AnadoluJet

Nereden?
Nereye?
Gidiş Tarihi
 
Dönüş Tarihi

AnadoluJet Hakkında

Türk havayolu endüstrisi son yıllarda hızla gelişmekte olan bir sektör. Sektördeki bu gelişimin bir sonucu olarak pek çok sayıda yeni havayolu firması da sektördeki yerini almış bulunuyor. Bu firmalardan bir tanesi olarak AnadoluJet 23 Nisan 2008 tarihinden itibaren havayolu taşımacılığında özellikle Türkiye içi seferler ile adından söz ettirmek olan bir firma. AnadoluJet, Türk Hava Yolları'nın alt markası olarak piyasaya giriş yaptığı günden beri istikrarlı ve çağa ayak uyduran yapısı sayesinde her geçen gün kendisini geliştirmek olan bir firma konumunda.

Firmanın genel prensibi, uygun fiyat düzeyinden olabilecek en üst seviyede kalite ve konfor ile hizmet vermektir. Firmanın "uçmayan kalmasın" sloganı benimsemiş oldukları anlayışı özetlemek adına yeterli olacaktır. Ankara merkezli havayolu şirketi 40 noktaya düzenli ve zamanında uçuşlar gerçekleştirerek müşterilerinin beğenisini kazanmayı başarmış durumdadır. www.ucakbileti.com sitesi sizlere AnadoluJet online bilet konusunda en büyük yardımı sağlamakta olan internet sitesidir. Site üzerinden firmaya ait her sefer hakkında gerekli bilgi ve detaya ulaşmak mümkündür. AnadoluJet rezervasyon işlemleri gene site içinde yapılmakta olup, sitenin alt yapısı sayesinde son derece basit işlemler ile gerçekleştirilmektedir. Sitenin "iki adımla biletini al" uygulaması hem pratik bir işlem yapabilme ayrıcalığı sunarken, kafa karışıklığının önüne geçmektedir.

AnadoluJet kampanya bakımından her dönem müşterilerini memnun etmeyi başarmış bir firmadır. Havayolu şirketinin düzenli olarak gerçekleştirdiği kampanya ve fiyat indirimleri müşteriler tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır. Kampanya ve fiyat indirimi gibi avantajlardan ise maksimum seviyede faydalanabilmeniz açısından www.ucakbileti.com sitesi en büyük yardımcınız olacaktır. Site içinde firmaya ait bölüme girildiğinde kampanyalar hakkında detaylı bilgi sunulduğunu görebilirsiniz. Bu bilgilendirmenin hiç bir kampanyayı kaçırmamanız anlamına geldiğini unutmamalısınız. Eğer kafanızda bir uçak seyahati planlıyorsanız mutlak surette ilk olarak siteye giriş yaparak gerekli incelemeyi yapmalı, sonrasında ise biletinizi almalısınız.

AnadoluJet uçak bileti fiyatları sektördeki en makul seviyeye sahip fiyatlar olarak göze çarpmaktadır. Firmanın Türk Hava Yolları gibi dünya çapında bir şirket tarafından destekleniyor olması bahsettiğimiz fiyat avantajının oluşmasındaki en büyük etken olarak gözüküyor. www.ucakbileti.com sitesi ise en hızlı yoldan avantajlı biletlere ulaşımınızı sağlamak konusunda önemli hizmetler sunduğu için pek çok, havayolu taşımacılığı kullanan kişi tarafından uğrak adreslerden bir tanesi konumunda gelmiş durumdadır. Sitenin "3d secure" özelliği herkesin güven içerisinde online işlem yapmasına olanak sağladığı için her geçen gün daha fazla insan tarafından sıklıkla ziyaret edilen sitelerden bir tanesine dönüşmüş durumda.

AnadoluJet Bagaj Hakkı

Ekonomi sınıfı yolcular için tanınan serbest bagaj hakkı 15 kilogramdır. Bu limiti aştığınız takdirde, fazla bagaj ücreti hakkında bilgi almak için bulunduğunuz yere en yakın AnadoluJet satış ofisine başvurmanız gerekmektedir. Ayrıca yolcu beraberinde taşınacak her bir parça bagaj ağırlığının 32 kilogramı kesinlikle aşmaması gerekmektedir. Kabinde yanınızda bulundurmak istediğiniz el bagajınızın ağırlığının 8 kilogramı ve boyutlarının 23 x 40 x 55 santimetreyi geçmemesi gerekmektedir.

Battaniye, bebek taşıma puseti, şemsiye, baston, koltuk değneği, küçük kameranız ya da dürbününüz, el bagajı sayılır. El bagajının dışında kabinde taşınmasını istediğiniz bagajınız için ayrı bir koltuk satın almalısınız. Bu durumda, bagajınız 75 kilogramı aşmamalı ve koltuğa sığabilecek ölçülerde olmalıdır.

AnadoluJet bu kuralları getirirken müzisyenleri de unutmamıştır. Müzik aletleri boyut kısıtlamasının dışında tutulmuştur. Örneğin Çello gibi boyutu büyük müzik aletleri için ödeyeceğiniz ücret, serbest bagaj hakkınızdaki limit aşımı olarak değerlendirilmez.

Yolculara tanınmış olan serbest bagaj hakkı, uçulan şehir ya da ülkelere göre değişiklik gösterebilir ve bu miktar biletlerin üzerinde belirtilmektedir.

Anadolujet Transferler

AnadoluJet Transfer Hizmeti Bilgileri

AnadoluJet, yolcuları için Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bodrum, Dalaman ve Adana’da havalimanı ulaşımında ekonomik, konforlu ve çevreci bir imkân sunuyor. 2006 yılından bu yana havalimanı transfer hizmeti sunan “Secure Drive” şimdi indirimli fiyatları ile artık AnadoluJet yolcularının hizmetinde. Bu hizmetten yolcuların yararlanabilmesi için havalimanı ulaşım hizmet rezervasyonu yaptırmaları gerekmektedir.

Anadolu Jet Secure Drive hizmeti havalimanına gidiş ve dönüşlerde yolculara konfor sağlamaktadır. Navigasyon, çocuk koltuğu gibi özel donanımlar ve eğitimli şoförler ile havayolu yolculuğunun konforu havalimanına giderken başlayacak ve uçaktan indikten sonra karada da sürecektir.

Anadolujet Uçakta İkram

  • 1 adet bardak su
  • Çay
  • Kahve
  • Hazır gıdalar (tatlı veya tuzlu ikramlar)

Anadolujet Uçuş Öncesi ve Sonrası

Uçak yerde ya da havada iken cep telefonu kullanabilir miyim?

Uçaktaki sistemlerin doğru çalışması ve uçak emniyeti için kullanımı sakıncalıdır.

Laptop, cd-çalar, kaset-çalar uçak hangi konumlarda iken kapalı olmalıdır?

Uçak yerde iken, kalkışta, inişte ve kemer ikaz ışıkları yanarken kapalı olmalıdır.

Uçakta sigara içebilir miyim?

Genel kurallar kapsamında sigara içilmesi yasaktır.

Cam kenarında oturabilir miyim?

Anadolu Jet biniş kartı alınırken istek, yer görevlisine belirtilmeli veya internet üzerinden koltuk seçimi yapılırken ona göre seçim yapılması gerekmektedir.

Bagajım yüklendi mi?

Barkod sistemi olduğu durumlarda uçağa otomatik olarak bagajlarınız yüklenmektedir. Sistemde problem olduğu durumlarda ise bagajlar uçağa yolcular tarafından gösterilerek, kontrollü olarak yüklenmektedir.

Elbise torbamı asabilir misiniz?

Dolap kapasitesi sınırlı olduğundan, Business sınıfta bulunan yolcuların eşyalarından yer kaldığı takdirde kabin ekibi talebinizi yerine getirecektir.

Uçakta aşırı sarsıntı neden kaynaklanır?

Zorlu hava koşulları sebebiyle uçakta sarsıntılar meydana gelebilir. Uçak hava akımından kurtulduğunda sarsıntı geçecektir.

İç hat uçuşlarımızda neden körüğe yanaşamıyoruz?

Körükler kimi zaman dolu olduğundan, AnadoluJet uçaklarımız açığa park etmektedir.

Ailemle neden bir arada oturamıyorum?

Rezervasyon yaptırdığınız sırada (iç hatlar ekonomi sınıfı hariç) aile kişi sayısı belirtilmemişse, birlikte oturma talebi yapılmadığı takdirde, biniş kartı alımı aşamasında, önce gelene yer verildiğinden, daha sonra gelen yolculara kalan boş koltuklardan yer tahsis edilmektedir.

Uçak neden rötar yapar?

Bağlantılı uçuşlardan gelen yolcuların gecikmesi, hava sahasındaki yoğun trafik nedeni, teknik nedenler, işletme nedenleri, güvenlik nedenleri, pasaport ve vize nedenleri, yolculardan birinin rahatsızlanması, yolculardan birinin uçmaktan vazgeçmesi gidilecek hava limanındaki hava şartları veya bulunulan hava limanındaki hava şartları, park yeri sorunu ve grev nedeniyle gecikmeler yaşanabilmektedir.

Uçuş sırasında kullandığım battaniyeyi yanıma alabilir miyim?

Battaniyeler yolcuların uçakta kullanması için mevcuttur. Kullanım sonrası dezenfekte edilip tekrar kullanılmaktadır.

AnadoluJet İptal İade Şartları

Uçuş Tarifeleri - Uçuş İptalleri

1 Uçuş Tarifeleri

Taşıyıcı, yolculuk tarihinde yayımlanmış uçuş tarifelerine uymayı ve Yolcu ve Bagajını makul sürede taşımak için gerekli gayreti göstermeyi üstlenir.

1. 2 Planlanmış Uçuş Değişiklikleri, İptali vs.

Taşıyıcı kontrolü dışındaki nedenlerle uçak tipini veya uçuş güzergahını değiştirebilir, ancak bir uçuşu iptal ederse veya geciktirirse, önceden teyit edilmiş yeri temin edemezse, Yolcuyu bir Duraklama Noktasına veya varış yerine veya rezervasyonu olan bir bağlantılı uçuşa ulaştıramazsa, Taşıyıcı

1. 2. 1

Müsait yer bulunan planlanmış diğer bir uçuşunda Yolcuyu uçuracaktır veya,

1. 2. 2

Biletteki veya ilgili parçasındaki varış yerine Yolcuyu kendi veya başka bir havayolunun planlanmış uçuşları ile veya karayolu taşıması ile gönderecektir. Ücret toplamı, fazla Bagaj ücreti ve diğer hizmet giderleri yeniden düzenlenen yolculukta daha yüksek ise, Taşıyıcı Yolcudan ek ücret veya gider istemeyecektir ve bu yeni seyahatin ücret ve giderleri daha düşük ise aradaki farkı Yolcuya iade edecektir veya,

1. 2. 3

Madde 11 Kurallarına uygun olarak ücreti iade edecek ve Yolcuya karşı herhangi bir sorumluluğu kalmayacaktır.

1. 3

Uçuşu reddedilen Yolculara Taşıyıcı tazminat ödemeyecektir.

1. 4

Zarar vermek kastıyla veya Zararın doğması ihtimali olduğunu bilerek pervasızca yaptığı fiil veya ihmali dışında, Taşıyıcı, herhangi bir uçuşun ifası veya hareket veya varış tarihlerine veya saatlerine ilişkin olarak adamlarının, acentelerinin veya temsilcilerinin veya uçuş tarifelerinin veya diğer yayımlanmış uçuş bildirilerinin hatalarından veya eksikliklerinden sorumlu olmayacaktır.

İadeler

2. 1 Genel

Taşıma akdine uygun olarak taşımanın Taşıyıcı tarafından temin edilememesi veya Yolcunun isteği ile değişiklik düzenlenmesi yapılması halinde, Taşıyıcı Kurallarına ve bu maddeye uygun olarak, kullanılmamış Bilete veya onun bir parçasına ilişkin iade yapılır.

2. 2 İadenin Yapılacağı Kişi
2. 2. 1

Bu maddede aşağıda yer alacak hükümler dışında, yeterli delil göstermesi halinde adı Bilette yazılı kişiye veya Biletin ücretini ödemiş olan kişiye iade yapmaya Taşıyıcı yetkili kılınmıştır.

2. 2. 2

Bilet ücreti Bilette adı yazılı Yolcudan başka bir kişi tarafından ödenmiş ve Taşıyıcı iade için Bilete kısıtlama kaydı koymuşsa, Taşıyıcı sadece Bilet ücretini ödeyen kişiye veya bu kişinin talimatına göre ücret iadesi yapacaktır.

2. 2. 3

Kayıp Bilet halinde iade sadece, Yolcu Kuponu veya Yolcu Makbuzu ile birlikte kullanılmamış tüm Uçuş Kuponlarını Taşıyıcıya teslim eden biletin sahibine veya onun adına yeterli delil gösteren kişiye yapılabilir.

2. 2. 4

Yolcu Kuponu veya Yolcu Makbuzu ile kullanılmamış tüm uçuş kuponlarını ibraz eden, 11.2.1 veya 11.2.2 hükümleri uyarınca Taşıyıcının iade yapılabilecek kişi olduğu sonucuna vardığı bir kişiye yapılan iade, geçerli bir ücret iadesi sayılır ve Taşıyıcı sorumluluktan ve diğer tüm iade yükümlülüklerinden kurtulur.

2. 3 İsteğe Bağlı Olmayan İade

Taşıyıcı, bir uçuşu iptal ederse, tarifeye göre icrası gereken uçuşu yapamazsa, Yolcunun Duraklama Noktası olarak biletlendiği veya tasarladığı bir Duraklama Noktasında durma yapamazsa, önceden teyit edilmiş yeri temin edemezse veya rezervasyonu olan bağlantılı bir uçuşa Yolcuyu ulaştıramazsa, iade tutarı olarak;

2. 3. 1

Biletin herhangi bir bölümü kullanılmamışsa, ödenen bilet ücretine eşit bir meblağı;

2. 3. 2

Biletin bir bölümü kullanılmış ise, aşağıdaki hallerdeki iadelerden yüksek olanı,

2. 3. 2. 1

Yolculuğun kesilme noktasından varış yerine veya bir sonraki duraklama noktasına tek yön gidiş ücretini ( uygulanabilir indirimler ve giderler düşüldükten sonra ) veya,

2. 3. 2. 2

Ödenen Bilet ücreti ile kullanılan taşıma için ödenen ücret arasındaki farkı, ödeyecektir.

2. 4 İsteğe Bağlı İade

Yolcu bu madde fıkralarındaki nedenlerden başka bir nedenle Bilet ücretinin iadesini isterse,

2. 4. 1

Eğer bir Biletin herhangi bir bölümü kullanılmamış ise, uygulanabilir indirimler ve hizmet giderleri düşüldükten sonraki ödenen Bilet ücretine eşit bir meblağ,

2. 4. 2

Eğer bir Biletin herhangi bir bölümü kullanılmış ise, uygulanabilir indirimler ve hizmet giderleri düşüldükten sonra ödenen Bilet ücreti ile Biletin kullanıldığı noktalar arasındaki ücretin farkı iade olarak ödenir.

2. 5 Kayıp Bilette İade
2. 5. 1

Bilet veya bir bölümü kaybolursa, Taşıyıcının kayba ilişkin ispatı tatmin edici bulması ve uygulanabilir hizmet gideri ödenmesi halinde aşağıdaki şartlarla ücret iadesi yapılabilir.

2. 5. 1. 1

Bu kayıp Bilet veya bir bölümü kullanılmamışsa, daha önce ücreti iade edilmemişse veya yeniden düzenlenmemişse,

2. 5. 1. 2

İade yapılan kişi, Taşıyıcı tarafından hazırlanacak bir yazı ile, kayıp Biletin herhangi bir kişi tarafından kullanılması veya Bilete sahip herhangi bir kişiye ücret iadesi yapılması halinde, iade edilen ücreti Taşıyıcıya ödemeyi kabul ve taahhüt ederse.

2. 6 İade Talebine Red Hakkı
2. 6. 1

Taşıyıcı Kurallarında yer alan Biletin geçerlilik süresinin bitiminden sonra iade başvurusu yapılırsa, Taşıyıcı iadeyi reddedebilir.

2. 6. 2

Yolcu ülkede kalması için müsaadesi olduğunu veya başka bir Taşıyıcı veya taşıma yolu ile ülkeden ayrılacağını Taşıyıcıyı tatmin edecek şekilde ispat etmedikçe, Taşıyıcıya veya bir ülkenin Hükümet yetkililerine oradan ayrılma isteğinin ispatı olarak gösterilen bir Biletin ücret iade talebini Taşıyıcı reddedebilir.

2. 7 Döviz Kuru

Tüm ücret iadeleri Biletin satın alındığı ve iadenin yapıldığı ülkenin kanunlarına, yasal düzenlemelerine ve kurallarına veya emirlerine tabidir. Kaideten iade, Bilet ücretinin ödendiği para cinsinden yapılır. Ancak Taşıyıcı Kurallarına uygun olarak başka bir para cinsinden de iade yapılabilir.

2. 8 İadeyi Yapabilecek Kişi

İsteğe bağlı iadeler sadece Bileti düzenleyen Taşıyıcı tarafından veya bu konuda yetki verilmiş Acentesi tarafından yapılabilir.

Not: Promosyon Biletlerde İptal-iade-değişiklik işlemleri yapılamaz.

AnadoluJet Kampanyaları

anadolu

AnadoluJet İle İftar Yemeğine Davetlisiniz

12-03-2015
Ramazan'da Ankara-Çorlu arasında AnadoluJet ile uçanlar Tekirdağ Ramada Otel'de iftar yemeğine davetli! Ayrıntılı bilgi ve biletler Ucakbileti.com'da.

AnadoluJet ile Gazipaşa - Ankara uçuşları 22 Ocak’ta Başladı

12-03-2015

Anadolujet ile 49.99 TL’den Uçma Fırsatı

12-03-2015

Anadolujet Havayolları Seferlerinde İlk 49 Koltuk 49,99 TL

12-03-2015

AnadoluJet Ankara Aktarmalı olarak Kocaeli’ne Uçuruyor

12-03-2015
AnadoluJet Uçak Biletleri için Arama Yapınız.