Hızlı Erişim

En Ucuz Antakya Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Antakya Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Antakya Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Antakya Şehir Bilgisi

Hatay ilinin merkez ilçesi olan Antakya’nın tarihi çok eskilere dayanmaktadır. İskenderun ilçesine ismini vermiş Büyük İskender’in komutanlarından olan Nicator tarafından Antiocheia adıyla Milattan Önce 300’de kurulmuştur. Tam ortasından asi nehri geçmektedir ve kenti ikiye bölmektedir. Dünya’nın ilk kilisesi olan Sen Piyer Antakya’da bulunmaktadır ve Hristiyanlar için çok büyük önem taşımaktadır. UNESCO’nun dünya mirasi listesinde yer almaktadır. Antakya, Hatay’ın ve Türkiye’nin en kozmopolit bölgelerinden birisidir. Barışın ve kardeşliğin kenti oalrak bilinir.

Bir zamanlar yeryüzünün en büyük üçüncü kenti olan Hatay’ın zengin tarihini sokaklarında, camilerinde, kiliselerinde ve görkemli mozaik müzesinde görmeniz mümkündür. Akdeniz’in doğusundaki sınır kenti Hatay, tabiatıyla da ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır. Her sene binlerce turist Antakya uçak bileti alarak buraya gelmekte ve bu güzellikleri yerinde görmektedir.

Türkiye sınırları içindeki en eski cami olan ve Anadolu'da kurulmuş ilk cami olduğu söylenen Habib-i Neccar Camii gerek mimari olarak gerekse tarihi olarak mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Roma zamanından bir pagan tapınağının üzerine inşa edilmiştir. İçinde İsa'nın havarilerinden Yunus ve Yahya ile onlara ilk inanan ve şehit edilen ilk kişi olan Antakyalı Habib-i Neccar'ın türbesi bulunmaktadır. Tarih, macera ve doğa tutkunlarının oldukça keyif alacağı Ortaçağa zamanlarına ait olduğu tahmin edilen Bakras Kalesi, Belen geçidinden Arabistan'a inen eski yolu kontrol etmesinden dolayı önemli bir konuma sahiptir. Antakya'ya güzel bir noktadan bakmak için muhteşem bir yerdir. Tarih ve doğa tutkunları için bir an önce en uygun Antakya uçak bileti alarak, bu güzellikleri ziyaret etmelerini tavsiye ederiz.

Antakya denildiğinde akla ilk gelenlerden biri de Antakya mutfağıdır. Kebap algınızı değiştirebilecek bir lezzet olan kağıt kebabını mutlaka denemelisiniz. Ayrıca çoğu yerde karşılaştığınız meşhur Hatay dönerini bir de yerinde deneyin. Bu lezzete bayılacaksınız. Tatlı olaraksa tabiki meşhur kunefe… Hatay mutfağı size kendine hayran bırakacaktır. Sırf nefis mutfağı için bile Antakya’ya gidilebilir. Antakya uçak bileti alarak bu lezzetleri yerinde deneyimleyebilirsiniz.

Antakya’da ulaşım genelde otobüs, minibüs veya taksiyle sağlanmaktadır. Şehir merkezinde pek çok yere yürüyerek de ulaşmanız mümkündür. Özellikle de farklı dinlere ait kilise, cami gibi dini ve tarihi yapılar birbirine oldukça yakındır. Antakya içinde arabaların bile geçemeyeceği kadar dar sokaklar vardır. Bu kısımları yürüyerek gezebilirsiniz. Turistik bölgesi Harbiye’ye gitmek içinse otobüs veya minibüsleri kullanmanız mümkündür. Sonuç olarak Antakya uçak bileti alarak geldiğinizde ulaşım konusunda bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

Antakya Havalimanı Ulaşım Bilgisi

Havalimanından ulaşım için birkaç seçenek mevcuttur.

 

Havaş

Havalimanında uçakların iniş kalkış saatlerinde göre Havaş servisleri bulunmaktadır. Havaş servisi ile kent merkezine rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Taksi

Havaalanından ayrılmanın en pratik yoluysa taksi tutmaktır. Gideceğiniz yeri söyleyip fiyat pazarlığı da yaparak taksiyle ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

 

Araç Kiralama

Hatay Havalimanı içinde araç kiralama şirketlerinin acentaları bulunmaktadır. Öncesinde online rezervasyon yapıp istediğiniz araç tipini kolaylıkla kiralayabilirsiniz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder