu doğa harikasını ‘’ölmeden önce görülmesi gereken yerlerden’’ olarak tanımlıyor. Buzullarla kaplı bu harika kıta Afrika ile Avustralya’nın güneyinde almaktadır.

Antarktika, aynı zamanda üstünde herhangi bir ülke bulunmayan tek kıta olma özelliğine sahiptir. Şaşırtıcı olarak dünyanın en kurak yerlerinden biri olarak da ün kazanmıştır. Bunun sebebiyse kıtanın bazı kısımlarına milyonlarca senedir yağmur yağmamış olmasıdır.

Antarktika, kaşif Charles Wilkes tarafından keşfedilmiştir. Bu isim Yunanca ‘’Arktika’nın karşısındaki’’ anlamına sahip Antarktikos sözcüğünden gelmektedir. Dünya üzerinde olan buz kütlelerinin hemen hemen tamamına sahip olan Antarktika’da buzlar bazen dağılarak çevredeki denizlere yayılmaktadır.

Kıtada genellikle sene boyu çok soğuk bir iklim etkilidir. Dondurucu soğuklar haricinde Antarktika’da sürekli olan fırtınalar da bölgenin iklimini belirleyen en önemli faktörlerdendir. Sıcaklıklar kıtada genellikle kış aylarında ortalama -60 derece, yaz aylarında ise -25 derece civarında ölçülmektedir. Kıtada sene boyu sürekli yaşayan herhangi bir topluluk yoktur. Ayrıca senenin belirli zamanlarında dünyanın farklı ülkelerinden gelen araştırmacılar ile birlikte nüfus 5000 civarına yaklaşmaktadır. Antarktika uçak bileti fiyatları bu noktada önem arz etmektedir.

Güney Kutup Dairesi’nde bulunan büyük bir adayla çevresinde yer alan pek çok adayla buz kütlelerinden oluşan Antarktika’da canlı yaşamı da oldukça çeşitli ve renklidir. Bu kıta ayrıca dünyada bulunan tatlı su rezervlerinin %70’ine sahiptir. Bu sebepten dünyanın dengesi açısından oldukça önemli bir noktadır.

Ayrıca küresel ısınmanın da etkisiyle gittikçe ısınan havadan dolayı Antarktika’nın tamamen erimesi halinde denizlerde su seviyesinin ciddi anlamda yükseleceği tahmin edilmektedir. Bu sebepten yeryüzünde deniz seviyesinin altındaki bölgelerin sular altında kalacağı ve buralarda yaşamın olumsuz olarak etkileneceği tahmin edilmektedir.

Resmiyette herhangi bir ülkeye bağlı olmayan Antarktika’nın resmi dili ve para birimi yoktur. Bir ülkeye bağlı olmadığından Antarktika uçak bileti alıp Antarktika’ya gitmek için vizeye ihtiyacınız yoktur. Bu kıtaya Şili ya da Yeni Zelanda üzerinden aktarmalı olarak gitmeniz mümkündür.

Antarktika’ya yazın turistik geziler düzenlenmektedir. Antarktika uçak bileti ile bu gezilerden birine katılıp Antarktika’nın gizemli dünyasını keşfederek tüm hayatınız boyunca unutamayacağınız anılar biriktirebilirsiniz.

Antarktika gezisi için Yeni Zelanda’dan kalkan uçakları tercih edebilir ya da Şili’den misafirlerini buzlarla kaplı bu eşsiz dünyaya taşıyan yolcu gemilerini kullanabilirsiniz. Ayrıca kıtada harika kar manzaralarının yanında sevimli penguenler de sizi beklemektedir. Antarktika tatili planlarken Antarktika uçak bileti için sitemizde ilgili sayfalardan sorgu yapabilir bilgi alabilirsiniz.

 

Antarktika Vize Bilgisi

Yukarda da bahsettiğimiz gibi bir ülkeye bağlı olmadığı için Antarktika uçak bileti ile Antarktika’ya seyahat etmek için vizeye ihtiyacınız yoktur. Bu kıtaya Şili ya da Yeni Zelanda aracılığıyla aktarmalı olarak gitmeniz mümkündür.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder