Hızlı Erişim

En Ucuz Amsterdam Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Amsterdam Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Amsterdam Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Amsterdam Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Ülkenin en çok ziyaretçi kabul eden ve en popüler şehri olan Amsterdam, gelişmişlik bakımından birçok Avrupa şehrinin de örnek aldığı adreslerden bir tanesidir. Kültür, sanat, eğitim ve finans merkezi olarak lanse edilen şehir, her geçen gün artan nüfusu ile birlikte dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor… ‘’Kuzey’in Venediği’’ gibi bir yakıştırma ile anılan Amsterdam, gezip görülecek yerleri ile de ziyaretçilerin göz bebeği olmayı başarıyor.
 

Fiyatların uygun olması ve birçok Avrupa ülkesine mesafe olarak yakınlığı da yine bu şehri popüler hale getiren en önemli detaylardan bazılarıdır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki bu şehri her yıl 4 milyondan fazla turist ziyaret ediyor ve bu da ekonomiye ciddi anlamda kaktı sağlıyor.
 

Çok uluslu şirket modellemelerinden bir tanesi olan Doğu Hindistan yapılanmasının Amsterdam’a adım atması ile birlikte şehir ekonomik anlamda büyük gelişme kaydetmiş ve daha güçlü bir hale gelmiştir.
 

Şehirde ilgi çekici ve ilginç mekanlar da mevcut ve bunlardan bir tanesi de coffeshop olarak belirlenmiştir. Bu mekanlarda hafif uyuşturucu maddeler belli bir oranda satılıyor ve bu satış işlemi de legal olarak yapılıyor. Alkol bulunmayan mekanların denetimi de düzenli olarak yapılmaktadır.
 

Dam Meydanı, Anne Frank Huis, Van Gogh Müzesi ve daha birçok kültürel yapılanma da yine şehrin en çok ziyaretçi alan merkez bölgelerinden bazıları olarak karşınıza çıkıyor.
 

Şehir, ulaşım konusunda büyük bir gelişmişlik gösteriyor ve şehir içinde ulaşımda en küçük sıkıntı yaşamıyorsunuz. Havalimanı ve merkez istikameti için de bu durum geçerlidir. 

Amsterdam(Schiphol) Uluslararası Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

Yaklaşık 30 dakikalık bir seyahat ile birlikte şehrin batısı ve güneyine ulaşmanız mümkündür. Leidseplein’e ulaşmak için binmeniz gereken otobüs 197 numaralı otobüs olacaktır ve bu seyahat için ödemeniz gereken rakam ise 2.38 Euro olarak karşınıza çıkıyor. Sefer saatleri de oldukça esnek ve bu da ziyaretçileri rahatlatan en önemli detaylardan bir tanesidir. Her 15 dakikada bir havalimanı önünden otobüsler kalkıyor ve gece seferlerinin olduğunu da eklemekte fayda var.

Gece seferleri için daha fazla ödüyorsunuz ve seyahat için karşınıza çıkan rakam 4 Euro olacaktır. Biletlerinizi otobüse binmeden önce değil, otobüse bindiğinizde şoförden alıyorsunuz ve bilet kesim işlemini de yine şoförler yapıyor.

Tren

Havalimanından uzaklaşmanıza gerek olmadan direkt istasyona geçiş yapabiliyorsunuz. Havalimanının hemen altında yer alan istasyon sayesinde Zuid, Rai ve merkez istasyona da ulaşmanız mümkün. Buranda geçen trenler şehrin birçok farklı bölgesine sefer düzenlemeye devam ediyor. Ortalama ulaşım süreniz ise 25 dakikadır. İstasyonda bulunan gişe ya da otomatları kullanarak biletlerinizi alabiliyorsunuz.

Tek yön için ödemeniz gereken rakam 3.90 Euro olarak karşınıza çıkıyor. Aynı gün gerçekleştireceğiniz gidiş ve dönüş için 7.80 Euro ödüyorsunuz. Gece yarısı 01:00 ve 05:00 arası ulaşım da mümkün ve seferler aktif olarak devam ediyor.

Taksi

Havalimanından dışarıya adım attığınız anda hizmet veren taksileri görebilirsiniz. Şehir merkezine gitmek için taksileri tercih edecek olursanız eğer 20 ila 40 Euro gibi bir rakam karşınıza çıkacaktır. Taksilerde kredi kartı ile ödeme yapma gibi bir alternatifiniz mevcut. Taksilerde açılış için belirlenen ücret 2.65 Euro ancak bu rakam güncellenmiş olabilir. Rezervasyon gibi bir şansınız var ve bu da sizleri öncelikli hale getirecektir.

Araba Kiralama

Erken rezervasyon avantajının yanı sıra havalimanında da araç kiralama ayrıcalığınız vardır. Limanda yer alan bazı firmalar; Budget, Avis, Alamo, Europcar olarak listelenmiştir. Ücretler konusunda net bir rakam vermek doğru olmayacaktır çünkü bu durum firma ve araç modeline göre değişiklik gösterebiliyor.

Shuttle

Havalimanında özel ücretli servis hizmeti de sunuluyor ve bunun için yetkili personelden yardım alabilir, gerekli yönlendirmeler ile servislere de kısa sürede ulaşabilirsiniz. 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder