Hızlı Erişim

En Ucuz Ankara Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Ankara Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Ankara Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Ankara Şehri Hakkında Bilgi

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve ülkemizin başkenti konumunda olan Ankara, aynı zamanda Türkiye’nin nüfus yoğunluğu bakımından en kalabalık ikinci şehri olma özelliğine sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan itibaren nüfusu ülke nüfusundan iki kat hızda artan Ankara’da, nüfusun yaklaşık dörtte üçü hizmet sektörü olarak tanımlayabileceğimiz memuriyet, ulaşım, haberleşme ve ticaret benzeri iş alanlarında çalışmaktadır. 25,437 kilometrekare yüz ölçümüne sahip olan başkent, yüz ölçümü açısından ülkemizin en büyük üçüncü şehri olma özelliğine sahiptir. Keşfedilmiş en eski tarih öncesi kalıntıların Eski Taş Çağı’na kadar uzandığı Ankara, tarihsel açıdan da büyük bir öneme sahiptir. Hititler, Frigler, Lidyalılar, Ahamenişler, Galatlar ve Romalılar gibi birçok eski devletin izlerini görebileceğimiz Ankara,  aynı zamanda Kurtuluş Savaşı’nın merkezi bir yeri olma özelliğini taşımaktadır.


Güney ve orta bölümlerinde karasal iklimin hâkim olduğu Ankara’da, kışları soğuk ve kar yağışlı, yazları sıcak ve kurak geçmektedir. En sıcak ayın temmuz ve ağustos olduğu başkentte en soğuk ay ise ocak ayıdır. Şehrin en çok yağış aldığı ay aralık olmakla birlikte en az yağış alan aylar temmuz ve ağustos aylarıdır. Yıllık yağış miktarının ortalama 415 mm olduğu şehirde, son yılların en soğuk gecesi -22 derece ile 26 Ocak 2016 tarihinde görülmüştür.


Başkent olma özelliğinin yanı sıra birçok önemli tarihi yapı ve mekanı bünyesinde barındıran Ankara’da; yapımı 11 Eylül 1953'te tamamlanan ve Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir, Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla kurulan ve 52 dönümlük bir alana sahip olan Atatürk Orman Çiftliği, 18 Temmuz 1930 yılında kurulmuş olan ve bünyesinde ülkemizin tarihine ilişkin önemli kültür varlıklarının sergilendiği Ankara Enografya Müzesi, bünyesinde Hitit dönemine ait eserlerin sergilendiği ve Avrupa Müze Forumu tarafından 1997 yılında Avrupa Yılın Müzesi Ödülü'nü alarak 68 müze arasından birinci seçilen Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Milattan önce 2. yüzyıl başlarından bugüne kadar gelmiş olan ve Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde birçok kez onarımdan geçmiş olan Ankara Kalesi, Ankara’daki kültür varlıklarımızdan ve önemli mekanlarımızdan yalnızca birkaçıdır 

   
Ankara, yalnızca tarihi yapı ve mekanlarıyla değil mesire alanlarıyla da ön plana çıkmaktadır. Ankara merkezine 80 kilometre mesafede bulunan ve eşsiz manzarasıyla görenleri büyüleyen Soğuksu Millî Parkı, 67 bin metre karelik bir alana sahip olan ve bünyesinde amfi tiyatronun bulunan Seğmenler Parkı, 19 Mayıs 1943 yılında hizmete açılan ve 275 bin metre karelik alana sahip olan Gençlik Parkı gezilmeye ve görülmeye değer mesire alanlarından yalnızca birkaçıdır. Siz de ucakbileti.com'dan en uygun Ankara Uçak Biletini satın alarak Başkent Ankaray'a seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.


Ankara Uçuşları şehir merkezine 28 Km mesafede olan Esenboğa Havalimanı’ndan gerçekleşmektedir. 1955 yılında hizmete girmiş olan ve ülkemizin ilk ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı olma özelliğine sahip olan Ankara Esenboğa Havalimanı 2009'da Uluslararası Havalimanları Konseyi tarafından "5 - 10 milyon yolcu" kategorisinde "en iyi havalimanı" seçilmiştir.

