Hızlı Erişim

En Ucuz Amman Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Amman Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Amman Kalkışlı Yurt Dışı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Amman Hakkında Genel Bilgiler

Ürdün’ün Başkenti olan Amman, aynı zamanda tarihin en eski yerleşim yerlerinden bir tanesi olarak da kabul edilmektedir. Ürdün’ün her anlamda en gelişmiş, en modern ve en büyük şehri olan Amman, ziyaretçilerin ilgisini çeken ve turizm anlamında da ülkeye büyük katkı sağlayan şehirlerden bir tanesidir. Amman’ın çöl rengine sahip evlerini izlerken bir yandan Roma tiyatrosunu da izlemek istiyorsanız eğer Citadel ziyareti ile bunu mümkün hale getirebilirsiniz. Turistlerin en çok tercih ettiği adreslerden bir tanesi olan Citadel, ihtişamlı duruşu ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

 

Jerash Antik kenti de yine kültürel ziyaretler için tercih edilebilecek en ilgi çekici adreslerden bir tanesidir. Tarihe tanıklık eden yapıların içinde kaybolmak ve tarihi yeniden keşfetmek adına ziyaretlerinizi buraya düzenleyebilirsiniz. Kraliyet Otomobil Müzesi de yine ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği adreslerden bir tanesidir ve her yıl binlerce insana ev sahipliği yapmayı da başarıyor.

 

Amman, bulunduğu coğrafyaya göre çok daha farklı bir yapılanmaya sahiptir. Muhafazakar görüntüsünün arkasında bambaşka bir kimlik yatıyor ve gece hayatı da bunun en önemli göstergesidir. Otellerin yanı sıra gece kulüpleri de gece yarıları oldukça hareketli görünüyor. Belli bir eğlence kültüre sahip olan şehirde bu anlamda sorun yaşamayacaksınız.

 

Amman’da çok önemli bir havalimanı yer alıyor ve bu limana ayak bastıktan sonra şehir merkezine nasıl ulaşabileceğiniz de aşağıdaki metinde yer almaktadır.

Amman (Queen Alia) Havalimanı Ulaşım Bilgileri

Otobüs

 6.30 ve 00.30 saatleri arasında hizmet veren otobüsler, 45 dakika gibi bir sürede sizleri şehir merkezine ulaştırıyor. Otobüsler oldukça konforlu ve seyahat süresi bakımından da tercih edilebilecek alternatifler arasında yer alıyor. Otobüs bileti için tek yön ödeyeceğiniz ücret ise 3.250 Jod olarak belirlenmiştir. Eğer yanınızda çok fazla bagaj taşıyorsanız ve bu bagajları otobüslere almak isterseniz bunun için de ekstra ödeme yapmanız gerekiyor. Bagaj ödemeleri için de şoförlerden detaylı bilgi alabilirsiniz. Otobüs bileti fiyatlarının uygun olması ve sefer saatlerinin esnek olması da bu alternatifi daha popüler hale getiriyor.

 

Taksi

Gelen yolcu bölümünün hemen dışında yer alan taksileri de kullanabilirsiniz. Konforlu ve güvenilir olması nedeniyle en çok tercih edilen alternatifler arasında yer almaktadır. 15 Jod gibi bir ödeme ile sizler de taksileri tercih edebilirsiniz. Seyahat süresi ise ortalama 30 dakikadır. Legal olarak hizmet veren taksileri tercih etmeniz daha uygun rakamlar ile seyahat etmenize yardımcı olacaktır. Sabahın erken saatlerinde hizmet vermeye başlayan taksiler, gece yarısına kadar hizmet sunmaya devam ediyor. Tek bir firma olmadığı için günün her saati taksi bulmak da oldukça kolaydır.

 

Diğer Alternatifler

Araç Kiralama

Gelen yolcu bölümünde kendilerine ait ofislerde hizmet veren araç kiralama firmaları, şoförlü ve şoförsüz olmak üzere iki farklı alternatif sunuyor. Araç kiralama fiyatları oldukça uygun ve bu yüzden de ziyaretçiler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Araç kiralama hizmetleri için online olarak da işlem yapabiliyorsunuz. Firmaların web sitelerinde konu ile ilgili bir form yer alıyor ve bu form ile taleplerinizi iletmeniz de mümkündür.

 

Transfer/Shuttle

Havalimanı bünyesinde olmasa da oteller ve havayolu firmaları bünyesinde hizmet veren servis araçları mevcuttur. Ücretler ve sefer saatleri hakkında ilgili firmalardan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Amman Haritası

Alternatif Şehirler

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder