Hızlı Erişim

En Ucuz Antananarivo Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Antananarivo Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Antananarivo Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Antananarivo Hakkında Genel Bilgiler

Madagaskar’ın en büyük şehri ve aynı zamanda Başkenti olan Antananarivo, 18. yy’dan bu yana da bölge en kalabalık şehri olarak karşımıza çıkıyor. Bir merkez niteliğinde olan şehir, nüfus yoğunluğuna bağlı olarak ekonomik anlamda da büyük gelişme kaydediyor. Kültürel, siyasi ve tarihi merkez olarak bilinen şehir, çok sayıda turistin de akın ettiği şehirlerden bir tanesidir. Rova ve Anosy gölü, şehir için önemli bir yere sahip ve ziyaretçiler açısından da aynı öneme sahip olduğunu belirtmek mümkündür.

 

Şehirde pirinç temel gıdalardan bir tanesidir ve yemek yemek için herhangi bir restoran ya da kafeyi ziyaret ettiğinizde önünüze getirilecek olan menüde pirinç ile yapılmış lezzetleri görmeniz de sizleri şaşırtmayacaktır. Sosyal hayat gelişmiş durumda ve diğer bölgelere göre çok daha aktif olduğunu söylemek de mümkündür. Birçok festivale ev sahipliği yapan şehir, festivaller döneminde daha fazla turiste ev sahipliği yapıyor.

 

Gece hayatı, sosyal yaşantıya ve turistlere bağlı olarak gelişim gösteriyor. Diğer bölgelere göre bu bariz bir şekilde görülebiliyor ancak öyle ihtişamlı ya da alkollü bir eğlence anlayışından bahsedemiyoruz. Deniz ve göl kenarındaki kafelerde hafif müzik eşliğinde dans edebiliyorsunuz. Şehir içi ulaşımda genellikle taksiler ve otobüsler tercih ediliyor. Gelişmiş bir ulaşım ağı mevcut değil ve alt yapı yetersizliği nedeniyle bu bağlamda da belli başlı sorunlar yaşanabiliyor. Havalimanına ayak bastıktan sonra şehir merkezine nasıl ulaşacağınızı düşünüyorsanız eğer aşağıdaki metne göz atabilirsiniz. 

Antananarivo Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Şehir içi ulaşımda olduğu gibi havalimanı şehir merkezi ulaşımında da ekstra alternatifler karşınıza çıkmıyor. En çok tercih edilen ulaşım araçlarından bir tanesi otobüslerdir bu yüzden konfor aramak da pek doğru olmayacaktır.

 

Otobüs

‘’Adema’’ şirketine bağlı çalışan otobüsler, uçak iniş saatlerine göre sefer düzenliyor ve bu aşamada otobüs bulma konusunda sıkıntı yaşamıyorsunuz. Konfor aramak ne yazık ki mümkün değil ancak araçlar oldukça hızlı ve yarım saat gibi kısa bir sürede sizleri şehir merkezine ulaştırıyor. 10.000 Madagaskar Ariary bilet fiyatı ile karşımıza çıkan otobüsler, turistlerin de en çok tercih ettiği ulaşım araçların arasında yer alıyor. Bilet için herhangi bir rezervasyon durumu söz konusu değildir ve anlık olarak biletlerinizi satın alabiliyorsunuz.

 

Taksi

Terminalden dışarıya adım attığınızda sizleri bekleyen taksileri göreceksiniz. Çok sayıda taksi var ve günün her saati hizmet verdiklerini de belirtmek gerekiyor. Yaklaşık 2 Dolar ödeyerek şehir merkezine ulaşabiliyorsunuz ancak gece tarifesinde rakamlar değişiklik gösterecektir. 20 dakika gibi bir yolculuk sizleri bekliyor. Otobüslere göre çok daha hızlı ve çok daha konforlu olduğu için yine turistler tarafından en çok tercih edilen alternatiflerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.  

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Terminal bölgesinde kendilerine ait ofisleri bulunan yerli ve yabancı araç kiralama firmalarına ulaşmak da oldukça kolay görünüyor. Erken rezervasyon ayrıcalığından faydalanarak daha az ödeme yapma gibi bir fırsat karşınıza çıkıyor ve araçlarınıza daha hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Firmaların web sitelerine de yine havalimanına ait kurumsal web sitesi aracılığı ile ulaşabilir ve rezervasyon için harekete geçebilirsiniz. Şoförlü araç hizmeti de mevcuttur. 

Antananarivo Haritası

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder