En Ucuz Amerika Varışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

En Ucuz Amerika Kalkışlı Uçak Biletleri

Tümünü Göster
Tümünü Gizle

Başkent

seyehat mesafesi Washington

Para Birimi

seyehat zamanı Dolar

Amerika Hakkında Genel Bilgiler

Toprak bazında bir değerlendirme yapıldığında dünyanın en büyük topraklarına sahip ülkeleri arasında en üst sıralarda yer alan Amerika, 9.8 milyon metrekare gibi bir yüz ölçümüne sahiptir. Farklı kültür ve etnik kökenli gruplara ev sahipliği yapan ülke, gelişmiş mimarisi ve güçlü ekonomisi ile de dünya devletleri arasında özel ve önemli bir yere sahip.
 

Dünyanın önemli ticaret merkezlerinden bir tanesi olma unvanını da üzerinden bulunduran ülke, ulaşım ağı bakımından da yine en gelişmiş ülkeler arasında üst sıralarda bulunuyor. Petrol ve yer altı zenginlikleri konusunda da büyük bir güce sahip olan Amerika, dünya ekonomisine yön vermeye devam ediyor.
 

Resmi olarak en çok kullanılan dil İngilizce’dir ve hemen ardından İspanyolca da yine konuşulan diller arasında yer alıyor. Çok konuşulan dillerden bir diğer ise Fransızca’dır.
 

Ülkenin para birimi ise Amerikan Doları’dır… Başkenti ise Washington DC’dir.
 

1492 yılında Kolomb tarafından keşfedilen ancak Hint Adası isminin Vespucci tarafından değiştirilmesi ile birlikte somut olarak varlığı kabul edilmiştir. 1783’de imzalanan Paris Antlaşması ile birlikte özgürlüğüne kavuşan ülke, 1787 yılında resmi olarak kurulmuştur.
 

Ülke çok sayıda kültürel ve sanatsal yapılanmayı bünyesinde muhafaza etmeye devam ediyor ve bunun yanı sıra keşfetmeniz gereken çok sayıda gece kulübü ve eğlence mekanı da yine ülkede yerini almış durumda.
 

Bardot, Circus Disco ve Dragon Fly, çok sayıda insan tarafından bilinen popüler mekanlardan bazılarıdır ve gece hayatının nabzının tutulduğu merkezlerden bir tanesidir.
 

Ülkede ulaşım ağı da yine en az ekonomi ve mimari kadar gelişmiş durumda ve ulaşımda çok sayıda alternatif mevcut. Amerika’ya seyahat etmek ve konaklama eylemini legal bir şekilde gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan vizeler ise aşağıdaki gibidir;

Transit, Turistik ya da Ticari Vizeler

B1/B2 Ticari ya da Turistik Vize

Çocuklarınız için yaz kampı, kısa süreli eğitim ya da seyahat için tercih etmeniz gereken vize türüdür. Mesleki toplantı ve yine kısa süreli dil okulu gibi eğitim programları için de bu vize türüne ihtiyacınız olacaktır.

B1 Ticari Vize

Göçmen kategorisinde olmayan vize türü olarak karşımıza çıkıyor ve toplantı ya da fuar gibi ziyaretler için Amerika’ya gitmek istediğinizde tercih etmeniz gereken vize türü olarak karşınıza çıkıyor.

B2 Tedavi Vize Türü

Yine göçmen kategorisinde yer almayan bir vize türüdür. Adından da anlaşılacağı gibi tedavi amaçlı ülkeye seyahat etmek istiyorsanız eğer bu vize türünü seçmeniz gerekiyor.

C Transit Vize Türü

Mürettebat için hazırlanan vize türüdür. Amerika ile bağlantılı olan yolculuklarda tercih edilen vize türüdür ve göçmen kategorisinde olmadığını da belirtmek gerekiyor.

F1 ve F2 Öğrenci Vizeleri

Ülkede eğitim almak ya da bu programlara katılmak isteyen öğrencilerin tercih edeceği göçmen olmayan vize türüdür.

J1 ve J2 Değişim Programı Vizeleri

Adından da anlaşılacağı gibi değişim programı için ülkeyi ziyaret edecek kimselerin tercih edeceği vize türüdür.

Alabileceğiniz Diğer Vizeler

Nişanlı vizesi, diplomatik vizeler, din görevlileri için özel vize, resmi vizeler, Nafta vizesi…

Ds-160 Formu Hakkında Küçük Bilgiler

Konsolosluk ya da elçilik başvurusu sonrası ilgili kimselerin bu formu doldurması şarttır. Formun İngilizce olacak doldurulacağını da belirtmek gerekiyor. Vize için verilen randevudan 3 gün önce de bu işlemlerin bitmesi gerekiyor. Bu işlem ile birlikte yapmanız gereken bir diğer önemli detay ise dijital fotoğraf yüklemesi olacaktır. Yine önemli bir detay söz konusu ve sizlere verilen fotoğraf boyutlarının dışına da çıkmamanız gerekiyor aksi takdirde vize işlemleri gereksiz yere uzayabiliyor ve bu konuda mağdur olan da çok fazla insan var.

 

 

 

 

 

Ucakbileti.com, Akdeniz Pe-tour Turizm Tic. A.S. adına Türsab A1679 belge mumarası ile kayıtlı, A sınıfı belgeye sahip seyahat acentesidir.
Ucakbileti.com işlemleri Akdeniz Petour Turizm Seyehat Tic. A.S 8822861 IATA Kodu ile yapılmaktadır.
X
Yeni Üyelik
Kayıt
Zaten Üyeyim
Şifremi Unuttum
Email Gönder