 

Ankara Uçak Bileti Fiyatları

En ucuz Ankara uçak bileti fiyatlarını yalnızca ucakbileti.com'dan listeleyebilir ve kredi kartınız ile dilediğiniz tarihe güvenle bilet satın alabilirsiniz. Ucakbileti .com'a özel kampanyalarıi promosyonlu ve indirimli fiyatları takip ederek en ucuz Ankara uçak biletini satın alabilirsiniz. Hemen sayfamızın üst kısmında bulunan arama motorunda gideceğiniz şehir kısmını Ankara olarak belirleyin ve birkaç saniye içinde tüm hava yollarına ait Ankara Uçak Biletlerini listeleyin.

 

En Ucuz Ankara Uçak Biletini Nasıl Satın Alabilirim?

En ucuz Ankara uçak biletini satın alabilmek için dikkat etmeniz gereken en büyük husus, satın alma işleminizi en az 7 gün evvel yapmanızdır. Uçak bileti satın alırken ne kadar erken satın alırsanız o kadar az ödeme yapacağınızı asla unutmamanız gerekmektedir. Ucuz Ankara uçak bileti satın almak için bir dikkat etmeniz gereken husus da bileti satın aldığınız tarihin bayram tatili, hafta sonu tatili gibi özel günlere denk gelmemesidir. Bu dönemlerde uçak biletletinin artış gösterdiğini de unutmamanız gerekmektedir.  Ayrıca Ankara'nın, Türkiye'nin nüfus yoğunluğu bakımından ikinici şehir olduğu da göz ardı edilmemelidir. En uygun Ankara uçak bileti satın alabilmek için ucakbileti.com üzerinden arama yapmanız yeterlidir. 

Ankara Esenboğa Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren 442-3 numaralı belediye otobüslerini kullanarak Ankara Esenboğa Havalimanı’a ulaşım sağlayabilirsiniz. 442-3 numaralı otobüs Beştepeler Mahallesi AŞTİ Ankaray Geçidi Yenimahalle - Meşrutiyet Mahallesi Atatürk Bulvarı Çankaya - Doğanbey Mahallesi Hipodrum Caddesi Altındağ - Doğanbey Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi Altındağ - Balıkhisar Mahallesi Esenboğa Havaalimanı Akyurt güzergâhını izleyerek, trafik ve hava koşullarına bağlı olmakla birlikte ortalama 2 saat içerisinde ulaşım sağlamaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşım sağlayan 442-3 numaralı belediye otobüslerinin ulaşım ücreti AnkaraKart ile tam 2,50 TL, indirimli 1,75 TL'dir.

Servis

Ankara Esenboğaz Havalimanı’na ulaşım için bir diğer seçenek ise BelkoAir servisleridir. Aşti Gelen Yolcu Katı'ndan hareket eden BelkoAir servisleri; AŞTİ - Kızılay (Gama İş Merkezi) - Tren Garı Karşısı (Arena Stadı F Kapısının Önü) - AKM (19 Mayıs Stadı B Kapısı) - Ankara Esenboğa Havalimanı güzergâhını izleyerek Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşım sağlamaktadır. AŞTİ şehir merkezinden hareket eden BelkoAir servisleri trafik ve hava koşullarına da bağlı olarak yaklaşık ortalama olarak  1 saat 20 dakika içerisinde havalimanına ulaşım sağlamaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı'na ulaşım sağlayan BelkoAir servislerinin ulaşım ücreti 11 TL'dir. 

Taksi

Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaşmak için diğer bir seçenek ise taksidir. Merkezi noktalardan taksiye bindiğinizde; Ankara Merkez’den Ankara Esenboğa Havalimanı’na 90 – 100 TL ücretle ortalama 40 dakika içerisinde, Pursaklar’dan Ankara Esenboğa Havalimanı’na 45 - 50 TL ücretle ortalama 15 dakika içerisinde, Çankaya’dan Ankara Esenboğa Havalimanı’na 135 - 140 TL ücretle ortalama 1 saat içerisinde, Elmadağ’dan  Ankara Esenboğa Havalimanı’na 130 – 140 TL ücretle ortalama 50 dakika içerisinde, Esenboğa Merkez’den Ankara Esenboğa Havalimanı’na  30 - 35 TL ücretle ortalama 15 dakika içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. (Ücretler ortalama rakamlardır, referans almayınız.)     

Diğer Alternatifler

Tüm bu ulaşım seçenekleri dışında, diğer alternatif seçenekleri tercih edebilir ve Ankara’da bulunan araç kiralama şirketlerinden hizmet alabilirsiniz. En uygun Ankara uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen satın alabilirsiniz. Ucakbileti.com olarak şimdiden iyi uçuşlar dileriz.

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder